Pomocy,nie wiem czy kupic u dewelopera czy na rynku wtórnym

Mieszkania, domy, działki - tutaj możesz porozmawiać z innymi użytkownikami o wszystkim nt. nieruchomości

Moderator: Latos

Pomocy,nie wiem czy kupic u dewelopera czy na rynku wtórnym

Postprzez marjo84 » 2006-11-07, 17:43

Witam jestem nowy na forum
Juz od 2 miesiecy chce kupic mieszkani,jedno mam juz nawet zaklepane,Śliczna kawalerka o podwyzszonym standarcie 30 metrów za 148 tyś.W bloku na 8 piętrze 6 km od centrum.

A w centrum szczecina u dewelopera moge miec kawalerke 31 m za 110tys zł tylko jak wiedaomo stan surowy,ile bym potrzebował zeby ją użądzić?25 tys zł wystarczy?bo moge wziąc kredyt budowlany do kredytu na mieszkanie.
Bardzo prosze o rady
Mariusz
szczecin
marjo84
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2006-11-07, 17:38
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Mieszkajmy.pl » 2006-11-09, 19:50

Witamy na forum

Jeśli zależy Ci na osiągnieciu zysku z mieszkanka to polecamy rynek pierwotny. Za ok 30 tys jestes w stanie przytulnie urzadzic to mieszkanko. Za luksus dopłacisz dodatkowo 10 tys ale w sumie za 150 tys masz nowe mieszkanko i możesz sobie odliczyć odsetki (warunek: kredyt musisz wziąść do końca 2006 roku). Odsetki będziesz mógł odliczać przez kilkadziesiąt następnych lat, więc w perspektywie dłuższej to też atut (np za 5 lat możesz płacić dzięki temu mniejsze podatki). Głównym plusem rynku pierwotnego to też fakt że takie mieszkania się łatwo sprzedają (2-3 letnie idą na pniu) i więcej za nie oferują (im młodsze tym droższe - podobnie jak autami). Reasumując polecamy pierwotny też daltego że dużo młodych ludzi kupuje pierwotny rynek wiec będziesz miał młodych sąsiadów :)

Zanim weźmiesz kredyt polecamy naszą porównywarkę KREDYTÓW mieszkaniowych http://finanse.mieszkajmy.pl/kredytymieszkaniowe/0/1/ gdzie wystarczy skontaktowac się z bankiem poprzez koszyk otwierający formularz. Możesz też skorzystac z bezpłatnego doradcy (napewno macie oddział takiego biura w Szczecinie) http://finanse.mieszkajmy.pl/open-finance/223/1/- wystarczy że wypełnisz formularz ze strony i doradca umówi się w ciągu kilku dni z Tobą.

Życzymy powodzenia.
Mieszkajmy.pl
Administrator
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2006-08-30, 10:54
Lokalizacja: Wroclaw

Postprzez marjo84 » 2006-11-10, 00:56

Dziękuję, własnie dzis podpisałem umowe przedwstępną z deweloperem.
o jakim odliczeniu mówisz?Mnie to chyba ni edodtyczy bo mieszknie bedzie oddane w lutym mi mo ze teraz bank przelał juz 70 tys zł

mam tez taki problem ze wziąłem 30 tys na wykończenie mieszkania ale ta kwota jest tylko na elementy stałe.Nawet zabudowa kuchni nie jest elementem stałym,a ja chciałem całe mieszkanko za to zrobic:(Panie w banku mówi ze faktór nie musze przedstawiac ale ze jak juz kończe to przyjdzie inż z banku i sprawdzi co i jak.
boję sie troche tego bo wiadomo ze kuchnie musze urządzic,kupic pralke lodówkę, łózko, szafki i lampy itd.

Moze ktoś z Was brał taki kredyt jak ja?
marjo84
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2006-11-07, 17:38
Lokalizacja: Szczecin


Powrót do Nieruchomości - dyskusje ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość