Dom ekologiczny

Mieszkania, domy, działki - tutaj możesz porozmawiać z innymi użytkownikami o wszystkim nt. nieruchomości

Moderator: Latos

Dom ekologiczny

Postprzez Aza » 2019-04-28, 11:17

W dobie coraz większego uświadamiania społeczeństwa na temat zanieczyszczenia środowiska oraz jego wpływie globalnym tego na naszą planetę warto zastanowić się nad tym jaki i ja mogę mieć w tym swój udział. Może zamiast domu tradycyjnego mieszka ktoś w domu ekologicznym? Z jakich materiałów go budowaliście i czy odczuwacie różnicę mieszkania w takim domu, a ścianach z cegły, betonu?
Aza
 
Posty: 76
Dołączył(a): 2015-06-01, 20:27

Re: Dom ekologiczny

Postprzez konat77 » 2019-04-29, 14:44

Może dom z bala? Bardzo naturalny materiał na dom. I to nie tylko w regionach górskich (każdy zna przecież bacówki) ale i np. na mazurach i na kaszubach. Fajny trwały materiał i do tego ciepły.
konat77
 
Posty: 27
Dołączył(a): 2018-01-29, 15:21

Re: Dom ekologiczny

Postprzez weronikalewandowska » 2019-04-30, 18:52

Bal na pewno jest ekologiczny. Zobacz sobie domy z Natur Eko Dom. A właściwie ich realizacje. Wyglądają bardzo fajnie. A do tego u nich znajdziesz fajne projekty, które są już stworzone w tej technologii.
weronikalewandowska
 
Posty: 56
Dołączył(a): 2017-10-02, 18:33

Re: Dom ekologiczny

Postprzez Aza » 2019-05-01, 14:59

Domy z bala na Mazurach? Nie uwierzyłam dopóki sama nie zobaczyłam realizacji NED. Zauroczyły mnie zastanawia mnie tylko czy naprawdę ten czas realizacji to trzy miesiące i jaki sposób ogrzewania można w nim zastosować?
Aza
 
Posty: 76
Dołączył(a): 2015-06-01, 20:27

Re: Dom ekologiczny

Postprzez weronikalewandowska » 2019-05-02, 15:06

Aza napisał(a):Domy z bala na Mazurach? Nie uwierzyłam dopóki sama nie zobaczyłam realizacji NED. Zauroczyły mnie zastanawia mnie tylko czy naprawdę ten czas realizacji to trzy miesiące i jaki sposób ogrzewania można w nim zastosować?

Wiesz, elementy są przygotowywane wcześniej i dopiero na miejscu składany jest dom. Myślę że te 3 miesiace są jak najbardziej możliwe. A co do ogrzewania to raczej traktuj taki dom jak każdy inny. Bo przecież niczym sie nie różni od domu murowanego ;)
weronikalewandowska
 
Posty: 56
Dołączył(a): 2017-10-02, 18:33

Re: Dom ekologiczny

Postprzez konat77 » 2019-06-03, 14:47

Aza napisał(a):Domy z bala na Mazurach? Nie uwierzyłam dopóki sama nie zobaczyłam realizacji NED. Zauroczyły mnie zastanawia mnie tylko czy naprawdę ten czas realizacji to trzy miesiące i jaki sposób ogrzewania można w nim zastosować?


Taki dom jest chyba ciepły. W końcu jest ich dużo i na mazurach (blisko naszego bieguna zimna) jak i w górach (też zimno i silne wiatry). Do tego takie konstrukcje są spotykane i w skandynawii i na alasce. Więc dają radę w trudnych warunkach. A czym ogrzewać? Najlepiej jakiś kominek ;) Klimatem idealnie pasuje.
konat77
 
Posty: 27
Dołączył(a): 2018-01-29, 15:21

Re: Dom ekologiczny

Postprzez weronikalewandowska » 2019-06-15, 14:45

konat77 napisał(a):Taki dom jest chyba ciepły. W końcu jest ich dużo i na mazurach (blisko naszego bieguna zimna) jak i w górach (też zimno i silne wiatry). Do tego takie konstrukcje są spotykane i w skandynawii i na alasce. Więc dają radę w trudnych warunkach. A czym ogrzewać? Najlepiej jakiś kominek ;) Klimatem idealnie pasuje.


Kominek to nie tylko ciepło ale i niesamowity klimat. Taki dom z bala i ogień to musi wyglądać fantastycznie. Dom od Natur Eko Dom wykończony jeszcze strzechą to już szczyt marzeń ;) Co prawda nie wszędzie takie połączenie będzie pasować. Ale bal jest na tyle fajnym i ładnym materiałem, że po prostu się podoba.
weronikalewandowska
 
Posty: 56
Dołączył(a): 2017-10-02, 18:33

Re: Dom ekologiczny

Postprzez Lisa » 2019-07-03, 10:51

Czy ma ktoś w swoim domu zastosowaną rekuperację? :) Planuję kupić apartament, który będzie miał takie rozwiązanie. Czy ktoś ma rekuperację w swoim domu i czy rzeczywiście jest wtedy dużo lepsze powietrze w pomieszczeniu? Bardzo mi się podobają Apartamenty Akacjowa :) , ale żaden w moich znajomych nie stosował tego w swoich domach, dlatego kieruję pytanie do Was 8)
Lisa
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2019-07-03, 10:36


Powrót do Nieruchomości - dyskusje ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron