Dor Group "Nad Jeziorem"

Mieszkania, domy, działki - tutaj możesz porozmawiać z innymi użytkownikami o wszystkim nt. nieruchomości

Moderator: Latos

Dor Group "Nad Jeziorem"

Postprzez Ferdynator_ » 2006-08-29, 08:54

Witam i o zdrowie pytam. W czerwcu br. podpisałem umowę rezerwacyjną na mieszkanie w malowniczo położonym osiedlu "Nad Jeziorem" (właściwie nad stawem Jeziorzec) na Bemowie. Jesli wszystko pójdzie dobrze we wrześniu będę podpisywał umowe przedwstępną, uruchomię kredyt i powoli będę oswajał się z myslą, że już za 30 (słownie: trzydzieści) lat zostanę samodzielnym włascicielem pieknego 47-metrowego lokalu z garazem, którego nie potrzebuję i komórką, która niepotzrebnie obciąża moje konto.
Z tego co zdążyłem się się zorientować jest nas (potencjalnych nabywców mieszkań od DOREM S.A.) już ponad setka, a mimo to w internecie nie znalazłem żadnego forum na temat tej inwestycji. Niewiele też napisano o inwestorze. Ja sam posiadam bardzo ograniczoną wiedzę na ten temat.
Stąd pomysł żeby stworzyć własne forum do opiyswania wzlotów i upadków developera i jego potencjalnych klientów.
Jeśli ktoś wie coś lub zna kogoś kto posiada wiedzę na temat inwestycji lub inwestora zapraszam do dokonywania wpisów. [/b]
Ferdynator_
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2006-08-29, 08:14

Postprzez pol41 » 2006-10-02, 21:28

Cześć. Też chciałbym z nimi podpisać umowe przedwstępną, ale mam taki sam problem jak Ty - nic o nich nie słyszałem oprócz info na ich stronce. Proszę o wpisy.
pol41
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2006-10-02, 21:21

Postprzez JELONKA » 2006-10-03, 09:57

Witam pieknie wszystkich,
dzisiaj chcemy podpisać umowę z DOR GROUP ( "Nad jeziorem")... i mamy podobny "problem" zbyt mało informacji o deweloperze...jest to zastanawiające...ale nie przerażające, więc i tak podpiszemy....
Piszę ponieważ chcemy mieć kontakt z SĄSIADAMI :D
Czy podpisaliście umowę bez wahania?
Napiszcie gdzie Wasze "gniazka" bedą... my będziemy na parterze 2A..
Ważne żebyśmy byli w kontakcie, bo ...w kupie raźniej :lol:
Żart żartami, ale dobrze byłoby wymieniać się informacjami ...
Budynek na Szucha stoi i wygląda imponująco...hmmm...no może nic pechowego nam się w drodze do naszych mieszkań nie wydarzy...
Jeśli macie informacje gdzie można dokładnie znaleźć "wskaźnik wzrostu cen mater.bud. ..." czyli ten wskaźnik, o który może być podniesiona cena mieszkania dajcie znać...
A póki co pozdrawiamy serdecznie i ..MIŁEJ JESIENI! :D
JELONKA
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2006-10-03, 08:55

Postprzez Tomek_K » 2006-10-05, 20:44

My podpisalismy umowe we wtorek. Miejsce dobre. Inwestycja ladnie sie zapowiada - a jak bedzie to sie okaze. Szkoda, ze popyt na rynku jest ogromny bo nie ma zadnego pola do negocjacji. Developer dyktuje warunki a Ty decydujesz sie badz nie. Z nowinek na ktore sie natknalem to oplata za ogrodek (jeszcze tydzien temu jej nie bylo) czyli 100zl/m2 o ktorej sie dowiedzialem podpisujac umowe.

Jesli ktos ma jakies informacje to niech pisze.

Proponuje odwiedzic strone dzielnicy Bemowo: http://www.bemowo.waw.pl/ - jest tam troche informacji np. planowany przebieg trasy szybkiego ruchu [S - 8] ktora ma byc oddana w 2008 i plany Parku Gorczewska ktory bedzie zlokalizowany kilkaset metrow na poludnie od Gorczewskiej i zapowiada sie ciekawie (rok 2009-2010)
Tomek_K
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2006-10-05, 20:31

Postprzez JELONKA » 2006-10-16, 15:36

Drogi Tomku,

cieszę się, że odzywa się nas coraz więcej na tym forum... to dobry znak :D
Inwestycja zapowiada się ładnie, oby na tym zapowiadaniu się nie skończyło....
Nie musisz się martwić... płacisz za ogródek,ale jego cena oraz cena tarasu jest częścią składową głównej kwoty do której dodajemy kwotę za garaż i za schowek....zwróć uwagę, że cena podana Tobie wczesniej za nieruchomość ( bez garażu i schowka) to ta sama cena jesli dodasz: koszt mieszkania, koszt ogródka i tarasu :D
Pozdrawiam!
Jelonka
JELONKA
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2006-10-03, 08:55

Postprzez mjanek20 » 2007-02-19, 19:31

Cześć,

Jesteśmy właścicielami udziału w tej inwestycji. Widzę że zapał do pisania postów się skończył ;) Chciałbym ożywić wątek i podzielić się moimi spostrzeżeniami z przyszłymi? sąsiadami. A więc, po pierwsze mam serię ciekawych zdjęc z różnych etapów budowy (panorama) jak by ktoś był zainteresowany to niech pisze, się chętnie się podzielę ;) Po drugie zauważyliśmy że na stronie DOR'a pojawiła się nowa inwestycja aka "Nad Jeziorem II". Niestety po ok. tygodniu bytności nagle zniknęła. Tymniemniej jest to dobry znak bo inwestycja ta miała by być na terenach które wcześniej były planowane pod S8, więc być może S8 nie będzie przechodziło pod naszymi oknami. Ostatnia sprawa która mnie najbardziej wkurza to kolejne przesunięcie terminu oddania I i II etapu. Najpierw był to grudzień 2007, później kwiecień 2008, a teraz wrzesień 2008. Nie bardzo rozumiem czym to jest spowodowane i czy jesteśmy w ogóle w stanie cokolwiek z tym zrobić. Generalnie budowa idzie dobrze. Pogoda jest rewelacyjna i jeżeli nie mają w ekipie jasnowidza to nie wiem skąd wiedzą że nastąpi aż takie opóźnienie. To tyle ode mnie. Czekam na was ;)
mjanek20
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2007-02-19, 19:23

Postprzez JELONKA » 2007-02-22, 12:28

Drogi Tomku - Sąsiedzie :D

Również marzy mi się ożywienie naszego "jeziornego" forum ...ale cienko to widzę :D
My będziemy w bud. D, pierwszy termin oddania jaki znamy to czerwiec 2008 z możliwością oddania aż do 30 października 2008 ( jeśli formalności im się przedłużą).
Budowa opóźniona jest 2 miesiące, ale wreszcie coś ruszyło! Najpierw tłumaczyli się, że opóźnienie wynika z braku rąk do pracy, potem, że coś w ziemi robotnicy znaleźli (skarb? :D
W każdym razie teraz ruszyło bardziej.
My niestety jesteśmu klientem "awanturującym się" :D no nie aż tak! ale jesteśmy w ciągłym kontakcie z DOR i żądamy wyjaśnień oraz nie obarczania nas odsetkami tylko dlatego, że DOR za późno przesyła info mailem o wykonanym etapie budowy....
Generalnie trzymamy rękę na pulsie...
Ale,ale...ciekawi mnie co mówisz o inwestycji "nad jezioremII"...miałaby być na miejscu...planowanej estakady??? czyli za torami? Powiedz coś więcej 8)

Pozdrawiamy
Sąsiedzi z "D"
JELONKA
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2006-10-03, 08:55

Postprzez JELONKA » 2007-02-22, 12:29

Przepraszam pomyliłam Panów.

Pozdrawiam Mijanka :D

Sąsiadka z "D"
JELONKA
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2006-10-03, 08:55

Witam sasiadow

Postprzez Lujarus » 2007-02-25, 19:13

Kiedys sie juz przedstawialem ale "wyswietlilem" sie w jakis magiczny sposob w innym forum...tak czy owak bede waszym sasiadem w budynku E na 3 pietrze.
Ciesze sie ze trzymacie reke na pulsie, co mnie troche niepokoji sa wiadmosci w prasie ktore mowia ze wiele dyweloperow rozwiazuje umowy przedwstepne i sprzedaje mieszkania za wieksza kase...
Mysle ze warte byloby podpisanie umowy u notariusza jako ze termin oddania mieszkan caly czas przedluza, a jak wszyscy wszyscy wiemy ich wartosc caly czas idzie w gore.
Co na ten temat myslicie? A moze to tylko ja zostalem z umowa przedwstepna?

Co do fazy 2 to tez zauwazylem ze zniknela...jesli bedziecie cos wiedzieli ma temat obwoduwki prosze dajcie znac.

Serdecznie pozdrawiam,

J
Lujarus
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2006-10-15, 23:11

Postprzez mjanek20 » 2007-03-11, 23:48

Co do terminu oddania to mam .... hmmm .... wątpliwości. Ostatnio przyszedł do nas nowy harmonogram z którgo wynika że ostatnią ratę wpłacamy we wrześniu tego roku. No i własnie ... co będzie się z budynkami działo przez kolejny rok?? Będą stały i niszczały, a my będziemy płacić bankom pieprzone odsetki ... Fajnie byłoby podpisać akt notarialny, ale DOR na to nie pójdzie. Powie że możesz sobie iść gdzie indziej szukać jak Ci się nie podoba. Generalnie jak dla mnie inwestycja jest owiana jakąś tajemnicą. Pisałem pare razy do nich na maila ze strony (ok. 4 razy) ale nikt mi nigdy nie odpisał. Tą babeczkę z biura też cięzko złapać. A jak wy się z developerem kontaktujecie ?? Może macie jakieś magiczne sposoby ...
mjanek20
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2007-02-19, 19:23

Postprzez mjanek20 » 2007-03-11, 23:51

Aaaa ... i JELONKA, które 'D' masz ??
mjanek20
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2007-02-19, 19:23

Postprzez JELONKA » 2007-03-12, 11:52

Cześć Mjanek20,

My mamy D ..parter :D z piknym ogródkiem 8) ostatnią ratę wpłacamy w czerwcu, ale nie martw się, bo to, że wpłacasz we wrześniu - później niz my- ozacza tylko pewnie to, że masz lok. na 4 piętrze.
Nasz wspólny domek D, D jak...DOMEK :D
nie będzie niszczał przez rok, przez ten czas panowie sprytni ( takich trzech widzimy za każdym razem na budowie jak stoją i drapia się po głowie) :D będą tynkować budynek, wstawiać okna, robić elektrykę itp. szkoda tylko, że tak długo...ale na to się zgodziliśmy, więc nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem...tylko się cieszyć, że nikt nie zwiał z kaską... :?
My nie mamy większego kłopotu z kontaktem z developerem , mamy ich kom. w telefonie i dzwonimy i już!
Wiemy, że za ok. miesiąc - dwa będą pokazywane plany gniazdek itp.
Głowa do góry! :D Czas zleci szybciej niż myślisz! a do tego czasu nieruchomość już nabiera na wartości... 8)
A Wy, który lokal macie w D?
JELONKA
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2006-10-03, 08:55

Dopiska do umowy

Postprzez Lujarus » 2007-04-13, 22:25

Dostalem poprawke do umowy.....czy wy tez?
Wiecie o co to chodzi i dlaczego? Na pierwszy rzut oka nie wiele sie zmienilo oprocz daty a u Was?
Lujarus
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2006-10-15, 23:11

Halo, sąsiedzi?1

Postprzez Ursus arctos » 2008-06-03, 15:15

Halo, halo!!
Pora ożywić wątek! Jelonka liczę na twój odzew
Zostało nam..., no właśnie.. ile?
Podobno deweloper czeka już tylko na zgodę na zasiedlenie, a z papierologią różnie bywa.

Szukam sąsiadów z bloku D.
Niestety wszelkie wątki przyszłych sąsiadów z "nad jeziora" urywają się w pewnym momencie, a szkoda. Może razem rzeczywiście będzie raźniej czekać.
Ursus arctos
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2008-06-03, 15:04

domeczek nad jeziorkiem w maleńkim miasteczku

Postprzez jacenteusz » 2008-06-20, 19:17

Witam wszystkich mieszkańców inwestycji! Mnie dzisiaj udało sie zarezerwować mieszkanko w bud. D. Sam jestem zdziwiony, że na tym etapie inwestycji. Dajcie proszę znać jak wasze nastroje i doświadczenia, jak czytam już wielomiesięczne? Pozdrawiam, być może sąsiadów! J. :D
jacenteusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2008-06-20, 19:11

Następna strona

Powrót do Nieruchomości - dyskusje ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron