Jak kupić mieszkanie przed sprzedażą domu ?

Mieszkania, domy, działki - tutaj możesz porozmawiać z innymi użytkownikami o wszystkim nt. nieruchomości

Moderator: Latos

Jak kupić mieszkanie przed sprzedażą domu ?

Postprzez theurgicus » 2016-12-07, 18:33

Mam kłopotliwą sytuację. Do sprzedania mam dom. Ze sprzedaży domu chcę kupić mieszkanie. Dom będzie się sprzedawał zapewne pewien czas a ogłoszenia o mieszkania będą uciekały sprzed nosa. Dodatkowo współwłaścicielem domu ze mną jest ojciec. Jesteśmy dogadani co do decyzji sprzedania domu jednak on nie chce obniżyć za bardzo ceny bo nie zależy mu na czasie, ma gdzie mieszkać a ja siedzę jak na szpilkach bo chciałbym znaleźć się 'na swoim'.

Obawiam się o uciekające oferty mieszkań, po sprzedaży domu w ciągu miesiąca musiałbym znaleźć mieszkanie i się wyprowadzić. Albo pójść gdzieś na stancję i mieszkać tam nie wiadomo ile zanim znajdę jakieś odpowiednie mieszkanie.

Dom jest do sprzedania za 400 tys. Co mogę zrobić w sytuacji gdy znajdę mieszkanie np za 150tys. i chciałbym je kupić przed sprzedaniem domu? Czy możliwe jest w tej sytuacji wzięcie kredytu hipotecznego na 150tys. i czy kupcy nie będą zniechęceni zakupem domu wiedząc że jest na takim kredycie?

W jaki sposób mógłbym rozwiązać tego typu sytuację, czy ma ktoś jakieś pomysły? Z góry dziękuję za wszelkie porady. Pozdrawiam
theurgicus
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2016-12-07, 17:52

Powrót do Nieruchomości - dyskusje ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron