Samozatrudnienie w biurze nieruchomości

Wszelkie problemy prawne związane z nieruchomościami: prawo pierwokupu, ustawy, akty prawne, interpretacje, pomoc w rozwiązywaniu problemów.

Samozatrudnienie w biurze nieruchomości

Postprzez barosso82 » 2008-11-09, 22:46

Witam!!

Bardzo proszę o pomoc w mojej sprawie. Byłem pracownikiem biura (agentem) zatrudnionym o tzw "Umowę o współpracy" (prowadziłem działalność gospodarczą, płaciłem ZUS itd), czyli tzw samozatrudnienie. A jednak w biurze byłem traktowany jako pracownik, na równi z agentami zatrudnionymi o "Umowę o pracę" (przychodziłem na okreslone godziny, byłem kierowany przez zleceniodawce, nie nadzorowany. Praca moja w biurze zakończyła sie gdyż zleceniodawca nie zapłacił mi zawartej w umowie prowizji, na skutek "niby" moich uchybień w transakcji, do których sie nie poczuwam. Dlatego postanowiłem zakończyć współprace. Oddałem, telefon, umowy posrednictwa, wizytówki itd., zakończyliśmy współprace (narazie słownie, gdyż zleceniodawca poprosił mnie abym mu dał tydzień czasu na przeanalizowanie mojej dotychczasowej pracy, czy nie było jakiś uchybień, ufałem mu, a poza tym nie miałem "nic na sumieniu" dlatego wyraziłem zgode), Nastepnego dnia przeszłem pomyslnie rozmowę kwalifikacyjną i zacząłem pracę w innym biurze. Po tygodniu gdy mieliśmy zakończyć współprace pisemnie dostałem pismo o zapłate kary zawartej w umowie o współpracy (kara dotyczyła zakazu nieuczciwej konkurencji, tajemnicy handlowej oraz nałożenie na agenta obowiązku powiadomienia agencji o nawiązaniu współpracy z innym podmiotami z tej branży.) Co spowodowało, iz zarówno ja, jak i zleceniodawca mamy do siebie wzajemne roszczenia.
Moje pytania sa nastepujące"
1. Czy z powodu moich uchybień w kontaktach z osobami trzecimi, zleceniodawca może nie zapłacić mi wynagrodzenia prowizyjnego zawartego z umowie o współpracy?
2. Czy zleceniodawca, mógł mną kierować, wydawac polecienia, nakazywać przychodzic na określone godziny, jak pracownikom zatrudnionym o umowe o pracę,? Z tego co ja wiem może mnie nadzorować, ale nie mną kierować. Dochodziło nawet do szpiegostwa i kontrolowaniu mnie. Czy moge rościć sobie z tego tytułu jakies prawa, np. spłatę ZUS przez zleceniodawcę?
3.Czy zleceniodawca może żadać ode mnie kary finansowej za nie dotrzymanie warunków umowy podczas jej trwania? Przypominam, że faktycznie na piśmie byłem jeszcze pracownikiem/zleceniobiorą w firmie, natomiast mam świadków, że fizycznie tam nie pracowałem, oddałem telefon, umowy itd Za wyraźnym porozumieniem stron nie pracowałem już w biurze.

Z góry dzieki
barosso82
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2008-11-09, 22:43

Powrót do Prawo na rynku nieruchomości

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron