Kupno kawalerka pod wynajem

Mieszkania, domy, działki - tutaj możesz porozmawiać z innymi użytkownikami o wszystkim nt. nieruchomości

Moderator: Latos

Kupno kawalerka pod wynajem

Postprzez Yan » 2011-09-07, 09:31

Witam wszystkich, opiszę sytuacje o co dokładnie chodzi gdyż z tematu można wnioskować, że chciałbym na tym zarobić, otóż nie. Mam problem, za jakieś 4-5 lat będę się musiał wyprowadzić "na swoje". Nie widzi mi się abym przez całe życie wynajmował jakieś mieszkanie, więc wpadłem na pewien pomysł. Kupić kawalerkę na własność, biorąc oczywiście kredyt hipoteczny, wynająć ją na okres dopóki nie będę się musiał wyprowadzić i spłacać jak najszybciej to mieszkanie, (kasa z wynajmu od razu na spłatę plus sam bym dopłacał od siebie) dlatego też mam parę pytań. Po pierwsze, jak jest z bankiem? Rozumiem, że mile widziana wpłata własna, a gdy takowej nie posiadam? Nie zeżrą mnie spłaty tego kredytu? Mam umowę na czas nieokreślony, zarobki netto około 2100 zł, mam 21 lat. Jestem ogólnie zielony w temacie nieruchomości, więc jeśli możecie, doradźcie mi czy w ogóle się opłaca w coś takiego wchodzić, przyzwoite kawalerki w moim mieście (Łódź) stoją od 100 000 zł w górę, okres kredytowania to myślę, że 20 lat? Nie wiedziałem gdzie wrzucić ten temat, więc jeśli zły dział, to przepraszam i proszę o przeniesienie. Pozdrawiam! :)
Yan
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2011-09-07, 09:17

Postprzez Bada » 2011-11-08, 18:48

Jasne, że dobry pomysł.
Co do zdolności, i czy Bank da kredyt. Potrzeba więcej informacji. Sam dochód nie jest jedynym czynnikiem. 2100 to jednak niewiele, ale mogłoby wystarczyć w niektórych bankach. Nie ukrywam, że jesteś młody i w niektórych bankach może być problem. Jest coś takiego jak scoring. Plusem jest abyś coś miał własnego. Jak nie masz żony i dzieci to chociaż samochód, telefon ale nie na kartę czy jakiś drobny kredyt co spłaciłeś w terminie. Udaj się do doradcy kredytowego w swoim mieście. Razem może coś wymyślicie.
Bada
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2011-11-08, 18:24
Lokalizacja: Mazowsze

Postprzez retla » 2012-01-28, 17:15

Samochod w tym wypadku moze działać na niekorzyść, bo wiadomo - płacisz za paliwo, to obciąza Twój budzet, z ktorego bedziesz musiał zapłacic raty
retla
 
Posty: 12
Dołączył(a): 2011-04-12, 22:20

Postprzez Maciej » 2012-02-14, 23:18

Jeżeli masz zdolność kredytową, to czemu nie.
Maciej
 
Posty: 80
Dołączył(a): 2011-10-19, 16:59

Postprzez aska_70 » 2012-02-23, 15:05

Oczywiście, że lepiej zrobić tak, niż zdecydować się na mieszkanie po tych 5 latach. Ceny nieruchomości wciąż rosną, więc proponuję się nie zastanawiać, zwłaszcza, że przez jakiś czas mieszkanie samo by się spłacało, a Ty mógłbyś odłożyć na kolejne lata.
aska_70
 
Posty: 24
Dołączył(a): 2012-02-23, 13:18


Powrót do Nieruchomości - dyskusje ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron