Podwojna cena ?

Wszelkie problemy prawne związane z nieruchomościami: prawo pierwokupu, ustawy, akty prawne, interpretacje, pomoc w rozwiązywaniu problemów.

Podwojna cena ?

Postprzez Roullette » 2006-07-21, 19:56

Wietrze podstep, ale pytam, czy przeczucie mnie nie myli - otoz developer sprzedajac mieszkanie 49 metrowe w dodatku na parterze, zyczy sobie o 800 zl. drozej za metr powierzchni lokalu, niz za podobne w tym samym budynku, lecz o powierzchni powycej 80 m (!) co uwazam wrecz za dyskryminacje tych, ktorych na wieksze metraze nie stac.
Wszystko byloby jeszcze do przezycia, gdyby nie fakt, ze do parterowych mieszkan zostaly przypisane tarasy (94 m), podwyzszajace cene malego mieszkanka ok. 40.000 zl !
I to byloby z grubsza do przelkniecia, ale te wlasnie tarasy sa czescia zadaszenia nizej polozonych garazy, ktore developer sloooooono wycenil ! :/
Wydaje mi sie, ze jezeli kupuje garaz, to za dach juz nie powinno sie ode mnie zdzierac !
No coz .... pazernosc developera, czy moje nieuswiadomienie w "braku praw" klienta ? :)
Blagam ... ustosunkujcie sie (za przeproszeniem) do moich watpliwosci ! :)
Roullette
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2006-07-21, 18:02

RE. Pazerny developer

Postprzez Latos » 2006-07-24, 18:34

Niestety w swietle prawa developer moze zrobic co zechce z jego budowa o ile nie koliduje to z prawem budowlanym. Prawa klienta sa żadne - albo zgadzamy sie na warunki developera allb rezygnujemy a na nasze miejscce juz jest 3 chetnych. Prawa rynku niestety. TO ze cena m2 mniejszych mieszkan mnijszych jest wieksza niz tych powyzej 70 m2 to sprawa oczywista i nie ma sie czemu dziwic. Od lat tak jest.
Latos
 
Posty: 79
Dołączył(a): 2005-12-15, 17:31
Lokalizacja: Wroclaw

Postprzez Roullette » 2006-07-26, 06:03

Hmmm...... malo mnie to niestety pocieszylo .... ;) natomiast wiedziona samozachowawczym instynktem, zrobilam "wywiad srodowiskowy" na sasiedniej (rowniez przez tego developera), ukonczonej 5 lat temu budowie i ..... okazalo sie, ze z tamtego osiedla (segmentow) kilka osob oddalo (i wygralo !) sprawy o nie przestrzeganie zasad sztuki budowlanej (brak odpowiedniej izolacji budynku na terenie z wysokimi wodami gruntowymi), poza tym teren pozostawiono z dlugami za oswietlenie, powstalymi podczas prowadzenia prac budowlanych, a za popekane sciany osadzajacych sie budynkow firma obwinia mieszkancow ...... jakas paranoja !
I teraz jest nastepna kwestia: jak ostrzec ewentualnych nabywcow przed niesolidnym developerem ?!
Przeciez musi byc jakis portal, ktory zawiera takie wiadomosci ... a przynajmniej powinien .... :)
Roullette
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2006-07-21, 18:02


Powrót do Prawo na rynku nieruchomości

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron