Kredyt z dopłatą rodzina na swoim na mieszkanie do wynajęcia

Wszelkie problemy prawne związane z nieruchomościami: prawo pierwokupu, ustawy, akty prawne, interpretacje, pomoc w rozwiązywaniu problemów.

Kredyt z dopłatą rodzina na swoim na mieszkanie do wynajęcia

Postprzez twoface » 2009-08-03, 14:05

Witam,
ostatnio zastanawiam się nad pewnym rozwiązaniem.
Mieszkam w raz z żoną i dzieckiem w mieszkaniu rodziców. Chciałbym kupić mieszkanie na kredyt z dopłatą rodzina na swoim.
Następnie chciałbym te zakupione mieszkanie wynająć, dzięki czemu lokatorzy i Państwo będą spłacać mi większą część kredytu.
Po ośmiu latach gdy dopłaty Państwa się skończą chciałbym sprzedać to mieszkanie i spłacić resztę kredytu. Dzięki temu będę miał na czysto kilkadziesiąt tysięcy złotych.
W związku z tym mam kilka pytań:
1. Wiem że muszę wraz z rodziną zameldować się pod nowym adresem. Oczywiście tak zrobię ale czy urzędnicy Państwowi mają prawo sprawdzać czy rzeczywiście tam mieszkam?
2. Czy nie będzie problemu ze sprzedaniem mieszkania po tych ośmiu latach. Czy nie ma jakiejś klauzuli zakazującej sprzedaż mieszkania zakupionego przez kredyt z dotacją?
3. Czy są jakieś inne obwarowania prawne czy bankowe które mogą mi utrudnić lub uniemożliwić to co chcę zrobić?
twoface
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2009-08-03, 13:15

Powrót do Prawo na rynku nieruchomości

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron