Mieszkanie na dwóch działkach , czym to grozi ?

Wszelkie problemy prawne związane z nieruchomościami: prawo pierwokupu, ustawy, akty prawne, interpretacje, pomoc w rozwiązywaniu problemów.

Mieszkanie na dwóch działkach , czym to grozi ?

Postprzez rabbit2 » 2010-02-21, 10:45

Witam . Mam pytanie . Mam zamiar kupić mieszkanie ( spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu) Sprzedający nie ma na to mieszkanie księgi wieczystej . mało tego mieszkanie jest w bloku który został wybudowany na dwóch działkach , jedna z nich należy do PKP a druga do gminy i jest administrowana przez spółdzielnie . Granica pomiędzy tymi dwoma działkami przebiega mniej więcej po przekątnej bloku . Dla przeprowadzenia podziału geodezyjnego mającego na celu wydzielenie z działki PKP , bloku mieszkalnego , potrzebna była zgoda Ministra transportu i budownictwa ponieważ działka ta stanowi ' teren zamknięty ' Spółdzielnia mieszkaniowa wystąpiła z wnioskiem do ministra infrastruktury w Warszawie o wyrażenie zgody na wydzielenie z terenu zamkniętego , bloku w którym mam zamiar kupić mieszkanie . Ministerstwo transportu i budownictwa w odpowiedzi wydało decyzje zezwalającą na podział tej działki . Wówczas gmina wystąpiła do PKP z wnioskiem o wyrażenie zgody na podział . Gmina otrzymała taką zgodę od PKP jednak kilka dni przed otrzymaniem tej ze zgody , do gminy wpłyneła decyzja uwłąszczeniowa Wojewody ślaskiego stwierdzająca nabycie z mocy prawa z dnia ......... przez PKP prawa do użytkowania wieczystego działki gruntu wraz z prawem własności budynku (bloku w którym jest to mieszkanie ) znajdującym się w częsci na opisanym gruncie . Decyzja uwłaszczeniowa trafiła do gminy we wrzesniu 2007 r . od tamtej pory chyba nic sie nie ruszyła ta sprawa . Miezkanie które chcę kupić patrząc na mapę geodezyjną w połowie jest na działce PKP a druga połowa na działce gminy ( spółdzielni ) , Jakie jest ryzyko kupując takie mieszkanie ? Co moze się stać w przyszłości . .
rabbit2
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2010-02-21, 10:10

Powrót do Prawo na rynku nieruchomości

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron