Ceny mieszkań

Mieszkania, domy, działki - tutaj możesz porozmawiać z innymi użytkownikami o wszystkim nt. nieruchomości

Moderator: Latos

Re: Ceny mieszkań

Postprzez KaroBurza » 2015-05-11, 11:31

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :) Młodzi wolą miasto, starzy wracają do rodzinnych okolic. Ceno rzeczywiście bardziej opłaca się postawić dom na obrzeżach miasta, ale nie wyobrażam sobie codziennego stania w korku.
KaroBurza
 
Posty: 13
Dołączył(a): 2015-05-11, 11:26

Re: Ceny mieszkań

Postprzez aga_wisnia » 2015-05-20, 20:28

A mnie przeraża to, ze w takim np. Szczecinie, gdzie zarobki wcale nie są porywające, mieszkania są stale drogie i wiele kamienic do remontu - trochę wtopy, bo kuszą ceną i lokalizacją, ale to dziury bez dna. Chyba nie znam nikogo, kto kupił jakieś mieszkania dla młodych (teraz to takie modne) i sobie chwali w Szczecinie. Nie wiem jak to się ma do deweloperskich, ale te z drugiej ręki stale drogie i zawsze coś nie gra, nie mówiąc już o pośrednikach....
aga_wisnia
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2015-05-20, 20:11

Re: Ceny mieszkań

Postprzez Adi_K » 2015-05-23, 17:35

Nie przesadzałbym aż tak, faktycznie Szczecin nie jest w czołówce miast, gdzie się inwestuje i chętnie mieszka, ale nie możesz powiedzieć, że w ostatnich latach mało się wybudowało nowych osiedli i domów i co ciekawe - nabywców nie brakuje. Za namową teściowej (rocznik 47, kochającej stary Szczecin i Pogodno) rozglądałem się za mieszkaniami gdzieś na Pogodnie, okolice Mickiewicza i powiem szczerze, że wydawało mi się, ze trafię na rudery i wszystko na sprzedaż, a zdziwiłem się strasznie. Wiem, ze Idea Inwest tam sprzedaje i bywa, że mają tylu chętnych, że te mieszkania są poprzebierane. Więc nie jest do końca tak, że wszystko siada i nikt tu nie chce mieszkać. Co do cen to mam porównanie np. z Poznaniem czy Gdańskiem i Szczecin wypada naprawdę dobrze. Sama sprawdź www.ideainwest.pl tu masz z cennikiem i przykładowymi mieszkaniami.
A centrum zawsze było i będzie specyficzne, w jednych miastach zachęca i nobilituje, w innych straszy....
Adi_K
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2015-05-21, 18:29

Re: Ceny mieszkań

Postprzez aga_wisnia » 2015-05-26, 06:40

Pewnie są w Szczecinie inwestycje warte swojej ceny, ale gdybym miała kupować już coś nowego, to samo szukanie mogłoby zająć kilka, jak nie kilkanaście miesięcy. Są pewnie zaufane firmy budujące, ale ja takich nie znam.
aga_wisnia
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2015-05-20, 20:11

Re: Ceny mieszkań

Postprzez woznica » 2015-05-26, 06:59

jg
woznica
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2015-05-26, 06:45

Re: Ceny mieszkań

Postprzez grzeskomarek » 2015-06-13, 09:23

Mówienie, że Szczecin upada to trochę jak mówienie, że Polska jest w ruinie - widzieliście ostatnie wpisy Mateusza Damięckiego? Są kapitalne. Szczecin rozwija się i buduje, powstają nowe mieszkania dla młodych i nie tylko (np. to osiedle specjalne dla seniorów), kolejne obiekty infrastruktury publicznej rosną na naszych ulicach, wszystko idzie w dobrym kierunku, bulwary piastowskie się rozwijają - trzeba patrzeć pozytywnie, a nie wciąż marudzić. trochę gorzej z pracą, ale dobry specjalista odnajdzie się. w Szczecinie da się mieszkać. Aga_Wiśnia, pooglądaj oferty http://www.artbud.szczecin.pl oni nie robią wałków, ceny mają umotywowane standardem mieszkań i mają dobrą opinię
grzeskomarek
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2015-06-13, 09:16

Re: Ceny mieszkań

Postprzez karol000 » 2015-06-15, 09:43

co możecie powiedzieć o tej inwestycji http://www.artbud.szczecin.pl/inwestycje/1/w-sprzedazy/1/limby-32 ? chodzi mi przede wszystkim o opinie jak mieszka się w tej okolicy. obecnie mam mieszkanie zupełnie gdzie indziej i zastanawiam się nad tą lokalizacją.
karol000
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2015-06-15, 09:34

Re: Ceny mieszkań

Postprzez znawca » 2015-06-15, 11:52

Limby są dosyć daleko od centrum, po prostu trzeba to lubić i liczyć się z dojazdami, okolica słyszałem spokojna :)
znawca
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2015-06-15, 11:46
Lokalizacja: Białystok, Lublin, Poznań

Re: Ceny mieszkań

Postprzez iglaczek » 2015-06-17, 19:40

Ja jednak za cenę mieszkania w mieście wolała bym postawić drewniany dom szkieletowy na działce.
iglaczek
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2015-06-17, 19:38

Re: Ceny mieszkań

Postprzez mateuszo » 2015-06-22, 19:19

Moim zdaniem warto, oczywiście tylko dobre lokalizacje.
mateuszo
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2015-06-21, 22:39
Lokalizacja: Suwałki

Re: Ceny mieszkań

Postprzez Mirka31 » 2015-07-17, 10:55

Nie czuję się na siłach, aby posiadać dom. Przymnajmniej jeszcze nie teraz. Jeśli już miałabym się zdecydować, to chciałabym mieć mieszkanie z ogródkiem. Nawet takim niedużym, ale zawsze można sobie w nim posiedzieć, wypić kawę, odpocząć. Co do samej lokalizacji, to gdzieś np. na Bemowie. Teraz się sporo fajnych inwestycji buduje.
Mirka31
 
Posty: 96
Dołączył(a): 2014-12-11, 13:18

Re: Ceny mieszkań

Postprzez korbek » 2016-01-21, 16:10

Dla siebie mieszkanie z ogródkiem też bym wolała ale pod wynajem już nie bardzo taka opcja przejdzie.
Co się tyczy cen, żaden domek z ogródkiem nie będzie tańszy niż mieszkania o wysokim standardzie, na pięknym, ekologicznym osiedlu Bliska Wola.
korbek
 
Posty: 50
Dołączył(a): 2015-11-06, 12:36

Re: Ceny mieszkań

Postprzez miroslaw.kruczynski » 2016-04-20, 09:39

Witam.
Firma MIRBUD chętnie pomoże Państwu przy odbiorze mieszkania. Podczas odbioru wskazujemy wady mieszkania, które są niezgodne z polskimi normami, przepisami techniczno-budowlanymi, a także z umową podpisaną ze sprzedającym. Pozwala to uniknąć w okresie późniejszym dodatkowych kosztów i problemów związanych z wykończeniem.

Podczas odbioru sprawdzamy min.:
tynki; posadzki; stolarkę okienną i drzwiową; obróbki blacharskie; elementy balkonów; stan ogólny instalacji sanitarnych; stan ogólny instalacji elektrycznych; wysokość pomieszczeń; powierzchnię użytkową.

Oferujemy usługi:
- kierownik budowy;
- inspektor nadzoru inwestorskiego;
- przeglądy techniczne obiektów budowlanych (kontrole okresowe) roczne, półroczne i pięcioletnie;
- ekspertyzy techniczne, opinie i oceny techniczne obiektów budowlanych;
- świadectwa charakterystyki energetycznej;
- odbiory budynków i mieszkań;
- doradztwo techniczne;
- kosztorysy;
- legalizacje samowoli budowlanych;
- inwentaryzacje;
- badania kamerą termowizyjną.


W przypadku zainteresowania proszę o kontakt:
mgr inż. Mirosław Kruczyński 505-950-412.
miroslaw.kruczynski@wp.pl
www.mirbud-nadzory.pl

Pozytywne opinie znajdą Państwo też na stronie www.kierownikbudowy2.oferteo.pl

Pozdrawiam.
miroslaw.kruczynski
 
Posty: 16
Dołączył(a): 2016-04-18, 12:25

Re: Ceny mieszkań

Postprzez nwycena » 2016-04-22, 12:22

iglaczek napisał(a):Ja jednak za cenę mieszkania w mieście wolała bym postawić drewniany dom szkieletowy na działce.


Ciekawy punkt widzenia. Domy szkieletowe rzeczywiście są dość popularne.
nwycena
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2016-04-22, 12:11

Re: Ceny mieszkań

Postprzez Mirka31 » 2016-04-25, 11:52

Owszem fajnie mieć dom, mieszkać z dala od miasta, ale wydaje mi się, że to jest dobre jak już jesteś na emeryturze :) A dla młodych ludzi czy rodzin z dziećmi jednak lepiej mieszkać w mieście. Nawet dalej od centrum, gdzie jest zielono, place zabaw, przedszkola i szkoły.
Mirka31
 
Posty: 96
Dołączył(a): 2014-12-11, 13:18

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nieruchomości - dyskusje ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron