Instalacja Inteligentnego Domu w mieszkaniu

Mieszkania, domy, działki - tutaj możesz porozmawiać z innymi użytkownikami o wszystkim nt. nieruchomości

Moderator: Latos

Instalacja Inteligentnego Domu w mieszkaniu

Postprzez Gasil » 2011-02-08, 15:13

Witam,

Coraz więcej słychać o zastępowaniu tradycyjnych instalacji elektrycznych instalacjami inteligentnego domu. Większość portali pisze o takich instalacjach w domach, a mnie interesuje założenie jej w mieszkaniu. Bo tak na dobrą sprawę, to nie ma chyba różnicy, czy kupię taki system do domu czy mieszkania. W mieszkaniu wyjdzie mnie nawet taniej, bo nie martwię się takimi sprawami jak rolety, ogród, podjazd i inne tego typu sprawy, które dotyczą domu.

Jak się nad tym mocniej zastanowić, to taka instalacja w mieszkaniu musi być nieporównywalnie tańsza. Bo w zasadzie jest tylko kilka rzeczy którymi można sterować w mieszkaniu - ogrzewanie, oświetlenie, gniazdka elektryczne, może alarm i klimatyzacja.

Czy ktoś orientuje się w temacie i wie czy firmy podejmują się zakładania takiego systemu w mieszkaniu? Może ktoś ma coś podobnego? Albo też szuka i mógł by się podzielić wiedzą?
Gasil
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2011-02-08, 15:05

Postprzez zegarek00 » 2011-06-17, 16:13

Tak, a dlaczego firmy miałyby się tego nie podjąć? Idziesz do nich, oni tworzą projekt i wstępny kosztorys takiej instalacji. inteligentny dom kosztuje do 100 tys. więc inteligentne mieszkanie do 20 powinno się zamknąć.

---
zegarek00
 

Re: Instalacja Inteligentnego Domu w mieszkaniu

Postprzez Jaszko » 2015-05-08, 12:55

A czy ktoś zakładał tego typu instalacje w ostatnim czasie i może coś więcej napisać? Ostatnio sporo czytałem o instalacjach Fibaro głównie z tego powodu, że umożliwiają łączność bezprzewodową, a co za tym idzie nie trzeba by było kuć ścian i ciągnąć kabli co na pewno byłoby dość sporym problemem u nas. Jakie elementy najlepiej zastosować w takim inteligentnym domu czy mieszkaniu? Sporo jest u nich opisane na stronie - http://www.fibaro.com/pl/aktualnosci i nie ukrywam, że robi to wrażenie, szczególnie filmik na YT ale wiadomo, że opinie od użytkowników mogą być dużo bardziej zachęcające.
Jaszko
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2014-08-27, 18:57

Re: Instalacja Inteligentnego Domu w mieszkaniu

Postprzez Aza » 2015-07-28, 17:37

Tyle pytań i żadnej odpowiedzi:( Myślę, że należy porozmawiać z fachowcami. Oni w tym temacie działają, znają się na temacie i ich najnowszych rozwiązaniach. Sami podpowiedzą jakie rozwiązania zastosować. Warto zaufać firmą, które znamy lub znają nasi znajomi. U mnie wykonywała elektrykę firma http://anluks.pl, która inteligentne systemy domowe ma w swej ofercie. Ich atutem jest darmowa wycena.
Aza
 
Posty: 76
Dołączył(a): 2015-06-01, 20:27

Re: Instalacja Inteligentnego Domu w mieszkaniu

Postprzez Mirka31 » 2016-01-30, 16:20

ROBYG w standardzie daje opcję Smart House, choć nie we wszystkich mieszkaniach. Można też rozbudować podstawowe funkcje. Ale nawet sama podstawowa wersja to wygoda.
Mirka31
 
Posty: 96
Dołączył(a): 2014-12-11, 13:18

Re:

Postprzez MagiaDzwieku » 2016-12-01, 13:21

Oczywiście system inteligentnego domu można zamontować w mieszkaniu i firmy zajmują się również takimi instalacjami. Z tymi cenami to zależy od indywidualnych wymagań i ciężko nawet podać widełki cenowe bez ich poznania. Tego typu systemy dają wręcz nieograniczone możliwości i pozwalają sterować wszystkimi urządzeniami elektrycznymi z każdego miejsca na ziemi (niezbędny zasięg Wi-Fi) np. za pomocą aplikacji w telefonie. Ogranicza nas wyłącznie budżet, ale instalację można w późniejszym czasie rozbudowywać o kolejne funkcjonalności. Po więcej informacji zapraszam na naszą stronę www.magiadzwieku.pl. Chętnie też odpowiemy na pytania związane z tą tematyką.
MagiaDzwieku
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2016-10-20, 10:32
Lokalizacja: Częstochowa


Powrót do Nieruchomości - dyskusje ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron