Mieszkanie od developera - pęknięcia na suficie

Wszelkie problemy prawne związane z nieruchomościami: prawo pierwokupu, ustawy, akty prawne, interpretacje, pomoc w rozwiązywaniu problemów.

Mieszkanie od developera - pęknięcia na suficie

Postprzez lokator777 » 2011-06-08, 16:07

Witam.
Kupiłem w 2008 nowe mieszkanie od developera - blok 3 piętrowy, mieszkanie na 1 piętrze. W tym roku we wrześniu kończy się gwarancja. Zauważyłem że w jednym pokoju na suficie jest pęknięcie długości około 1,5m. Czy mogę to zgłosić jako reklamację/usterkę?
Pewnie to tylko pęka warstwa tynku bo blok "pracuje", ale chciałbym mieć za to jakieś zadośćuczynienie. Developer pewnie będzie chciał zryć mi sufit i sprawdzić co się dzieje, a ja nie chciałbym mieć mimo wszystko burdelu w mieszkaniu z tego tytułu.

Ogólnie czy zgłaszać to i czy zamiast ewentualnej propozycji naprawy mogę zażądać jakiejś rekompensaty finansowej?
lokator777
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2011-06-05, 20:36

Witam

Postprzez Maciej Cieśla » 2011-06-08, 17:28

Zobacz co masz w umowie napisane.

Jeśli developer nie ma klauzuli ochronnej to możesz sie domagać odszkodowania.

Najprościej będzie jak pójdziesz do prawnika i powiesz mu co chcesz zrobić (weź umowę developerską). Pomoże Ci.

pozdrawiam,

Maciej Cieśla - inwestowanie w nieruchomości bez ściemy...

http://cieslamaciej.pl
Maciej Cieśla
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2011-06-03, 14:31

Postprzez lokator777 » 2011-06-08, 17:48

W umowie jest jedynie paragraf:

"Sprzedający oświadcza, że odpowiedzialność wykonawcy robót, za szkody ujawnione w ciągu trzech lat eksploatacji budynku, powstałe w wyniku normalnego posiadania budynku ogranicza się do stanu wykończenia deweloperskiego"
lokator777
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2011-06-05, 20:36

Postprzez passionplace » 2011-06-20, 23:09

Jasne, że zgłosić. Zgłaszaj, póki będzie za późno.

______________
działki mazury | mazury | radzymin nieruchomości
passionplace
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2011-06-20, 22:24


Powrót do Prawo na rynku nieruchomości

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości