Pytanie o spadek

Wszelkie problemy prawne związane z nieruchomościami: prawo pierwokupu, ustawy, akty prawne, interpretacje, pomoc w rozwiązywaniu problemów.

Pytanie o spadek

Postprzez MephiR » 2008-10-14, 22:50

Poszukuję odpowiedzi na nurtujący mnie od dawna problem. Mianowicie jestem członkiem rodziny, której własnością jest zabytkowa kamienica. Od kilku pokoleń nie są załatwione sprawy spadkowe. W księdze wieczystej nieruchomości jako właściciel widnieje matka mojej prababki. Niestety moja rodzina od wielu lat nie potrafi porozumieć się w sprawie tego budynku, w wyniku czego stan techniczny nieruchomości stale się pogarsza. Znalazłem inwestora zainteresowanego wykupieniem udziału w tej kamienicy, ale niestety nie mogę dojść do porozumienia z żadnym członkiem rodziny. Nikt z nich nie zamierza nic zrobić z tą kamienicą, ale też nikt nie chce jej sprzedać. Ot po prostu tłumaczenie "nie, bo nie".

Moje pytanie brzmi - czy jest jakaś możliwość, abym ja jako członek rodziny mógł uzyskać prawo do tego spadku? Zaznaczam, że jedną ze spadkobierczyń jest moja babka i wszyscy w rodzinie są zdrowi fizycznie oraz psychicznie.
MephiR
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2008-10-14, 22:49

Powrót do Prawo na rynku nieruchomości

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron