Ogrzewanie bez brudzenia

Jaką kupić wannę? gdzie najtaniej? na jaki kolor i czym pomalować kuchnię?

Ogrzewanie bez brudzenia

Postprzez weronikalewandowska » 2021-06-09, 18:27

Ogrzewanie bez zbędnego brudzenia i w dobrej cenie to...? No właśnie. Najlepiej jakby jeszcze było bezobsługowe. Bo nie każdy ma ochotę i czas na bawienie się w różne dokładania, zasypywania itd. Co by było ciekawego na rynku?
weronikalewandowska
 
Posty: 56
Dołączył(a): 2017-10-02, 18:33

Re: Ogrzewanie bez brudzenia

Postprzez Brzez90 » 2021-06-14, 14:51

Może systemy elektryczne? Na pewno są bezobsługowe. Sama centralka wszystkim steruje, nic nie trzeba robić. Pełen automat. I działa całkiem nieźle. U mnie rozwiązanie z podczerwienią w roli głównej.
Brzez90
 
Posty: 43
Dołączył(a): 2017-01-18, 20:06

Re: Ogrzewanie bez brudzenia

Postprzez Aza » 2021-06-16, 19:01

Byłam w nadmorskim pensjonacie gdzie jako system grzewczy były zastosowane panele na podczerwień. Wieczory były chłodne więc je używaliśmy. Pod koniec mieliśmy dodatkowe rozliczenie za ogrzewanie i pomimo moich obaw, że sporo zapłacimy wyszła mała kwota.
Aza
 
Posty: 76
Dołączył(a): 2015-06-01, 20:27

Re: Ogrzewanie bez brudzenia

Postprzez weronikalewandowska » 2021-06-21, 18:35

Co to za panele na podczerwień mieliście? Może cos wiecej o tym napiszecie? Brzmi interesująco.
weronikalewandowska
 
Posty: 56
Dołączył(a): 2017-10-02, 18:33

Re: Ogrzewanie bez brudzenia

Postprzez Aza » 2021-06-22, 19:44

weronikalewandowska napisał(a):Co to za panele na podczerwień mieliście? Może cos wiecej o tym napiszecie? Brzmi interesująco.


Są to panele, które zazwyczaj są montowane na suficie, które generują promieniowanie podczerwone, które ogrzewa pomieszczenie. Po powrocie zaczęłam szukać więcej na ten tema w sieci i nawet znalazłam producenta i montażystę tych paneli w Polsce. Jest to firma Eco Partner z Wielkopolski. Sama zamierza zwrócić się do ich po ofertę gdyż myślimy o wymianie pieca CO na nowszy system grzewczy.
Aza
 
Posty: 76
Dołączył(a): 2015-06-01, 20:27

Re: Ogrzewanie bez brudzenia

Postprzez rajni » 2021-06-27, 18:41

Pompa ciepła i ogrzewanie podłogowe.
rajni
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2019-10-22, 13:58

Re: Ogrzewanie bez brudzenia

Postprzez weronikalewandowska » 2021-06-29, 18:59

rajni napisał(a):Pompa ciepła i ogrzewanie podłogowe.


Strasznie drogie rozwiązanie, jeżeli chodzi o ogrzewanie. Pompa ciepła droga, cały system wodnego ogrzewania podłogowego też tani nie jest. Za pewien % tej kwoty mam całe ogrzewanie w panelach Eco Partner. Może wychodzi trochę drożej w eksploatacji ale i tak jest nieźle. Widziałam realne wyliczenia, rachunki za taki system i robi to niezłe wrażenie. Liczę sobie koszt instalacji i koszt eksploatacji przez kilka lat. I nawet po 10 latach nadal wydam mniej na panele niż na całą pompę ciepła.
weronikalewandowska
 
Posty: 56
Dołączył(a): 2017-10-02, 18:33

Re: Ogrzewanie bez brudzenia

Postprzez izabella22 » 2021-07-25, 12:17

To tutaj na myśl przychodzi mi tak naprawdę tylko jedno rozwiązanie jesli chodzi własnie o ogrzewanie https://redsnake.pl/oferta/folie-grzewcze/
Naprawdę polecam.
izabella22
 
Posty: 18
Dołączył(a): 2021-03-24, 13:22

Re: Ogrzewanie bez brudzenia

Postprzez weronikalewandowska » 2021-07-26, 19:28

izabella22 o tym pisze. Chociaż nie do końca. Folie jednak trzeba zamontować raczej pod tynkami. Czy czymś innym. W przypadku paneli Eco Panel to wystarczy je tylko zamontować na suficie. Doprowadzić przewód od programatora i z głowy. Każdy elektryk to podłączy. Proste i fajne w obsłudze.
weronikalewandowska
 
Posty: 56
Dołączył(a): 2017-10-02, 18:33

Re: Ogrzewanie bez brudzenia

Postprzez MMidgett63 » 2021-07-28, 13:59

Najlepiej jest wtedy interesować się ogrzewaniem gazowym. Niestety, wiem, że gaz jest drogi, tylko niestety - prąd, dobry węgiel oraz praktycznie wszystko jest bardzo drogie. Z ogrzewaniem gazowym na pewno jest brak roboty i brudu, a w sumie cenowo wychodzi podobnie co taki węgiel i brykiet. Niestety, jest drogo...
MMidgett63
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2021-07-28, 13:53

Re: Ogrzewanie bez brudzenia

Postprzez Brzez90 » 2021-08-23, 20:21

Drogo. Ale zobacz, że w instalacje bardziej tradycyjne, gazowe, węgiel itd. musisz mieć kotłownie, komin itd. Do tego koszt CO. Czy to będą kaloryfery, czy podłogówka. To dodatkowe koszta już na samym początku. W przypadku promienników na podczerwień tego koszta nie ma. Panele takie jak od Eco Partner po prostu podłączasz do prądu i tyle. A prąd masz w każdym pomieszczeniu. Koszty eksploatacyjne są porównywalne jak w innych systemach. A dodatkowo można je obniżyć przez panele PV. Kosztu gazu już nie obniżysz.
Brzez90
 
Posty: 43
Dołączył(a): 2017-01-18, 20:06

Re: Ogrzewanie bez brudzenia

Postprzez rajni » 2021-08-24, 16:03

weronikalewandowska napisał(a):
rajni napisał(a):Pompa ciepła i ogrzewanie podłogowe.


Strasznie drogie rozwiązanie, jeżeli chodzi o ogrzewanie. Pompa ciepła droga, cały system wodnego ogrzewania podłogowego też tani nie jest. ...


a elektryczne ogrzewanie jest tanie?? jak wychodzi z "produkcją" energii elektrycznej?? ile ciepła uzyska się z 1 kw energi elektrycznej?? Jak wygląda oddawanie ciepła przez taki panel?? Przy ogrzewaniu podłogowym podłoga jest grzejnikiem i kumuluje ciepło. Wyłączymy ogrzewanie a podłoga nadal ciepła. Wyłączymy panel elektryczny i mamy zaraz zimno, więc na co będziemy musieli zużyć więcej energii aby uzyskać ciepło?
rajni
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2019-10-22, 13:58

Re: Ogrzewanie bez brudzenia

Postprzez Arni.Ar » 2021-08-24, 23:34

Ogrzewanie bez brudzenia? Jedyne co mi się nasuwa to grzejniki https://termoplaza.pl/produkt/panel-do-lazienek-tp-225dt/ . Posiadają funkcję inteligentnego ogrzewanie, co przekłada się na lepsze zarządzanie ciepłem w pokoju, dzięki czemu grzejnik nie produkuje cały czas energii, co przekłada się na niższe koszty za prąd.
Arni.Ar
 
Posty: 42
Dołączył(a): 2019-09-08, 22:11

Re: Ogrzewanie bez brudzenia

Postprzez weronikalewandowska » 2021-11-18, 21:47

rajni napisał(a):
weronikalewandowska napisał(a):
rajni napisał(a):Pompa ciepła i ogrzewanie podłogowe.


Strasznie drogie rozwiązanie, jeżeli chodzi o ogrzewanie. Pompa ciepła droga, cały system wodnego ogrzewania podłogowego też tani nie jest. ...


a elektryczne ogrzewanie jest tanie?? jak wychodzi z "produkcją" energii elektrycznej?? ile ciepła uzyska się z 1 kw energi elektrycznej?? Jak wygląda oddawanie ciepła przez taki panel?? Przy ogrzewaniu podłogowym podłoga jest grzejnikiem i kumuluje ciepło. Wyłączymy ogrzewanie a podłoga nadal ciepła. Wyłączymy panel elektryczny i mamy zaraz zimno, więc na co będziemy musieli zużyć więcej energii aby uzyskać ciepło?


Nie wiem jaki jest podział przekształcenia energii na ciepło i promieniowanie. Musiałbyś się spytać może bezpośrednio u źródła w Eco Partner. Całkiem spoko ludzie, wiec pewnie dostaniesz odpowiedź. Ale większość energii służy temu by było ciepło. Bo część jest po prostu ciepłem w formie normalnej, konwekcyjnej (panel jest ciepły) a część (większość) jest w formie promieniowania podczerwieni. A jak wiemy z fizyki, to właśnie promieniowanie podczerwieni jest nośnikiem ciepła. Taki rodzaj ciepła dostarcza nam np. słońce. Pamiętaj, że tak wytworzone ciepło nie znika, tylko ogrzewa całe pomieszczenie. Prostym przykładem jest nagrzewanie się np. betonowego tarasu latem w ciągu dnia. Jak słońce zajdzie to nagle nie staje się ten taras zimny, prawda? Tak samo w domu. Promiennik nagrzewa wszystkie stałe elementy.
weronikalewandowska
 
Posty: 56
Dołączył(a): 2017-10-02, 18:33


Powrót do Remonty, wyposażenie wnętrz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron