Pomysł na mieszkanie w Warszawie?

Mieszkania, domy, działki - tutaj możesz porozmawiać z innymi użytkownikami o wszystkim nt. nieruchomości

Moderator: Latos

Pomysł na mieszkanie w Warszawie?

Postprzez aeive » 2006-01-16, 20:45

Witam. Jestem w chwili obecnej w trakcie poszukiwania mieszkania w Warszawie i bardzo zależy mi na czasie. Mam nadzieję, że wy mi coś w tej kwestii poradzicie.
Dysponuję 85tys od ręki i za te pieniądze chcę kupić jakiś lokal mieszkalny. Być może moje wymagania są utopijne, ale wolałabym, żeby nie znajdował się w najbardziej skrajnych dzielnicach Warszawy (np. Białołęka, Wawer, Kabaty), ale raczej na Żoliborzu, Woli, Bielanach czy górnym Mokotowie.
Jeśli chodzi o mieszkania własnościowe w Warszawie na rynku wtórnym, to przeważnie nawet kawalerki są dla mnie za drogie, o pierwotnym nawet szkoda gadać. Orientowałam sie w ostatnim czasie w możliwościach kupna partycypacji w mieszkaniach typu TBS, ale też nie jestem pewna, czy to dobre rozwiązanie.
Odrzucam opcję wynajmowania mieszkania, bo pieniądze warto w coś zainwestować, zamiast regularnie upłynniać. Niestety nie mam też możliwości otrzymania kredytu, bo moje dochody przeważnie są z umów-zleceń albo szarej strefy.
Czy w mojej sytuacji istnieją jakiekolwiek inne możliwości znalezienia domu? Mieszkania komunalne, licytacje urzędów skarbowych? Jeżeli coś Wam przychodzi do głowy, napiszcie o tym, najlepiej dodając, na czym to polega.
aeive
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2006-01-16, 20:42

Postprzez Piterek » 2006-01-16, 22:09

Hej

powiem Ci szczerze, ze nie widze szans faktycznie nawet na kawalerke, ani na polowe kawalerki przy chorych cenach w Wawie :( mieszkam od 6 lat w Wawie i ceny sa masakryczne, a za 85tys nie mam pomyslu, bo:

ostatnio znajoma kupila kawalerke tam gdzie bys chciala na Bielanach, wiezowiec z 15pieter, stare windy jezdzace 5minut i na ktore sie czeka drugie 5 minut ;) zsyp, smrod, kawalerka ma 28m czyli klitka, w remont wlozyla 15k

a teraz najwazniejsze.. cena 144tys zl :!:

druga znajoma kupila mieszkanie w Legionowie, to ok 18km od Wawy jadac przez Tarchomin za ok 155tys 45m 2 pokoje

tak wiec z 85 tys chyba tylko TBS wchodzi w gre, ale to chyba musialabys skladac wnioski juz 2-3 lata temu, dobrze uzasadnic je niskimi zarobkami rodzina na utrzymaniu itd itp zeby niedlugo (a piszesz, ze nie masz czasu) takie wlasnie otrzymac

nie chce Cie zalamywac, ale akurat w Wawie bedzie tez chyba najtrudniej o kombinacje, mieszkania z wykupu po zadluzeniu i tego typu historie owszem bywaja, ale Warszawa jest tak nabita przyjezdnymi, ze takie okazje rozchodza sie po znajomych i rodzinie Pan ze spoldzielni, w ktorej sa takie okazje, wiadomo ze nim one dojda na swiatlo dziennie, to juz dawno sa one zaklepane

boje sie, ze koniec koncow zostanie Ci tylko i wylacznie te 85tys i kredyt...
Piterek
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2006-01-05, 20:39
Lokalizacja: Wawa

Postprzez aeive » 2006-01-16, 23:22

Bez przesady z tą "klitką" 28 metrów - przez trzy lata mieszkałam w 30 metrowej kawalerce i wydawała mi się apartamentem. Dwadzieścia osób tam na raz potrafiło wejść :wink: (przy okazji - poszła za 150tys). No ale wiadomo, dużo zależy od możliwości zagospodarowania powierzchni.
Co do rynku wtórnego - ceny są faktycznie straszne, ale czasem, jakimś fartem, da się trafić coś za taką sumę. Raz nawet zdarzyło mi się przymierzać do kawalerki za 78tysięcy, 21 metrów praktycznie tuż przy Okopowej. Niestety przegapiłam okazję. Ale takie lokale się zdarzają. Problem w tym, że na taką okazję trzeba czekać i jeszcze raz czekać.
Natomiast kredytu chcąc czy nie chcąc nie dam rady wziąć - rozmawiałam już chyba z większością banków na ten temat, wszystkie są jednomyślne.

A wracając do tematu... co z mieszkaniami komunalnymi? Na jakich zasadach się je otrzymuje i jaki metraż miewają? Z tego co się niewiele orientuję, jest to jakaś forma wynajmowania lokalu od miasta. Ale co w takim razie zastępuje prawo własności, albo przynajmniej gwarantuje, że wynajmujący nagle nie zdecyduje za ciebie o tym, że masz się wynieść? I czy kiedykolwiek można takie mieszkanie wykupić?
aeive
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2006-01-16, 20:42


Powrót do Nieruchomości - dyskusje ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ThomasRob i 5 gości

cron