Jaki rodzaj materaca?

Jaką kupić wannę? gdzie najtaniej? na jaki kolor i czym pomalować kuchnię?

Jaki rodzaj materaca?

Postprzez igortajtam » 2017-04-26, 09:43

Witajcie, wraz z małżonką zakupiliśmy niedawno drewniany stelaż i teraz pozostał nam zakup jeszcze materaca. Z tymże, zapoznałem się nie co bardziej z tym tematem i dotarło do mnie ile rodzajów materacy można wyróżnić (np. kieszeniowe, piankowe, nawierzchniowe). Kolejna kwestia to jeszcze twardość - lepszy miękki, średni czy może właśnie najbardziej sprężysty? Jakie są wasze doświadczenia i opinie? Co najlepiej wybrać? Proszę o porady bo to jednak jeden z ważniejszych zakupów...
igortajtam
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2017-04-26, 09:29

Re: Jaki rodzaj materaca?

Postprzez Henry » 2017-04-26, 10:43

Myślę, że kwestia twardości materaca jest raczej osobista. Każdy ma inny gust i śpi w trochę inny sposób. Jedni wolą spać na jednej poduszce, drudzy na trzech. Nigdy nie ma ogólnego rozwiązania, które będzie pasować wszystkim. Dlatego jedź do sklepów, oglądaj materace, a w większych sklepach meblowych możesz się nawet położyć. W końcu znajdziesz odpowiedni materac. Jak już będziesz pewny materiału to są firmy, które robią materace na wymiar, więc na pewno kupisz taki jak Ci będzie odpowiadał. :wink:
Henry
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2017-04-26, 10:35

Re: Jaki rodzaj materaca?

Postprzez mateuszkotowski » 2017-05-17, 09:03

Wszystko zależy od tego jakie masz wymagania, ale materac trzeba dobrać rozważnie, w końcu musi być nam wygodnie podczas snu. Ja szukałem sporo czasu i trafiłem an stronę producenta materacy antyalergicznych http://mieszkajmy.pl/post25980.html#p25980, tam też znalazłem ciekawe poradniki które ułatwiły mi dobranie najodpowiedniejszego dla siebie materaca pod względem twardości itp. Myślę że kontaktując się takie firmy również pomogą i doradzą w doborze ;)
mateuszkotowski
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2017-05-17, 08:48

Re: Jaki rodzaj materaca?

Postprzez agaaa » 2017-07-10, 14:25

Ja zamawiałam materac na allegro. Moja rada jest taka, żeby nie przesadzić z grubością, bo wzięłam mega gruby i niczgo nie było widać w pokoju, tylko materac, musiałam odsyłać, a to było trochę problematyczne. Teraz mam 16 cm chyba, kokosowy, dwustronny i jestem bardzo zadwolona :)
agaaa
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2017-07-10, 14:22

Re: Jaki rodzaj materaca?

Postprzez bohdanks » 2017-07-28, 10:15

Ja ostatnio kupiłem materac na wymiar z kaszmirowysen.pl. Bardzo dobrej jakości materace, przesypiam całe noce.
bohdanks
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2017-07-28, 10:08

Re: Jaki rodzaj materaca?

Postprzez tomasz30 » 2017-12-13, 12:28

Pomiędzy materacem piankowym, a sprężynowym nie ma wielkiej różnicy, także kierowałbym się raczej producentem - materac porządnej marki będzie z pewnością wygodny i wytrzymały. W BlackArt w Poznaniu http://www.mebleblackart.pl mają świetne materace, powinny się sprawdzić - są bardzo komfortowe, zwłaszcza termoelastyczne.
tomasz30
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2017-06-28, 09:21


Powrót do Remonty, wyposażenie wnętrz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron