Nowoczesne ogrzewanie

Jaką kupić wannę? gdzie najtaniej? na jaki kolor i czym pomalować kuchnię?

Nowoczesne ogrzewanie

Postprzez konat77 » 2018-04-11, 11:37

Szukam rozwiązania do kamienicy (część lokalu wykorzystywana również jako biuro) fajnego systemu grzewczego, które jest mało ingerujące w już istniejącą strukturę. Do tej pory w pomieszczeniach były piece kaflowe, z których rezygnujemy. W kamienicy nie ma gazu i to największy problem. Co można w zamian zrobić?
konat77

Re: Nowoczesne ogrzewanie

Postprzez Brzez90 » 2018-04-14, 19:53

Wydaje mi się, że w takim przypadku tylko ogrzewanie elektryczne wchodzi w grę. Musisz sprawdzić, czy masz odpowiednią instalację pod to. No i załatw sobie taryfę G12w - to najlepsza opcja w przypadku ogrzewania elektrycznego. Ciekawym rozwiązaniem, ekonomicznym mogłoby być ogrzewanie z wykorzystaniem promieni podczerwonych.
Brzez90

Postprzez Aza » 2018-04-16, 19:20

Ogrzewanie na podczerwień jest funkcjonalne i nowoczesne, daje komfortowe ciepło, a cenowo nie wypada wcale źle tak jak niektórzy straszą. Ponadto w Wielkopolsce mamy producenta paneli na podczerwień (Eco Partner), które można zamówić pod wymiar i w nowoczesnym designie co będzie ładnie się prezentowało zarówno w biurze jak i mieszkaniu.
Aza

Postprzez konat77 » 2018-04-18, 19:09

Aza napisał(a):Ogrzewanie na podczerwień jest funkcjonalne i nowoczesne, daje komfortowe ciepło, a cenowo nie wypada wcale źle tak jak niektórzy straszą. Ponadto w Wielkopolsce mamy producenta paneli na podczerwień (Eco Partner), które można zamówić pod wymiar i w nowoczesnym designie co będzie ładnie się prezentowało zarówno w biurze jak i mieszkaniu.

Ciekawe rozwiązanie. Najbardziej mnie zainteresowało to, że można zamówić pod wymiar. Przeważnie systemy grzejne sa gotowe i tylko wybiera się je z dostępnych rozwiązań. Jak to wygląda w praktyce tutaj?
konat77

Postprzez weronikalewandowska » 2018-04-28, 21:28

Takie rozwiązanie jest bardzo ciekawe. Możliwość indywidualnego dopasowania wielkości "grzejnika" do potrzeb i aranżacji mieszkania/domu pozwala na całkiem spore możliwości ustawienia. Można właściwie szaleć z pomysłami, bo grzejnik zawsze gdzieś się wstawi. Fajne to.
weronikalewandowska

Postprzez piotrrzym » 2018-05-01, 08:27

Tak, dokładnie. Przy tradycyjnym ogrzewaniu grzejnik zazwyczaj szpeci wnętrze a tutaj możemy go dowolnie ustawić :)
piotrrzym

Postprzez weronikalewandowska » 2018-05-03, 12:12

piotrrzym napisał(a):Tak, dokładnie. Przy tradycyjnym ogrzewaniu grzejnik zazwyczaj szpeci wnętrze a tutaj możemy go dowolnie ustawić :)

I to bardzo przemawia do mnie jako do kobiety ;) Możliwości aranżacyjne gdy nie ma takiego okropnego grzejnika to rewelacyjne rozwiązanie. A do tego te panele Eco Partner można zamówić z dowolnym wykończeniem, więc pewnie można dobrać ich kolor pod kolor pomieszczenia.
weronikalewandowska

Postprzez konat77 » 2018-05-08, 13:39

Rozmawiałem z Eco Partner i jak dla mnie to fajne rozwiązanie. Własnie możliwość dopasowania pod klienta jest takim atutem, obok którego ciężko przejść obojetnie. A do tego możliwość wykonania takiego panelu w formie lustra, idealnie do przedpokoju, to niesamowita dogodność. Chyba większość paneli ukryje na suficie, tylko muszę pomyśleć o odpowiedniej aranżacji takiego systemu.
konat77

Postprzez ray93kon » 2018-05-24, 17:09

Witam wszystkich forumowiczów bardzo serdecznie :)
Poszukuję w chwili obecnej jakichś sprawdzonych metod ogrzania domu. Buduję się właśnie pod Gdynią i muszę wybrać jakąś technologię. Najprościej oczywiście wziąć instalację CO, ale raczej wolałbym tego uniknąć. Sporo ostatnio słyszałem o tym, że można dostać dofinansownie na różnego rodzaju nowe, ekologiczne technologie i tym sposobem dotarłem do gruntowych pomp ciepła, o których sporo w ostatnim czasie czytałem. Trafiłem na tę firmę z pomorza z trzydziestoletnim doświadczeniem w branży https://gejzer.com/ Co o tym myślicie? Czy jest to Waszym zdaniem warte inwestycji? Ponoć jest możliwość tym ogrzania powierzchni do 300 metrów kwadratowych, więc byłoby to rozwiązanie niemal idealne :) Nie wspominając nawet o wspieraniu ekologii :)
ray93kon

Postprzez weronikalewandowska » 2018-09-13, 18:15

I na samą inwestycję wydasz majątek. Policz sobie ile będzie Cię kosztowała cała instalacja pompy ciepła, systemu ogrzewania w domu (kaloryfery lub podłogówka) i wszelkie dodatki do tego systemu. Zobacz ile taka pompa w roku energii zużyje. My robiliśmy wyliczenia i pompa jest fajnym rozwiązaniem ale spłaci się dopiero po 15-20 latach. A nikt nie da gwarancji że pompa po tym czasie będzie działać jak nowa. W końcu to urządzenie mechaniczne. Za takie panele jak tu opisywane Eco Partner zapłacisz dużo mniej choć w eksploatacji wyjdzie drożej. Ale koszty wyrównają się po 20 latach dopiero. I raczej system będzie działał dalej, bo jest prosty w działaniu, brak części mechanicznych.
weronikalewandowska

Powrót do Remonty, wyposażenie wnętrz