PROSZĘ POMÓŻCIE, UMOWA Z BIUREM NIERUCHOMOŚCI

Mieszkania, domy, działki - tutaj możesz porozmawiać z innymi użytkownikami o wszystkim nt. nieruchomości

Moderator: Latos

PROSZĘ POMÓŻCIE, UMOWA Z BIUREM NIERUCHOMOŚCI

Postprzez numerouno1978 » 2006-07-23, 10:03

Witam wszystkich.

Na wstępie chciałbym wytłumaczyć iż nie znam się na prawie, moja wiedz ogranicza się do minimum i stąd teraz mam mały kłopot, Bardzo proszę o pomoc i wiem że wy znacie sie bardzo dobrze i znacie różne kruczki. Chodzi o to że z żoną chcemy kupić mieszkanie na kredyt. Znalazlem jedno z mieszkań które nam sie spodobało, poszliśmy je obejrzeć po czym pani z biura nieruchomosci dał tylko mi do podpisania jakies pismo, żuciłem na nie okiem i wydalo mi oki ale pozniej okazalo sie ze jest tam napisane ze jesli kupie mieszkanie ktore ogladalem od kogos innego niz ta agencja to jestem zobowiazany do zapłaty kary w wysokości 2,9% czyli tyle ile bierz agencja za pośrednictwo. Ale dwie godziny później znalazłem ogłoszenie tego samego mieszkania ale 25tyś taniej. Proszę pomóżcie mi jak mogę ominąć tą karę jeśli kupiłbym to mieszkanie inna drogą, przez inne biuro nieruchomosci lub od właściciela mieszkania. Podejzewam ze mieszkanie sprzedaje osoba która kupiła je taniej od developera a teraz jak termin oddania budynku ulega końcowi chce je sprzedac ale mi to nie przeszkadza, chodzi tylko o to zeby w jakis sposób kupić tto mieszkanie ale nie od biura nieruchomości które mi je pokazywalo. 25 tyś zł to dla mnie bardzo duż. Czekam na pomoc. Pozdrawiam i z góry dziekuje za wszelaką podpowiedz
numerouno1978
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2006-07-23, 10:01

Postprzez ma_bichu » 2006-07-24, 13:45

dzień dobry, moja znajoma zrobiła w ten sposób, że oglądała z agencją a kupiła jej siostrzenica, ale faktycznie jeśli pan oglądał to mieszkanie z agencją , to tylko przez nia może je kupić, agencja z tytułu skojarzenia ma prawo żądać pieniędzy. Jeśli nie zrobił pan żadnej afery w tym biurze i nie informowal o chęci kupienia go , to raczej to przejdzie agencje nie mają czasu by sprawdzac ludzi jeśli nie mają podstaw.
powodzenia)
ma_bichu
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2006-07-24, 13:41

Re. Mieszkanie posrednik

Postprzez Latos » 2006-07-24, 15:31

Miałem podobną sytuację. Już miałem kupować mieszkanie kiedy to ostatniego dnia zobaczyłem to samo mieszkanie w prasie za 20 tys. taniej. Okazało się ze to ze inna agencja dala taka cenę nie oznacza ze za tyle to mieszkanie pójdzie. Teraz gdy gorączka nieruchomości sięgnęła zenitu sprzedający chce 20 tys. Więcej co 2 miesiące. Okazało się w moim przypadku, że to mieszkanie niby o 20 tys. tańsze to była cena agencji z przed 2 tyg. i to ta agencja jest niedoinformowana i nie zna aktualnej ceny. Możliwe że w Twoim przypadku jest podobnie. Nie chce mi się wierzyć że agencja była by aż tak łasa na prowizje z 25 tyś. zł (ok. 500zl) podwyższając cenę a w przez inną agencje ktoś kupiłby to mieszkanie o 25 taniej. Radziłbym sprawdzić czy faktycznie jest taniej czy to nie wina starej oferty pośrednika.
Latos
 
Posty: 79
Dołączył(a): 2005-12-15, 17:31
Lokalizacja: Wroclaw

Postprzez marjo84 » 2006-12-15, 03:14

ma_bichu napisał(a):dzień dobry, moja znajoma zrobiła w ten sposób, że oglądała z agencją a kupiła jej siostrzenica, ale faktycznie jeśli pan oglądał to mieszkanie z agencją , to tylko przez nia może je kupić, agencja z tytułu skojarzenia ma prawo żądać pieniędzy. Jeśli nie zrobił pan żadnej afery w tym biurze i nie informowal o chęci kupienia go , to raczej to przejdzie agencje nie mają czasu by sprawdzac ludzi jeśli nie mają podstaw.
powodzenia)

kazda agencja dajwe standardowa umowe do podpisania gdzie jednym z paragrafów jest nieudostepnianie adresu osoba trzecim,nie da rady tego obejsc bo biura ze soba współpracuja,maja wspolny system,znam wiele przypadków kidy klient znalaz taniej mieszkanie a w rezultacie musiał zapłacic 2 prowizje plus kare w wysokosvi prowizji,znam tez przypadki gdy sam notariusz lub pracownik z innego biura dzwonił do nas i mówił ze własnie dokonywany jest akt i zebysmy przyniesli np fakture dla "głupiego" klijenta.

trzeba czytac to co sie podpisuje! i nie ma sie co dziwic ze jest cos takiego w tych umowach,bo np jedno biuro sie najeździ nazałatwi i napokazuje a drugie kosztem swojej prowizju obnizy cene i sprzeda!po to to jest i dlatego biura mimo walki współpracuja ze soba
marjo84
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2006-11-07, 17:38
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez marjo84 » 2006-12-15, 03:18

aha , jeszcze jedno,nie prawda jest ze biura nie sprawdzaja klijentów którzy nie kupili mieszkania a byli bardzo zainteresowani!pamietajcie ze biuro ma wglad dzieki licencji do pewnych dokumentów,ma tez nazwisko zainteteresowanych.czasem po pół roku moga wpasc jakies pieniadze,bo klientowi zagrozi sie sprawą w sadzie
marjo84
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2006-11-07, 17:38
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Iwonka » 2006-12-19, 17:22

Jeśli nie chcecie korzystać z pośrednictwa to po co tam się wybieracie a później chcecie ominąć biuro??
Nie sądzicie że to jest oszustwo?

Po drugie to nie biuro podpisuje Akt Notarialny sprzedaży i nie on decyduje o ostatecznej cenie nieruchomości, robi to tylko i wyłacznie WŁAŚCICIEL!! Zawyżanie ceny nieruchomości przez biuro jest nieetyczne i nielegalne!
Jeśli spotkają się Państwo z takimi "praktykami" polecam to zgłosić do KOZ (Komisja Odpowiedzialności Zawodowej), myślę że oni powinni skutecznie przykrócić takie incydenty.

Pozdrawiam
Iwona
Iwonka
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2006-12-19, 16:42
Lokalizacja: Rzeszó

Postprzez marjo84 » 2007-01-31, 10:37

zanizanie ceny kosztem prowizji tez jest nieetyczne!to psuje rynek i wyklucza normalną współprace miedzy agencjami.

pozdrawiam
mariusz
marjo84
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2006-11-07, 17:38
Lokalizacja: Szczecin


Powrót do Nieruchomości - dyskusje ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 2 gości

cron