Wynajem mieszkania, remont, sprzedaż - jakie wraunki

Wszelkie problemy prawne związane z nieruchomościami: prawo pierwokupu, ustawy, akty prawne, interpretacje, pomoc w rozwiązywaniu problemów.

Wynajem mieszkania, remont, sprzedaż - jakie wraunki

Postprzez epolepol » 2009-06-14, 10:46

Witam.
Na początku chciałem dodać, iż nie mam za dużo pojęcia o wynajmach i sprzedaży mieszkań.
Sprawa wygląda tak, niecałe 10 lat temu wuj wykupił mieszkanie własnościowe i z racji swojego wieku całość została zapisana na mnie (jestem właścicielem, ale nie jestem tam zameldowany) a on miał możliwość mieszkania w nim od ostatnich swoich chwil (które niestety nadeszły:().
Mieszkanie było na mnie, jednak wszelkie media (prąd, gaz, itp.) na niego. Wiem, że to trzeba przepisać na mnie.
Na chwilę obecną chciałbym na jakiś rok wynająć mieszkanie. Jakie formalności muszę dopełnić aby wynająć takie mieszkanie, jakie opłaty-podatki mnie czekają w trakcie wynajmu (słyszałem coś o płaceniu podatku od prądu, wody i innych mediów jeśli są na mnie a ja wynajmuje mieszkanie) Dodam, iż mam swoją firmę (chodź nie wiem czy to coś zmienia).
Kolejna sprawa to to, że za jakiś rok chcę dźwignąć standard mieszkania, wyremontować je i sprzedać. Jak uniknąć płacenia podatku od sprzedaży?? Ja mam swój świeży dom (nie jestem w nim zameldowany, jest na kogoś innego) a wiem, że jeśli się przeznaczy w ciągu 2 lat pieniądze z sprzedaży na inne swoje mieszkanie lub remont to nie trzeba płacić podatku ??
Brat będzie remontował dom rodziców, w którym jeszcze jestem ja zameldowany (ale nie jestem właścicielem)-więc jeśli bym niby ja wyremontowałem sobie ten dom to będę zwolniony z płacenia podatku od sprzedaży??? Czy muszę wydać całą kwotę na remont??? Co powinienem wiedzieć wynajmując komuś mieszkanie oraz później je remontując i sprzedając???
epolepol
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2009-06-14, 10:09

Powrót do Prawo na rynku nieruchomości

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron