Kredyt mieszkaniowy a działalność gospodarcza ?

Kredyty mieszkaniowe - spytaj innych gdzie najtaniej? najkorzystniej? podziel się doświadczeniami

Kredyt mieszkaniowy a działalność gospodarcza ?

Postprzez Danka_P » 2006-01-06, 10:24

Przymierzam się do kredytu hipotecznego ale nie mogę znaleźć banku, który udzieliłby taki kredyt osobie prowadzącej działalność gospodarczą.

1. Czy ktoś próbował wziąć taki kredyt, jakie są problemy. Wiem tylko że minimalny czas prowadzenia działalności to 1 rok.

2. Jakie dokumenty trzeba przedstawić starając się o kredyt?

Z góry dziękuję z odpowiedź
Danka_P
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2006-01-06, 08:51

Postprzez Mirek » 2006-01-06, 21:33

to ja chetnie przylacze sie do pytania, a dokladnie jaki trzeba miec dochod na dzialalnosc gospodarcza aby dostac kredyt na mieszkanie? czy to jest liczone jakos miesiecznie, z 3 miesiecy, z ostatniego roku? czego zada bank wyciagu historii konta firmowego, PITu?
Mirek
 
Posty: 12
Dołączył(a): 2006-01-05, 20:58

Kredyt a dzalalnosc gospodarcza

Postprzez Latos » 2006-01-22, 15:27

Witam, wlasnie tez mam ten problem i udalo mi sie dowiedziec ze min czas prowadzenia dzialalnosci w ubieglym roku to 24 miesiace dla bankow Miellenium oraz GE Money Bank. W GE Money idą na ustępstwo i rozpatrują 12 miesieczne firmy. Ja sam prowadze firme od 4 miesiecy, wiec dopiero za 8 miesiacy moge sie ubiegac o kredyt. Trzeba miec przygotowane dok. o niezaleganiu w US i ZUS oraz PIT roczny oraz PIT z ostatnich 3 miesiecy.

Z pozostalych bankow, w ktorych oplaca sie brac hipoteczny kredyt we frankach to mBank, gdzie poweidziano mi ze jesli sie ma u nich konto ebiznes to oni sami zobacza wplywy, wiec podobno wystarczy deklaracja o niezaleganiu w urzedach.

Wazne jest ze na czas przepisania hipoteki na bank kredyt musimy ubezpieczyc i od tego zalezec bedzie kwota i warunki kredytu.

W mBank mi napisali: "...w przypadku niezbędna będzie zgoda T.U Europa na ubezpieczenie kredytu", wiec sprawa jest niejasna jak wszystko w tym kraju. Wystarczy ze T.U. sie nie zgodzi i coo zostane na lodzie...:(
Latos
 
Posty: 79
Dołączył(a): 2005-12-15, 17:31
Lokalizacja: Wroclaw

Tylko kredyt hipoteczny.

Postprzez Pablo » 2006-01-22, 15:30

Tylko kredyt hipoteczny.
PKO BP, BGŻ i chyba LG maja cos takakiego.
W PKO BP Musisz miec wklad wlasny i przedstawic rozliczenia z US za ostatnie 3
lata, zaswiadczenie o niezaleganiu z ZUS itd. Na czas ustanowienia hipoteki
chyba gwaranci a napewno ubezpieczenie. Kwoty byly na poziomie 60-80kzl przy
obrotach firmy(jednoosobowej sc.) 150k. Moj brat sie o taki staral ale kwoty
byly nieatrakcyjne.

W BGZ byla jakas wersja "Lokomotywy" dla rolnikow i indywidualnych dzialanosci.
Nie znam szczegolow.


W Lg jest kredyt dla profesjonalistow, ktory ma wariant dla ludzi pracujących
na wlasny rachunek. Tam generalnie zalezy czym sie zajmujesz i jakie masz
wyksztalcenie.
Pablo
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2006-01-08, 14:23
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez jollero » 2008-01-31, 19:17

oczywiscie wszystkie banki w takiej sytuacji wymagaja rozliczenia z US oraz nie zaleganie ze skladkami ZUS, teraz jest kwestia za jaki okres bank chce te dokumenty, z tego co slyszalem to minimum rok, ale sa anki ktore wymagaja dluzszego okresu
jollero
 
Posty: 38
Dołączył(a): 2007-11-24, 17:36

Postprzez Wesker » 2008-02-08, 16:24

No niestety banki muszą się zabezpieczać..
Wesker
 
Posty: 35
Dołączył(a): 2007-11-16, 17:38

Postprzez jollero » 2008-02-11, 21:27

mi sie wydaje ze to raczej nie chodzi o zabezpiczenie, tylko o wyliczenie zdolnosci kredytowe
jollero
 
Posty: 38
Dołączył(a): 2007-11-24, 17:36

Postprzez roxi » 2008-02-12, 22:03

Witam,
Minimalny okres prowadzenia działalności gospodarczej to 6 m-cy, choć niektóre banki wymagają nawet 24m-cy. W przypadku przejścia na samozatrudnienie istnieje możliwość przyjęcia przez bank 3 m-cy prowadzenia działalności.

W razie pytań:roxi2006@gazeta.pl

Pozdrawiam
roxi
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2006-11-19, 17:06
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Wesker » 2008-02-15, 14:50

A w jakiej formie przedstawia się ilość dochodu???
Wesker
 
Posty: 35
Dołączył(a): 2007-11-16, 17:38

Postprzez roxi » 2008-02-17, 15:51

Banki wymagają rózne dokumenty w zależności od formy prowadzonej działalności. Zawsze są potrzebne: wpis do ewidencji, NIP, REGON, zaświadczenie o niezaleganiu z US i ZUS.
roxi
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2006-11-19, 17:06
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez jollero » 2008-02-18, 20:14

chyba wlasnie dlatego przedstawia sie rozliczenia z US
jollero
 
Posty: 38
Dołączył(a): 2007-11-24, 17:36

Postprzez mari232 » 2011-03-16, 23:12

pko bp ma normalnie taką ofertę wiec nie wiem w czym problem.
mari232
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2011-03-16, 23:08

Postprzez janek32 » 2011-04-13, 09:22

Obecnie min. okres prowadzenia działalności wymagany przez banki to 6 miesięcy. Oczywiście jeśli chodzi o kredyt hipoteczny.
janek32
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2011-04-12, 21:45

Postprzez majkelpb » 2011-06-30, 15:03

Dokładnie, PKO BP udziela takich kredytów. Wymagane są (a przynajmniej były) zaświadczenia o niezaleganiu w ZUS i US, kopię książki przychodów i rozchodów oraz poświadczony przez US PIT za zeszły rok. Mimo iż chyba wszystkie banki bardziej preferują osoby będące na etacie niż te prowadzące DG to mimo wszystko uzyskanie kredytu nie jest aż tak trudne o ile tylko firma generuje odpowiednie dochody.

--
http://JakKupicMieszkanie.pl - darmowy kurs o zakupie mieszkania
majkelpb
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2011-06-30, 14:38

Re: Kredyt mieszkaniowy a działalność gospodarcza ?

Postprzez Jacek2012 » 2012-01-13, 06:18

Danka_P napisał(a):Przymierzam się do kredytu hipotecznego ale nie mogę znaleźć banku, który udzieliłby taki kredyt osobie prowadzącej działalność gospodarczą.

1. Czy ktoś próbował wziąć taki kredyt, jakie są problemy. Wiem tylko że minimalny czas prowadzenia działalności to 1 rok.

2. Jakie dokumenty trzeba przedstawić starając się o kredyt?

Z góry dziękuję z odpowiedź



Mam akurat w tym temacie doświadczenia sprzed pół roku. Ci, którzy prowadzą własne niewielkie firmy mają "przechlapane". A szczególnie wówczas, gdy częściowo ukrywają swoje dochody i niby dysponują sporymi pieniędzmi, ale nie potrafią tego udowodnić. Źle bank patrzy także na tych, którzy mają tylko jednego kontrahenta (nawet jeśli jest duży). Wniosek z tego taki, że jeśli chce się korzystać z dobrodziejstwa kredytów to lepiej maksymalizować w dokumentacji bankowej (wyciągi) i skarbowej (PIT-y) swoje obroty i dochody, bo wówczas uzyskuje się większą wiarygodność, a bank i tak każdemu klientowi od siebie "dopisze" pewien procent na dochody pozaewidencyjne. Na drugie pytanie odpowiedź otrzymasz w banku, bo one różnią się między sobą jeśli o to zagadnienie chodzi.
Zestawienie wymagań poszczególnych banków znajdziecie w porównywarce na stronie http://www.dabrowski.ebrokerpartner.pl - tam warto zamówić sobie newsletter, żeby na email (mozna też na komórkę jak komuś nie przeszkadzają dodatkowe smsy) przychodziły wszystkie nowinki - nic nie kosztuje, a jest bieżąca informacja. W tej porównywarce można też wstępnie wyliczać sobie koszty kredytu i wysokość rat. Tak jest pewnie w wielu porównywarkach, ale ta mi "przypasowała". :wink:
Jacek2012
 
Posty: 21
Dołączył(a): 2012-01-13, 05:33


Powrót do Kredyty mieszkaniowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron