Prowizja

Mieszkania, domy, działki - tutaj możesz porozmawiać z innymi użytkownikami o wszystkim nt. nieruchomości

Moderator: Latos

Prowizja

Postprzez mjaroszuk » 2006-10-10, 09:07

Witam
Mam problem z biurem nieruchomości, za pośrednictwem którego kupuję działkę. Otóż, wpłaciłam zadatek. Właścicielka działek czeka na decyzję sądu odnośnie granic działek. Ma na to pół roku, a biuro nieruchomości żąda ode mnie wpłaty prowizji. Dosyć, że prowizję mają bardzo wysoką 5% to jeszcze chcą połowę w momencie, kiedy nie ma decyzji o podziale. Gdy spytałam co się stanie w momencie negatywnej decyzji, powiedziano mi, że nie zwracają prowizji, bo to zwróci mi właścicielka działek, a w umowie napisane jest tylko podwójny zadatek. Czy musze im wpłacić tę prowizję teraz, czy czekać do momentu sporzadzenia aktu notarialnego?
Proszę o szybką odpowiedź
mjaroszuk
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2006-10-09, 11:10

Postprzez Mieszkajmy.pl » 2006-10-10, 10:14

Radzimy omijac pośredników, którzy za załatwienie sprawy pobierają zadatki "z góry". Tymbardziej że 5% to ogromny haracz, do tej pory spotkaliśmy się z max 3,5% (po negocjacjach) ale średnia to 2,5%. Jeśli już się Pan/Pani zdecydowała na takiego pośrednika to trzeba postępować zgodnie z umową, która została podpisana (umowa z pośrednikiem). Powinno tam być napisane że po dokonaniu zakupu nieruchomości (gruntu) należą się pieniążki pośrednikowi. Wszystko powinno być tam opisane.
Mieszkajmy.pl
Administrator
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2006-08-30, 10:54
Lokalizacja: Wroclaw

Postprzez mjaroszuk » 2006-10-17, 07:46

Dziękuję za odpowiedź i radę.
mjaroszuk
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2006-10-09, 11:10

Postprzez marjo84 » 2006-12-15, 03:06

na bank biuro nie pobrało prowizji bo nie doszło do aktu notarialnego,jedyne co mogłes zrobic to dac do biura jakas kase na blokade oferty!a 5 % to normalna cena przy działkach!a Ci co piszaze za wysoka nie maja pojecia bo te 3% dotyczy mieszkan
W twoim przypadku jest jedna wazna sprawa! co podpisałes?umowe przedwstepna?jak tak to dlaczego biuro nie miało by dostac prowizji,przeciez wykonało swoja usługe,znalazło Ci działke skojazyło i umówiło na spotkanie u natariusza,teraz tylko kwestiia zapisu u notariusza ze wrazie nie otrzymania zgody przez włascicielke pokrywa ona koszta twojego biura i zwraca podwojony zadatek!

biuro nie ma tu nic do tego czy uda Ci sie to czy nie,biuro nie monituje spraw po zawarciu umów!dlatego tak wazne jest aby nie oszczedzac na notariuszu przy umowie przedwstepnej,umowa cyw-praw. nie daje zadnych zabezpieczen kupujacemu!
pozdrawiam mariusz

ps piszcie jasno co zrobiłem co sie stałio co wydaje mi sie nie tak
bo z tego co widze tutaj kazdy zuciu 2 zdania i mysli ze ktos mu odpowie gdy nie ma wszystkich info.
marjo84
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2006-11-07, 17:38
Lokalizacja: Szczecin


Powrót do Nieruchomości - dyskusje ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron