Deweloper - zmiany architektoniczne po kupnie mieszkania.

Mieszkania, domy, działki - tutaj możesz porozmawiać z innymi użytkownikami o wszystkim nt. nieruchomości

Moderator: Latos

Deweloper - zmiany architektoniczne po kupnie mieszkania.

Postprzez marcin1991 » 2018-07-27, 13:50

Witam,

Kupiłem mieszkanie od dewelopera, które w łazience miało posiadać tzw. "świetlik" - 3 szyby mleczne od podłogi po sam sufit o szerokości 20cm przez które miało wpadać światło słoneczne. Tą informacje mam zawartą w projekcie dołączonym do prospektu, który jest załącznikiem do aktu notarialnego. Teraz dowiedziałem się, że to rozwiązanie jednak jest nie możliwe do wykonania przez dewelopera, ponieważ nie może on wykluczyć, że dźwięk nie będzie przechodził w tym miejscu między kondygnacjami budynkami i oczekuje, abym podpisał poprawki do prospektu o zgodzie na naniesienie zmian w projekcie wykluczających ten "świetlik".

W akcie notarialnym mam zapis, że przyjmuje do wiadomości i wyrażam zgodę na:
- niektóre rozwiązania architektoniczno-budowlane Budynku oraz zagospodarowania
Nieruchomości mogą ulec zmianie w trakcie realizacji Przedsięwzięcia deweloperskiego,
w szczególności w następstwie opracowania projektów wykonawczych lub nadzoru
autorskiego projektanta, z zastrzeżeniem, iż zmiany te nie wpłyną na obniżenie
umówionego standardu wykonania Lokalu mieszkalnego, Budynku lub na podwyższenie
Ceny nabycia, chyba że zmiany takie zostaną ustalone przez Strony w odrębnej umowie.

Pytanie brzmi czy mogę coś zdziałać w tym temacie, ponieważ nie chce zaakceptować tych zmian o zamurowaniu tego miejsca. Czy ewentualnie jeżeli będę zmuszony już to czy mogę oczekiwać o dewelopera rekompensaty finansowej w tym temacie?

Pozdrawiam,
Marcin
marcin1991
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2018-07-27, 13:35

Re: Deweloper - zmiany architektoniczne po kupnie mieszkania

Postprzez kasiad » 2018-08-20, 10:22

Skontaktuj się z prawnikiem i zobacz jak mozesz w tym przypadku zareagować.
kasiad
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2018-08-20, 10:17

Re: Deweloper - zmiany architektoniczne po kupnie mieszkania

Postprzez marcin1991 » 2018-08-20, 10:38

Proszę o skasowanie postu.
marcin1991
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2018-07-27, 13:35


Powrót do Nieruchomości - dyskusje ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron