Eksmisja

Wszelkie problemy prawne związane z nieruchomościami: prawo pierwokupu, ustawy, akty prawne, interpretacje, pomoc w rozwiązywaniu problemów.

Eksmisja

Postprzez olsza22 » 2008-12-22, 00:19

Witam,mam następujący problem:
jestem głównym najemcą mieszkania komunalnego,ostatnio zameldowałem swoją żonę która jest w 4 miesiącu ciąży,wraz z nami jest zameldowany mój były szwagier ( jest w trakcie rozwodu z moją siostrą) ,więc jest już dla nas obcą osobą.
Mieszkanie jest małe ma 28m2 powierzchni mieszkalnej (43,5 całkowity metraż) i nie chcemy z nim mieszkać tym bardziej ,że za 5 miesięcy będziemy mieć dziecko,rozmawialiśmy z nim na ten temat,ale on stwierdził że się nie wyprowadzi,nawet chcieliśmy dojść z nim do porozumienia żeby oddzielił się od nas i zajął większy pokój ( w którym i tak przebywa ) z osobnym wyjściem(my zajmujemy mniejszy ok. 9 m2 i zabralibyśmy kuchnię,na ten temat też usłyszeliśmy ,że nie ma takiej opcji.
Tłumaczy się tym ,że nie ma gdzie iść a jedno pomieszczenie to za mało,powiedział że wymelduje się i opuści mieszkanie jeżeli mu damy 30 tyś -takich pieniędzy nie mamy a poza tym za mieszkanie po moich rodzicach nie mam zamiaru mu płacić.
Chcę wnieść sprawę o eksmisję i mam pytania :
1 czy jestem zmuszony dać mu lokal zastępczy ,bo słyszałem że jeżeli jest zarejestrowany na stałe jest możliwość eksmisji bez wskazania lokalu_że niby go stać na wynajęcie czegoś
2 czy takie sprawy trwają długo i jakie są koszty założenia takiej sprawy
3 czy można wziąć udział w przetargu na mieszkania które wystawi urząd mojego miasta jako na lokal nie dla mnie a dla niego i czy ma on prawo odmowy takiego lokalu z jakiś przyczyn ( jeżeli będzie dostęp do wody i wc)
4 czy sprawa ze wskazaniem lokal trwa krócej
5 czy jako główny najemca nie mogę go wymeldować samemu
proszę o każdą wskazówkę ,bo czas nagli a jest on osobą z którą wspólnego życia sobie nie wyobrażamy
z góry dziękuję
olsza22
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2008-09-28, 11:55

Powrót do Prawo na rynku nieruchomości

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron