Dor Group "Nad Jeziorem"

Mieszkania, domy, działki - tutaj możesz porozmawiać z innymi użytkownikami o wszystkim nt. nieruchomości

Moderator: Latos

Cześć

Postprzez Chmielo79 » 2008-08-13, 20:15

Cześć, ja również zarezerwowałem mieszkanie, ale w bloku C :). Wg zdobytych info. jest szansa że blok oddadzą na koniec 2008r, ale jak widzę po wpisach to chyba mało realne. Miejscówka fajna, tylko trochę blisko do siąsidów :lol:. Napiszcie, jak Wam się "współpracuje" z deweloperem?
Chmielo79
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2008-08-13, 14:47

Postprzez Ursus arctos » 2008-09-08, 08:44

jacenteusz, Chmielo79 - witajcie sąsiedzi :)

Jacenteusz - zdradzisz które to mieszkanie? O ile pamiętam zostały tylko dwa dostępne.
Nasz budynek podobno miał być oddany we wrześniu, na co szczerze mówiąc czekam z WIELKĄ niecierpliwością z wielu powodów.

Chmielo79 - Pani, z którą się kontaktuję z ramienia dewelopera jest bardzo pomocna. Ja mam same dobre doświadczenia z deweloperem, ale na razie chodziło tylko o wymianę informacji. Mimo że teraz zacznie się młyn z odbiorem technicznym liczę na równie dobry kontakt.
Nastraszyłeś mnie z tym terminem na koniec 2008, ale przecież rzeczywiście etapy C i F będą oddane jako ostatnie.

POzdrawiam i liczę na dalsze posty :D
Ursus arctos
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2008-06-03, 15:04

Postprzez art78m » 2008-10-29, 12:29

Czesc,

My mamy mieszkanie w bloku E. Jestesmy juz po odbiorze jednak nadal bez kluczy, bo ponoc nie maja....
Za to bardzo chetnie do nas developer dzwoni i mowi o jakis dopłatach obmiarowych czy cos takiego, ponoc kazdy z nas podpisywal cos takiego w aneksie...Ja z tego co sobie przypominam nic takie nie podpisywalam i chcialabym wiedziec czy u Was jest moze podobna sytuacja?
Co do osiedla to wyglada naprawde ladnie, chociaz w naszym bloku juz 4 raz klada płytki na schodach....
A z minusow odnosnie developera to przede wszystkim jest to ze oddaja mieszkania nie majac pozwolenia na uzytkowanie co w momencie jezeli ktos chce zrobic jakies przerobki typu elektryka czy sciany wiaze sie z czekaniem conajmniej do konca listopada...

Jestem ciekawa Wasych opinii.

Pozdrawiam sasiadów:-)
art78m
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2008-10-29, 12:19

Postprzez Ursus arctos » 2008-10-30, 15:19

Osiedle ładne i owszem, ale deweloper nie udziela teraz sensownych informacji co do terminu podłączenia prądu i oddania mieszkańcom kluczy.
Ursus arctos
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2008-06-03, 15:04

Postprzez Ursus arctos » 2008-11-03, 09:15

Za to bardzo chetnie do nas developer dzwoni i mowi o jakis dopłatach obmiarowych czy cos takiego, ponoc kazdy z nas podpisywal cos takiego w aneksie...Ja z tego co sobie przypominam nic takie nie podpisywalam


Wielką tajemnicą jest czy wszyscy przyszli mieszkańcy podpisali aneksy. Jeśli nie to deweloper użyje sobie na tych. którzy jednak go podpisali.
A mianowicie:
z pierwotnego zapisu o tym, że jeśli powierzchnia mieszkania zmieni się (mierzenie bez uwzględnienia gr. tynków) mniej niż 3% to nie stanie się nic. W aneksie JEST zapis, że jeśli powierzchnia zmieni się jakkolwiek, to kupujący dopłaci "nadmetraż". W praktyce nawet jeśli masz gdzieś 1m takiego "nadmetrażu" płacisz cenę metra, więc kilka tysięcy do tyłu. A wystarczy pomnożyć liczbę mieszkań na osiedlu o cenę nawet pół metra żeby się złapać za głowę jakie to pieniądze. I za co? Za towar w stylu "kup pan cegłę", czyli "nie chcem, ale muszem".

W kwestii tak chętnie ogłaszanych dopłat, nie zapominajmy o wskaźniku inflacji, którego deweloper jeszcze nie wyliczył, nie podał również metrażu po pomiarach przez geodetę więc nie można zapłacić pełnej kwoty za mieszkanie, a więc nie dostanie się kluczy. I tak w kółko od kilku tygodni...
Ursus arctos
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2008-06-03, 15:04

Postprzez magierka5 » 2008-11-06, 13:41

Witam sasiadów!
jesteśmy z budynku D. Mieszkanie kupiliśmy już ponad dwa lata temu, no coż.. obicywali termin oddania na grudzień 2007, potem wiosna 2008 , potem wrzesień 2008 (na bank!) , teraz jest listopad i nadal nic ( wstawiają kity nadal). Przeszliśmy już dwa tak zwane "odbiory techniczne", które były tylko zwykłą fikcją bo nie można robić odbiorów technicznych bez pozwolenia na użytkowanie, którego oni nie posidają!
wszyscy nasi znajomi, którzy kupili mieszkania mniej więcej w tym samym czasie co my już dawno mieszkają!
A my no cóż.. dorobiliśmy się potomka a mieszkania nadal nie mamy.
a jak wasze "odbiory techniczne"?
magierka5
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2008-10-01, 20:47

Postprzez Ursus arctos » 2008-11-06, 13:58

magierka5
Ja też jestem po dwóch odbiorach i nic z tego nie wynikło. Zastanawiam się jaka prawnie odpowiedzialność ponosi deweloper za nieterminowe oddanie inwestycji, przecież my tracimy kwoty idące w tysiące złotych choćby na opłaty za miejsce gdzie teraz każdy z nas mieszka. Mało tego, deweloper jeszcze żąda dopłat. Ciekawe skąd na to brać pieniądze, bo przecież zarobić sie tyle nie da a kredyty juz część z nas zaciągnęłą właśnie na to mieszkanie. Mam nadzieję, że potencjalni przyszli nabywcy zastanowią się zanim zwiążą się z tym deweloperem.

Poinformowano mnie, że całość ma potrwać jeszcze trzy tygodnie. To samo powiedziano mi trzy tygodnie temu... :evil: :evil: :evil:
Ursus arctos
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2008-06-03, 15:04

Postprzez magierka5 » 2008-11-06, 14:59

Mysleliśmy o tym, żeby jakoś się skrzyknąć z innymi mieszkańcami i razem domagać się od nich rekompensaty np. pieniężnej.
My płacimy za wynajem mieszkania i dodatkowo za przechowywanie już gotowych mebli do nowego mieszkania (zamówiliśmy je optymistycznie w czerwcu).
Normalnie robią sobie z nas jaja..
A co dokładnie z tymi dopłatami o których mówisz?
magierka5
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2008-10-01, 20:47

Postprzez art78m » 2008-11-06, 16:44

Nie tylko wy macie meble, czy inne rzeczy zamowione. My tez i w koncu je trzeba bedzie odebrac...
Co do tych doplat, to keden z naszych sasiadow dostal juz pismo ze ma doplacic i ze pomiarow dokonali wdł normy PN-70/B-02365 z tynkami. I tu sie im chyba troche cos pomylilo i mysle ze trzeba to wykorzystac bo owszem taka norma jest ale ona nakazuje robic pomiary bez tynków i okładzin..tak wiec zadaja od nas zaplaty za cos co tak naprawde jest niewazne....
art78m
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2008-10-29, 12:19

Postprzez art78m » 2008-11-06, 16:46

A tak wogóle to jest cale forum naszego osiedla http://www.osiedlenadjeziorem.pl/ gdzie rozne warianty przerabiamy i wlasnie tam jeden z sasiadow wylapal bledy z ta norma....
art78m
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2008-10-29, 12:19

Postprzez magierka5 » 2008-11-07, 11:30

nam nie udostępniono jeszcze faktycznych wymiarów mieszkania po otynkowaniu, podobno jeszcze ich nie mieli.
czy macie też problem z drzwiami wejściowymi? nasze są "spuchnięte" w środku, wymieniają je już miesiąc i wymienić nie mogą.
Jak zwykle mają problemy.
Podpisaliście już umowę ze Stoen-em?
Nam powiedzieli, że elektryki nie ma przez tych, którzy jeszcze nie podpisali umów. :wink:
magierka5
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2008-10-01, 20:47

Postprzez art78m » 2008-11-07, 11:48

Drzwi mamy do wymiany, ponoc cala partia jest do wymiany. Umowe podpisalismy ze Stoenem juz daaaawno. I równiez czekamy na jakiekolwiek info z ich srtony...
art78m
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2008-10-29, 12:19

Postprzez magierka5 » 2008-11-07, 13:04

czyli jak zwykle ściema!
te babki z doru już same nie wiedzą co nam mówić jak dzwonimy, dwie juz odeszły, podobno na macierzyński :wink:
My, póki nie będzie pozwolenia na użytkowanie a co za tym idzie elektryki, realnych wymiarów mieszkania po otynkowaniu i usuniętych wszystkich usterek nie zamierzamy im wpłacać ostatniej raty.
Mieszkania miały być oddawane etapami ale budynki mają wspólną drogę pożarową i muszą być oddane razem, w innym przypadku nie dostaną pozwolenia od straży pożarnej ( informacja uzyskana od niejakiego pana Roberta z nadzoru budowlanego- pewnie mieliście z nim do czynienia przy odbiorach technicznych :wink: )
magierka5
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2008-10-01, 20:47

Postprzez art78m » 2008-11-18, 11:36

jutro o 19 robimy sąsiedzkie spotkanie w Wola Parku zeby obgadac wszystko i cos postanowic...
Jakby co to coffe shop, wola park
art78m
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2008-10-29, 12:19

Postprzez olgamich » 2008-11-24, 21:30

art78m napisał(a):jutro o 19 robimy sąsiedzkie spotkanie w Wola Parku zeby obgadac wszystko i cos postanowic...
Jakby co to coffe shop, wola park



I jak spotkanie? Cos uradziliscie?
My kupilismy w bloku A. Podobno juz mamy miec klucze w tym tyg... pozyjemy zobaczymy.
olgamich
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2008-11-20, 21:59

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nieruchomości - dyskusje ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości