Sypialnia na poddaszu - jak urządzić

Jaką kupić wannę? gdzie najtaniej? na jaki kolor i czym pomalować kuchnię?

Postprzez Michael » 2012-08-05, 12:56

Zgadzam się - meble do takiej sypialni powinny być drewniane, a najlepiej wykonane z naturalnego drewna, ekologiczne, dzięki temu stworzymy zdrową przestrzeń zapewniającą spokojny sen. Mi do gustu przypadła taka aranżacja: http://www.seart.pl/lozko-sosnowe-rusty ... -3922.html
Michael
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2012-07-01, 09:04

Re: Sypialnia na poddaszu - jak urządzić

Postprzez riro123 » 2014-09-26, 10:44

Na poddaszu domniemam, ze będzie to nie ustawne pomieszczenie. Jedyne rozsądne rozwiązanie to zakup mebli na wymiar. Polecam lekkie, jasne kolory i białe meble w stylu skandynawskim. Genialne połączenie do sypialni, można pokombinować z drewnem i znaleźć najlepsze rozwiązanie. Białe meble na wymiar w stylu skandynawskim oferuje sklep meblarnia.com.pl. Gorąco polecam, najniższe ceny, wszystko pod indywidualnego klienta, najlepsze ekologiczne drewno. Transport na terenie całej Polski.
riro123
 
Posty: 19
Dołączył(a): 2014-09-26, 09:06

Re: Sypialnia na poddaszu - jak urządzić

Postprzez grażka » 2014-10-15, 11:28

Sypialnia jest miejscem, w którym nie przyjmuje się gości, przebywamy tam tylko my, więc powinna byc urzadzona tak, aby było nam wygodnie i przyjemnie wypoczywać :) nie musimy sie przejmowac, ze komus sie nie spodobaja kolory na scianach lub meble - nikt nie musi ich ogladac, wazne zebysmy my byli zadowoleni. :)
grażka
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2014-07-23, 13:37

Re: Sypialnia na poddaszu - jak urządzić

Postprzez klar » 2014-10-27, 16:15

Jak ktoś już urządził, to wrzućcie foty proszę.
klar
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2014-10-23, 07:38

Re: Sypialnia na poddaszu - jak urządzić

Postprzez bulajL » 2015-10-03, 15:46

Mam inny problem, może ktoś mi pomoże. Dwa lata temu dokonałem ocieplenia stropu, położyliśmy wełnę mineralną, na którą poszła mata i cienka wylewka. Obecnie żona chce na strychu (poddaszu) zrobić sypialnię. Strych jest dość duży wiec całość jest możliwa do realizacji.
Na tej stronie znalazłem http://budujesz.info/artykul/jak-ocieplic-strop,236,2.html informację, że lepiej nie robić grubej wylewki na wełnie mineralnej bo, jak wełna będzie siadać, stop może popękać.
Czy jest na to jakiś sposób? chodzi mi o utwardzenie stropu/podłogi tak aby można było postawić jakieś meble bez ryzyka pęknięcia. Oczywiście mogę zdemontować ocieplenie ale to raczej nie ma sensu. Wdzięczny będę za pomoc.
bulajL
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2015-10-03, 15:21

Re: Sypialnia na poddaszu - jak urządzić

Postprzez morena » 2015-10-07, 16:52

Myślę że na poddaszu najlepiej sprawdzą się komody :) Zobacz tutaj http://komodykolonialne.pl/kolorowa-komoda-nac-rec-254/ - jesli lubisz styl kolonialny to powinno ci się spodobac :) Ja jestem nimi zachwycona bo sa inne niz wszsytko co widzialam ostatnio no i z egoztycznego drewna.
morena
 
Posty: 35
Dołączył(a): 2015-03-24, 09:04

Re: Sypialnia na poddaszu - jak urządzić

Postprzez malami69 » 2015-10-13, 11:03

Chyba za długo już trwa ten remont u mnie w mieszkaniu, bo znajduję coraz ciekawsze rzeczy :D. Przeglądam fora, cały czas czytam różne artykuły i poradniki i natrafiłam na to, że na urządzenie wnętrza ma wpływ typ osobowości, to czy jesteśmy introwertykami i ekstrawertykami :D http://www.nieruchomosci.com.pl/artykuly/ekstrawertyczne_czy_introwertyczne_wnetrze_z_temperamentem,3341.html polecam, baaardzo interesująca sprawa, ale czy myślicie, że to prawda, że tak jest i wszelkie rady, których sobie tu udzielamy można włożyć między bajki, bo i tak wszystko zależy od nas samych i naszej osobowości?

Czy po prostu mi odbija, bo już za długo mam urlop i siedzę w tych oparach ciętych kafli? :D :D :D
malami69
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2015-08-03, 08:23

Re: Sypialnia na poddaszu - jak urządzić

Postprzez beata22 » 2015-10-29, 12:10

W sypialni kominek to było by coś. O taki http://safetyhome.pl/bezpieczne-ogrzewanie-kominkowe/ i jeszcze do tego ogrzewa większe powierzchnie. Mąż chce mieć w salonie. Ja chcę tu i tu ale nie wiem czy się zgodzi.
beata22
 
Posty: 25
Dołączył(a): 2015-04-08, 13:29

Re: Sypialnia na poddaszu - jak urządzić

Postprzez znajoma » 2015-11-07, 12:45

Ja proponuję materiały Tubądzin a przy okazji zobacz ich kolekcje, mnie zainspirowały i już mam pomysł na własną sypialnie. Nigdy nie pomyślałam, że można połączyć drewno z kamieniem i betonem. A jaki efekt końcowy ślicznie to wygląda.
Można też pobawić się kolorem, pomyśleć o drewnianych wykończeniach.
znajoma
 
Posty: 30
Dołączył(a): 2015-07-21, 18:48

Re: Sypialnia na poddaszu - jak urządzić

Postprzez Burger » 2016-01-23, 18:54

Na pewno trudniej jest urządzić taką sypialnie na poddaszu niż w zwykłym pomieszczeniu. Musisz patrzeć jak wysokie meble Ci się zmieszczą. I gdzie będziesz w stanie je postawić. Zbyt dużo mebli w takich pomieszczeniach na pewno przytłacza, ale może tutaj https://stylowo-mieszkam.pl/ uda Ci się znaleźć jakieś meble do takiego nietypowego pomieszczenia.
Burger
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2015-07-06, 14:57

Re: Sypialnia na poddaszu - jak urządzić

Postprzez asap » 2016-01-26, 23:15

A ten strych jest już zaadaptowany na powierzchnię użytkową czy po prostu jest docieplony? Bo jeśli tylko to drugie to jeszcze nie koniec zabawy. W skrócie info o tym na czym polega różnica znajdziesz np tutaj http://www.mgprojekt.com.pl/blog/adaptacja-poddasza, ale nie przerażaj się, nie taki wilk zły:) Moim zdaniem sypialnia na poddaszu jest super, kto nie chciałby patrzeć w gwiazdy zasypiając? Jestem fanką wszelkich projektów i aranżacji mieszkań, gdzie sypialnie znajdują się właśnie na poddaszu więc trzymam kciuki za zmiany i czekam na zdjęcia:)
asap
 
Posty: 13
Dołączył(a): 2015-05-23, 09:20

Re: Sypialnia na poddaszu - jak urządzić

Postprzez inka28 » 2016-02-18, 10:43

my mamy sypialnię na poddaszu i zrobiliśmy ją w stylu klasycznym, białe ściany i sufit, meble w kolorze wenge, podłoga jaśniejsza trochę od mebli. wszystko wyszło super
inka28
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2016-02-18, 10:35

Re: Sypialnia na poddaszu - jak urządzić

Postprzez Dwornik » 2018-04-11, 14:01

Mi udało się kupić kilka mebli w jysk'u, które akurat były na promocji. Wszystko od firmy Meblomaster. Jakość oceniam bardzo pozytywnie, tak samo jak ich wygląd.
Dwornik
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2017-05-19, 12:38

Re: Sypialnia na poddaszu - jak urządzić

Postprzez Leszek11 » 2018-04-18, 19:55

Link mi się nie wyświetla. Ja urządziłbym taki pokój klasycznie, tylko łóżko i szafa na ubrania. Ewentualnie jakieś lustro.
Zobacz sobie na ofertę sklepu wikimeble, tam mają tanie i uniwersalne meble. Myślałeś o tapecie na ścianach? Ostatnio stają się mega popularne, nie ktore wzory są naprawdę ciekawe.
Leszek11
 
Posty: 13
Dołączył(a): 2018-01-10, 22:49

Re: Sypialnia na poddaszu - jak urządzić

Postprzez Joannica » 2018-06-07, 14:40

Witajcie przymierzam się z mężem do urządzenia dodatkowego pokoju na poddaszu. Czy ktoś z Was robił izolację dachu pianą PUR ?
Joannica
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2018-06-07, 14:36

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Remonty, wyposażenie wnętrz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron