Bank udzielił kredytu i nie zrobił wpisu do hipoteki

Mieszkania, domy, działki - tutaj możesz porozmawiać z innymi użytkownikami o wszystkim nt. nieruchomości

Moderator: Latos

Bank udzielił kredytu i nie zrobił wpisu do hipoteki

Postprzez essi79 » 2006-02-06, 16:27

Witam!
Znalazłem mieszkanie, które chcę kupić. Wszystko wygląda wporządku, gdyż jest to sytuacja, że obecny właściciel kupił to mieszkanie od komornika. Jest postanowienie, wniosek o wpis do księgi itp. Twierdzi jednak, że na zakup tej nieruchomości zaciągnął kredyt pod to mieszkanie ale przez jakieś zaniedbania bank nie wpisał się do księgi wieczystej. Pytanie moje: czy jeżeli to prawda i księga wieczysta jest czysta to czy mogę spokojnie podpisać umowę tylko z właścicielem. Jeżeli mam zrobić coś innego to proszę o radę.
Z góry dziękuję!
essi79
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2006-02-06, 16:19

Postprzez Piterek » 2006-02-07, 13:56

mam podobna sytuacje, tylko wlasciciel kupil mieszkanie od developera i z tego co sie dowiedzialem mozesz olac ksiege wieczysta, bo akt wlasnosci jest wystarczajacy, pamietaj tylko dla pewnosci wszelkie umowy aby byly podpisywane notarialnie, to cie uchroni bardziej na pewno od ryzyka
Piterek
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2006-01-05, 20:39
Lokalizacja: Wawa

Postprzez benypb » 2006-05-06, 11:37

Ale ja radzę dowiedzieć się dokładnie, nawet iść i zapłacić notariuszowi aby sprawdził tą sytuację - jeżeli będzie jakaś wpadka to tylko ze strony notariusza - a on już od takich sytuacji jest, a raczej powinien być ubezpieczony.
benypb
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2006-05-06, 10:02

Postprzez KrzysztofN » 2006-11-24, 15:32

Piterek napisał(a):mam podobna sytuacje, tylko wlasciciel kupil mieszkanie od developera i z tego co sie dowiedzialem mozesz olac ksiege wieczysta, bo akt wlasnosci jest wystarczajacy, pamietaj tylko dla pewnosci wszelkie umowy aby byly podpisywane notarialnie, to cie uchroni bardziej na pewno od ryzyka



Różne rzeczy można robić, ale NIGDY NIE OLEWAJ KSIĘGI WIECZYSTEJ!
KrzysztofN
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2006-11-24, 15:28

Postprzez Iwonka » 2006-12-19, 17:29

OLAć KSIęGę WIECZYSTA???????

BZDURA!!!!!!!

Księga wieczysta jest podstawą prawną nieruchomości! To co jest w niej zapisane jest święte!
W przypadku gdy kupujesz nieruchomość i w KW nie ma wpisanej hipoteki, służebności itp, a później jakoś okazuje się że coś jest nie tak, to "rękojmia wiary publiczej ksiąg wiczystych". Ale niestety Ty wiesz o tym że tam powinna być hipoteka wpisana, więc niestety to Ciebie nie dotyczy. Koniecznie zbadaj ta sprawę dokładnie, żebyś nie wplątał się w coś!!!

Pozdrawiam
Iwona
Iwonka
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2006-12-19, 16:42
Lokalizacja: Rzeszó


Powrót do Nieruchomości - dyskusje ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron