SPRZEDAM 106,56m mieszkanie,19km od Wrocławia,cena:345.000zł

Sprzedaż mieszkań / Kupno mieszkań - darmowe ogłoszenia

Postprzez Maciek_29,5 » 2010-01-28, 15:50

Witaj Latos,

Chciałem się podzielić z Tobą i innymi ciekawym spostrzeżeniem dot. rynku nieruchomości w Polsce.

Otóż obniżyłem z żoną cenę do 340.000zł (z 365.000zł) - nic to nie zmieniło...oprócz tego, że otrzymywaliśmy coraz więcej niepoważnych telefonów:

a) ludzie zaczęli nas pytać czy mamy problemy finansowe, bo tak obniżamy cenę i proponowali nam wykup za 250.000zł (hahahahaha?!?!);

b) dostawaliśmy propozycje zamiany mieszkania na ranczo (???), ale w czerwcu i był nawet Pan co błagał, żebym mu to mieszkanie (bez zadatku!) trzymał do czerwca;

c) oferta przyciągnęła wielu młodych ludzi - niestety okazało się któryś raz, że nie mają oni zdolności kredytowej...

Ja się pytam: o co w tej Polsce chodzi? O co ludziom chodzi?

Tym sposobem wracamy z żoną do oferty cenowej 349.999zł i czekamy na kupca, a wykończeniówkę domu rozłożymy sobie w czasie, żeby robić ją z środków bieżących, bo coś czuję, że na kupca (rozsądnego, poważnego i z gotówką) poczekamy sobie, oj poczekamy ;-))))))))))))))

A to Polska właśnie... :lol:
Maciek_29,5
 
Posty: 16
Dołączył(a): 2009-12-29, 22:20

Postprzez Latos » 2010-02-03, 22:32

Hej Amigos

Jak to pisal Lis 'Co z ta Polską ?' ale bardziej powinno być co z tymi biednymi ludzmi. Tak tak ludzie w PL niestety sa biedni i biorą kredyty na 30-35 lat i kupuja mieszkanie teraz max 2 pokojowe do 50-60 m2. Zdazaja sie wyjatki , znajomy tydzien temu kupil nowe mieszkanie ok 90 m2 w Wysokiej (prawie wroclaw) za ok 5200 za m2. Ludzie przedewszystkim kieruja sie lokalizacja, dlatego tak ciezko sprzedac w mniejszej miejscowosci mieszkanie. ps. moze trzeba ludziom wmawiac ze wyjeżdżasz do USA na stale i szybko chcesz sprzedac mieszkanie dlatego taka cena ;)
Latos
 
Posty: 79
Dołączył(a): 2005-12-15, 17:31
Lokalizacja: Wroclaw

Postprzez Maciek_29,5 » 2010-02-04, 11:14

No heja Banana Latos,

Wychodzę Polakom na przeciw - nie mają kasy, za wysoka cena, problem ze zdolnością kredytową...nie, nie u mnie!

UWAGA!

U mnie...

teraz 106,56 (19 km od Wrocławia...miemal tak blisko Wro jak Wysoka!) za jedyne 3128zł za metr...a jedyne

333.333zł za piękne, odremontowane i prawie w pełni urządzone mieszkanie!

(brzmi jak reklama i ma tak brzmieć;-)), gdyby to mi jednak kupca ściągnęło, :lol:

Tymczasem stary wykończeniówkę w domu robimy w miarę możliwości z current cash i to nawet nie problem. Najgorsze jest to, że chcemy się już przeprowadzić, a posiadanie 2 (położonych od siebie o 75km) nieruchomości to straszny dyskomfort. Dlatego znowu cena poszła w dół, a doradził mi to mój najlepszy przyjaciel finansista. Tylko, że my już próbowaliśmy tego tricka, nic nie działa, ale może teraz? W sumie od pierwszej ceny podstawowej, obniżyliśmy już ją o 31.667zl!!!!!

:roll: Powiem, że czuję się już jak kretyn, bo 3 osoba chciała kupić i...nie dostała kredytu. Fakt, wszyscy chcą na 100% wartości, ale albo z tymi ludźmi tak źle (co mnie martwi i obniża mi szansę sprzedaży), albo z tymi bankami coś nie teges. Any ideas why?
I patrzę potem na tych ludzi, ale za 250tys zł czy 300tys zł to choćbym chciał, nie sprzedam, bo żona wywali mnie na bruk, hahaha! :?

Poradź coś stary.
Maciek_29,5
 
Posty: 16
Dołączył(a): 2009-12-29, 22:20

Postprzez Latos » 2010-02-06, 09:37

Hi

Mysle ze kolega finansista ma racje, pisałem juz o tym ze w tym roku wchodzi rekomendacja T i bedzie o kredyty trudniej. Powodzenia , moze cos na wiosne sie ożywi popyt.
Latos
 
Posty: 79
Dołączył(a): 2005-12-15, 17:31
Lokalizacja: Wroclaw

Poprzednia strona

Powrót do Mieszkania - Kupię / Sprzedam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości