Co mogę zrobić??

Wszelkie problemy prawne związane z nieruchomościami: prawo pierwokupu, ustawy, akty prawne, interpretacje, pomoc w rozwiązywaniu problemów.

Co mogę zrobić??

Postprzez olsza22 » 2008-09-28, 12:39

Witam,mam następujący problem,jestem głównym najemcą mieszkania komunalnego-jeszcze do nie dawna byłem wraz z siostrą ,ona jednak się wymeldowała i zrzekła praw do mieszkania na moją korzyść-jest tam zameldowany jeszcze mój szwagier.
Przez ostatnie 3 lata nie przebywałem w tym mieszkaniu-wynajmowałem inne-teraz się tam wprowadziłem i mieszkam ze szwagrem.
Potrzebuję jednak wymeldować go stamtąd .
1 Czy on jako mąż siostry ma jakieś prawo do tego lokalu ,jeżeli umowa najmu jest wypisana na mnie a jego rodzice mają mieszkanie 2-pokojowe i mieszkają sami??
2 Czy siostra może się ubiegać o przywrócenie praw do tego mieszkania??
3 Czy szwagier może w jakiś sposób pozbawić mnie praw do mieszkania??
4 Czy jeżeli nie będzie chciał się sam wymeldować to będę miał problemy z pozbyciem się go??
Bardzo proszę o jakąkolwiek odp,moja narzeczona jest w ciąży i musimy mieć jakieś lokum stałe,a widząc co się dzieje na rynku mieszkaniowym są marne szanse ,by "dostać" bądź kupić przy obecnych zarobkach i cenach nieruchomości.
Z góry dziękuję
olsza22
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2008-09-28, 11:55

Powrót do Prawo na rynku nieruchomości

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron