mieszkanie dwupoziomowe i antresola

Mieszkania, domy, działki - tutaj możesz porozmawiać z innymi użytkownikami o wszystkim nt. nieruchomości

Moderator: Latos

mieszkanie dwupoziomowe i antresola

Postprzez tomek_wwa » 2006-01-21, 21:14

pytanko - szukam mieszkania dwupoziomowego z pelnymi dwoma poziomami, a wiekszosc ofert dzis to 2 poziomy, ale z antresola, moglby ktos z posiadajacych napisac wady/zalety tego drugiego rozwiazania? bo kolega mi mowi same wady, a ja sie nie znam, ze ogrzewac trzeba wysokie mieszkanie, a powierzchni mieszkalnej tak naprawde jest mniej itd, jak to jest juz w uzytkowaniu?
tomek_wwa
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2006-01-04, 22:21

Postprzez benypb » 2006-05-06, 11:52

Ja właśnie posiadam takowe mieszkanie 2 poziomowe z antresolą, różnica w ogrzewaniu jest taka że współczynnik ogrzewania mieszknia 2 poziomowego jest liczony w nizszym współczynniku za m2 niż mieszkania jednopoziomowego aby utrzymać komfort ogrzania mieszkania.
Współczynnik kosztów ogrzania dla takiego mieszkania jest niższy a to dlatego że niestety takie mieszkanie wymaga wiekszego nakładu grzewczego.
Mieszkania 2 poziomowe w 99% są posiadają skosy, u mnie naprzyklad mieszkanie według pomiaru geodezyjnego ma 55 m2 a teorerycznie ponad 65 m2, a to dlatego że pełen metr mierzy sie do 90 cm skosów.
Ogólnie mieszkanie jest super, no ale wymaga wiekszych nakładów finansowych jeżeli chodzi chociazby o umeblowanie górnego pietra.
benypb
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2006-05-06, 10:02


Powrót do Nieruchomości - dyskusje ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron