Nowoczesne ogrzewanie

Jaką kupić wannę? gdzie najtaniej? na jaki kolor i czym pomalować kuchnię?

Nowoczesne ogrzewanie

Postprzez konat77 » 2018-04-11, 11:37

Szukam rozwiązania do kamienicy (część lokalu wykorzystywana również jako biuro) fajnego systemu grzewczego, które jest mało ingerujące w już istniejącą strukturę. Do tej pory w pomieszczeniach były piece kaflowe, z których rezygnujemy. W kamienicy nie ma gazu i to największy problem. Co można w zamian zrobić?
konat77
 
Posty: 27
Dołączył(a): 2018-01-29, 15:21

Re: Nowoczesne ogrzewanie

Postprzez Brzez90 » 2018-04-14, 19:53

Wydaje mi się, że w takim przypadku tylko ogrzewanie elektryczne wchodzi w grę. Musisz sprawdzić, czy masz odpowiednią instalację pod to. No i załatw sobie taryfę G12w - to najlepsza opcja w przypadku ogrzewania elektrycznego. Ciekawym rozwiązaniem, ekonomicznym mogłoby być ogrzewanie z wykorzystaniem promieni podczerwonych.
Brzez90
 
Posty: 43
Dołączył(a): 2017-01-18, 20:06

Re: Nowoczesne ogrzewanie

Postprzez Aza » 2018-04-16, 19:20

Ogrzewanie na podczerwień jest funkcjonalne i nowoczesne, daje komfortowe ciepło, a cenowo nie wypada wcale źle tak jak niektórzy straszą. Ponadto w Wielkopolsce mamy producenta paneli na podczerwień (Eco Partner), które można zamówić pod wymiar i w nowoczesnym designie co będzie ładnie się prezentowało zarówno w biurze jak i mieszkaniu.
Aza
 
Posty: 76
Dołączył(a): 2015-06-01, 20:27

Re: Nowoczesne ogrzewanie

Postprzez konat77 » 2018-04-18, 19:09

Aza napisał(a):Ogrzewanie na podczerwień jest funkcjonalne i nowoczesne, daje komfortowe ciepło, a cenowo nie wypada wcale źle tak jak niektórzy straszą. Ponadto w Wielkopolsce mamy producenta paneli na podczerwień (Eco Partner), które można zamówić pod wymiar i w nowoczesnym designie co będzie ładnie się prezentowało zarówno w biurze jak i mieszkaniu.


Ciekawe rozwiązanie. Najbardziej mnie zainteresowało to, że można zamówić pod wymiar. Przeważnie systemy grzejne sa gotowe i tylko wybiera się je z dostępnych rozwiązań. Jak to wygląda w praktyce tutaj?
konat77
 
Posty: 27
Dołączył(a): 2018-01-29, 15:21

Re: Nowoczesne ogrzewanie

Postprzez weronikalewandowska » 2018-04-28, 21:28

Takie rozwiązanie jest bardzo ciekawe. Możliwość indywidualnego dopasowania wielkości "grzejnika" do potrzeb i aranżacji mieszkania/domu pozwala na całkiem spore możliwości ustawienia. Można właściwie szaleć z pomysłami, bo grzejnik zawsze gdzieś się wstawi. Fajne to.
weronikalewandowska
 
Posty: 56
Dołączył(a): 2017-10-02, 18:33

Re: Nowoczesne ogrzewanie

Postprzez piotrrzym » 2018-05-01, 08:27

Tak, dokładnie. Przy tradycyjnym ogrzewaniu grzejnik zazwyczaj szpeci wnętrze a tutaj możemy go dowolnie ustawić :)
piotrrzym
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2018-05-01, 08:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowoczesne ogrzewanie

Postprzez weronikalewandowska » 2018-05-03, 12:12

piotrrzym napisał(a):Tak, dokładnie. Przy tradycyjnym ogrzewaniu grzejnik zazwyczaj szpeci wnętrze a tutaj możemy go dowolnie ustawić :)

I to bardzo przemawia do mnie jako do kobiety ;) Możliwości aranżacyjne gdy nie ma takiego okropnego grzejnika to rewelacyjne rozwiązanie. A do tego te panele Eco Partner można zamówić z dowolnym wykończeniem, więc pewnie można dobrać ich kolor pod kolor pomieszczenia.
weronikalewandowska
 
Posty: 56
Dołączył(a): 2017-10-02, 18:33

Re: Nowoczesne ogrzewanie

Postprzez konat77 » 2018-05-08, 13:39

Rozmawiałem z Eco Partner i jak dla mnie to fajne rozwiązanie. Własnie możliwość dopasowania pod klienta jest takim atutem, obok którego ciężko przejść obojetnie. A do tego możliwość wykonania takiego panelu w formie lustra, idealnie do przedpokoju, to niesamowita dogodność. Chyba większość paneli ukryje na suficie, tylko muszę pomyśleć o odpowiedniej aranżacji takiego systemu.
konat77
 
Posty: 27
Dołączył(a): 2018-01-29, 15:21

Re: Nowoczesne ogrzewanie

Postprzez ray93kon » 2018-05-24, 17:09

Witam wszystkich forumowiczów bardzo serdecznie :)
Poszukuję w chwili obecnej jakichś sprawdzonych metod ogrzania domu. Buduję się właśnie pod Gdynią i muszę wybrać jakąś technologię. Najprościej oczywiście wziąć instalację CO, ale raczej wolałbym tego uniknąć. Sporo ostatnio słyszałem o tym, że można dostać dofinansownie na różnego rodzaju nowe, ekologiczne technologie i tym sposobem dotarłem do gruntowych pomp ciepła, o których sporo w ostatnim czasie czytałem. Trafiłem na tę firmę z pomorza z trzydziestoletnim doświadczeniem w branży https://gejzer.com/ Co o tym myślicie? Czy jest to Waszym zdaniem warte inwestycji? Ponoć jest możliwość tym ogrzania powierzchni do 300 metrów kwadratowych, więc byłoby to rozwiązanie niemal idealne :) Nie wspominając nawet o wspieraniu ekologii :)
ray93kon
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2018-05-19, 18:39

Re: Nowoczesne ogrzewanie

Postprzez weronikalewandowska » 2018-09-13, 18:15

I na samą inwestycję wydasz majątek. Policz sobie ile będzie Cię kosztowała cała instalacja pompy ciepła, systemu ogrzewania w domu (kaloryfery lub podłogówka) i wszelkie dodatki do tego systemu. Zobacz ile taka pompa w roku energii zużyje. My robiliśmy wyliczenia i pompa jest fajnym rozwiązaniem ale spłaci się dopiero po 15-20 latach. A nikt nie da gwarancji że pompa po tym czasie będzie działać jak nowa. W końcu to urządzenie mechaniczne. Za takie panele jak tu opisywane Eco Partner zapłacisz dużo mniej choć w eksploatacji wyjdzie drożej. Ale koszty wyrównają się po 20 latach dopiero. I raczej system będzie działał dalej, bo jest prosty w działaniu, brak części mechanicznych.
weronikalewandowska
 
Posty: 56
Dołączył(a): 2017-10-02, 18:33

Re: Nowoczesne ogrzewanie

Postprzez Przem8 » 2019-03-13, 08:16

Faktycznie pomysł z pompą niekoniecznie jest najlepszym rozwiązaniem. Mnie zaciekawiło to ogrzewanie podczerwienią. Możecie powiedzieć o nim coś więcej?
Przem8
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2019-03-08, 14:10

Re: Nowoczesne ogrzewanie

Postprzez Ociepla55 » 2019-03-14, 11:29

Nowoczesne rozwiązania w ogrzewaniu domu są bardzo ciekawym pomysłem na pewno warto jest zwrócić też uwagę na jakość ocieplenia domu ponieważ nawet i najlepsze ogrzewanie nie będzie w 100% wydaje bez dobrej izolacji.
Ociepla55
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2019-03-14, 11:26

Re: Nowoczesne ogrzewanie

Postprzez raffal » 2019-05-17, 00:08

Z reguły już na etapie budowy domu jest wybrane ogrzewanie. Chyba że chcesz zmienić, to co jest w projekcie, lub, w już istniejącym domu, zainstalować nowe. Z materiałów opałowych można stosować np. ekogroszek https://ekogroszek-ogien.pl/
raffal
 
Posty: 84
Dołączył(a): 2018-04-27, 15:49

Re: Nowoczesne ogrzewanie

Postprzez weronikalewandowska » 2019-07-08, 18:03

Ekogroszek może i jest ciekawą alternatywą ale wymaga osobnego pomieszczenia (kotłownia) na piec i zapas opału, komin itd. Z góry wiedząc, że nie chce się iść tradycyjne formy ogrzewania (np. wybierając panele na podczerwień Eco Partner),to można tak zmodyfikować dom, że nie będzie mieć nawet komina. Wentylacja może być przecież mechaniczna. A przecież przez same kominy całkiem sporo ciepła może nam uciec ;)
weronikalewandowska
 
Posty: 56
Dołączył(a): 2017-10-02, 18:33

Re: Nowoczesne ogrzewanie

Postprzez konat77 » 2019-07-24, 13:48

Przem8 napisał(a):Faktycznie pomysł z pompą niekoniecznie jest najlepszym rozwiązaniem. Mnie zaciekawiło to ogrzewanie podczerwienią. Możecie powiedzieć o nim coś więcej?


Wejdź sobie przykładowo na stronę producenta Eco Partner Jest to tam całkiem fajnie pokazane. Jest nawet film wyjaśniający zasadę działania.
konat77
 
Posty: 27
Dołączył(a): 2018-01-29, 15:21

Następna strona

Powrót do Remonty, wyposażenie wnętrz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron