Co się bardziej opłaca - budowa nowego domu czy...

Mieszkania, domy, działki - tutaj możesz porozmawiać z innymi użytkownikami o wszystkim nt. nieruchomości

Moderator: Latos

Re: Co się bardziej opłaca - budowa nowego domu czy...

Postprzez Sosna » 2018-06-27, 08:13

Moim zdaniem fajnie wybudować swój własny dom od podstaw i urządzić jak się chce.
Sosna
 
Posty: 34
Dołączył(a): 2018-06-26, 08:34
Lokalizacja: Łódź

Re: Co się bardziej opłaca - budowa nowego domu czy...

Postprzez Bandi80 » 2018-09-03, 11:14

Witam wszystkich serdecznie. Zastanawiam się właśnie nad wyborem jakiejś sprawdzonej firmy z Gliwic zajmującej się studniami głębinowymi. Czy znacie może jakieś doświadczenia w tym obszarze tematycznym i moglibyście mi coś sprawdzonego i sensownego doradzić? W Internecie, z tego co widzę, niezłe opinie zbiera https://geo-test.pl/ Co myślicie o tej ofercie? Jest ona warta uwagi? Może macie jeszcze jakieś inne fajne i sprawdzone informacje w tym obszarze tematycznym? Z góry wielkie dzięki za wszelkie porady w tym obszarze tematycznym :)
Bandi80
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2018-08-21, 15:56

Re: Co się bardziej opłaca - budowa nowego domu czy...

Postprzez Geek » 2018-10-02, 15:32

Jak dla mnie mieszkanie od dewelopera z ogrodem okazało się lepszą alternetywą, dom był w naszych planach, ale cena działki w gdańsku, budowa i wykończenie nas przerosly, wybraliśmy jednak lokal w inwestycji fotoplastykon, na początku mielismy wątpliwości czy na pewno mieszkanie, ale w sumie to z ogrodem, mysle ze to dobry ruch, jak kiedys stwierdzimy ze jednak dom to wynajmiemy albo sprzedamy.
Geek
 
Posty: 12
Dołączył(a): 2018-09-28, 06:08

Re: Co się bardziej opłaca - budowa nowego domu czy...

Postprzez JJohnson87 » 2018-10-08, 13:44

Wydaje mi się, że budowa własnego domu od podstaw to taka polsko/europejska tradycja. Mieszkałam z Stanach kilka lat i tam wcale nie ma takiego zwyczaju- 95% ludzi kupuje domu przez pośredników/agentów nieruchomości i ten system działa bardzo sprawnie.
Ja osobiście przeknałam się do tego systemu i nie porwałabym się już na budowę własnego domu. Nie jestem architektem ani osobą z ogromną wyobraźnią przestrzenną i nie byłabym w stanie sama zaprojektować sobie pięknego domu. Oczywiście, od tego są architekci, ale to dodatkowe koszty plus nie wiadomo nigdy jaki będzie efekt końcowy. Wolę zobaczyć gotowy dom i mieć wyobrażenie tego jak bedzie on wyglądał.
JJohnson87
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2018-10-08, 13:39

Re: Co się bardziej opłaca - budowa nowego domu czy...

Postprzez Zbyniu88 » 2018-11-16, 15:03

To jest bardzo ciężki temat czy budować czy kupować, na pewno trzeba zobaczyć oferty i przeanalizować co wychodzi korzystniej na pewno kupno gotowego jest szybsze i mniej zachodu. Chodź koszt czasami remontu nie są takie małe. Wydaje mi się że to każdy musi sam sobie odpowiedzieć i zobaczyć czy gotowe domy spełniają jego oczekiwania.
Zbyniu88
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2018-11-16, 14:55

Re: Co się bardziej opłaca - budowa nowego domu czy...

Postprzez Arni.Ar » 2020-02-18, 23:40

Można podjąć współpracę z firmą, która zajmuje się projektowaniem domów z uwagi na to, że szeregi tego typu firm tworzą doradcy, którzy mają bogate doświadczenie, dzięki czemu łatwiej dopasują się do naszych oczekiwań. Jeśli jesteście zainteresowani z usług biura architektonicznego to można skorzystać z www.mgprojekt.com.pl . Pozdrawiam :)
Arni.Ar
 
Posty: 42
Dołączył(a): 2019-09-08, 22:11

Re: Co się bardziej opłaca - budowa nowego domu czy...

Postprzez Mirage7 » 2020-04-23, 11:15

Ten post w ogóle nie powinien był powstać. Tu nie mam pytania co się bardziej opłaca bo uważam że tylko budowa nowego domu ma sens. I to nawet w sytuacjach kiedy nie do końca nas na to stać. Możemy przecież rozciągnąć budowę w czasie, kupić gotowy projekt domu z promocyjną zniżką ( www.mgprojekt.com.pl ), wiele rzeczy można zrobić samemu. Ale własny nowy dom, to taka wisienka na torcie dająca mnóstwo satysfakcji, to poczucie wolności i niezależności. To również doskonała inwestycja i oś co pozostawiamy po sobie naszym dzieciom.
Mirage7
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2020-02-07, 08:45

Re: Co się bardziej opłaca - budowa nowego domu czy...

Postprzez Nenekton » 2021-05-06, 18:31

Budowanie domu jest zdecydowanie bardziej opłacalne. Sam zobacz ceny na dzisiejszych portalach z ogłoszeniami nieruchomości.
Nenekton
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2021-05-06, 18:26

Poprzednia strona

Powrót do Nieruchomości - dyskusje ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron