Przemianowanie lokalu użytkowego na mieszkalny?

Mieszkania, domy, działki - tutaj możesz porozmawiać z innymi użytkownikami o wszystkim nt. nieruchomości

Moderator: Latos

Przemianowanie lokalu użytkowego na mieszkalny?

Postprzez aeive » 2006-01-16, 20:46

Tak jak w temacie. Przypuszczam, że nie każdy lokal użytkowy da się przemianować, a od tych, które się da, zapewne zapłaci się spory podatek. Czy jest realne, na czym polega i jak wiele kosztuje przemianowanie lokalu użytkowego na mieszkalny?
aeive
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2006-01-16, 20:42

Postprzez Piterek » 2006-01-16, 22:11

wybacz ze odezwe sie, a nie znam dokladnie odpowiedzi, ale wydaje mi sie ze czesciowo sama sobie odpowiedzialas, czyli mozliwe jest jak najbardziej, ale podatek bedzie spoory z tego co czytalem, jak sobie przypomne gdzie to sprobuje dac Ci linka ;)
Piterek
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2006-01-05, 20:39
Lokalizacja: Wawa

Postprzez aeive » 2006-01-16, 23:00

Rzecz w tym, że nie do końca, Piterek. Osobiście podejrzewam, że istnieje jakiś podatek - ale w praktyce słyszałam bardzo różne opinie na ten temat. A jeśli chodzi o możliwość przemianowania to niektóre lokale użytkowe powinno się dać, inne nie - tutaj też nie znam reguły. Można się domyślać, że uda się przemianować małą oficynę w kamienicy, natomiast lokalu na drugim piętrze centrum handlowego raczej nie ;-) Pytanie tylko, jakie są dotyczące tego regulacje. Chodzi mi o pewniki, a nie zasłyszane opinie i domysły.
I rozwijając pytanie, ciekawa jestem, jak to jest w zaadaptowanym lokalu z ogrzewaniem, hydrauliką i tym podobnymi.
aeive
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2006-01-16, 20:42


Powrót do Nieruchomości - dyskusje ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron