Witam, dostałam spadek i nie wiem co z nim zrobić.

Mieszkania, domy, działki - tutaj możesz porozmawiać z innymi użytkownikami o wszystkim nt. nieruchomości

Moderator: Latos

Witam, dostałam spadek i nie wiem co z nim zrobić.

Postprzez Krystyna » 2010-04-18, 14:18

Witam.
Dostałam w tamtym roku spadek po tacie, jest to ziemia 380m, z nieruchomością nadającą się tylko do rozbiórki.
Lokalizacja jest dobra, ponieważ mieści się to przy jednej z głównych ulic Świdnicy (woj. Dolnośląskie).
Po lewej jak i po prawej stronie są dwa puste place ok. 400m, niestety nie wiem do kogo należą.
Doszły mnie słuchy, że właściciele wyjechali z Polski i nie ma jak się z nimi skontaktować...
Nie wiem co mam zrobić, a nie stać mnie na rzeczoznawcę, czy poradę u prawnika.
Chciałabym się dowiedzieć ile mogłabym wziąść za tę nieruchomość, oraz czy jest możliwość sprawdzenia do kogo należą te dwa place.
Szczerzę proszę o pomoc, ponieważ nie wiem za co się złapać.
Z góry dziękuję.
Krystyna
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2010-04-18, 13:40

Postprzez gigu68 » 2010-07-29, 08:41

popytaj sąsiadów bliższych i dalszych - na tej podstawie postaraj sie ustalić nazwisko i sprawdź w księgach wieczystych - jeśli w ogóle są.. jeśli nie.. poszukaj dokumentów w gminie.. ustalanie właścicieli i ich odnajdywanie nie jest prostą sztuką :) ale życze powodzenia :)
AB
gigu68
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2010-07-22, 11:30

Postprzez Dzidka » 2010-08-27, 17:29

do ksiag wieczystych powinnaś mieć dostep, chociaz czesto zdarza sie, że stan faktyczny ze stanem w KW jest niespójny - delikatnie mówiąc.
Jesli to nieruchomoąć twojego ojca, to powołując sie na niego śasiedzi powinni być pomocni.
Dzidka
 
Posty: 64
Dołączył(a): 2010-08-26, 10:47

Re: Witam, dostałam spadek i nie wiem co z nim zrobić.

Postprzez Nowa » 2021-03-17, 06:28

Spadek bywa czasem problematyczny i bez adwokata ciężko sobie poradzić. Jeśli macie jakieś kłopoty tego typu najlepiej skorzystać z fachowej pomocy prawnej.
Nowa
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2021-03-17, 06:26

Re: Witam, dostałam spadek i nie wiem co z nim zrobić.

Postprzez cselinka » 2021-04-10, 04:49

Cos o tym wiem. Czasami czlowiek nawet nie chcialby otrzymywac spadku, bo z tego sa jeszcze wieksze problemy. Inni czlonkowie rodziny mysla, ze to jakies majatki A czasami jest z tym wiecej klopotow niz jakiegokolwiek pozytku. Na pewno w takiej sytuacji warto skonsultowac sie z dobrym prawnikiem
cselinka
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2021-04-10, 04:44

Re: Witam, dostałam spadek i nie wiem co z nim zrobić.

Postprzez wyyki » 2021-11-26, 09:47

Kochana, każdy chciałby mieć takie właśnie kłopoty. Sama bym chętnie otrzymała jakiś spadek, ale nikt na pewno mi takiego nie da, hehe. A jak nie wiesz, co robić, to zawsze warto skonsultować się z rodziną i prawnikiem
wyyki
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2021-11-26, 09:34


Powrót do Nieruchomości - dyskusje ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron