Budowa domu a wykopaliska

Jaką kupić wannę? gdzie najtaniej? na jaki kolor i czym pomalować kuchnię?

Budowa domu a wykopaliska

Postprzez Korpo20 » 2024-02-25, 20:05

Wkrótce zaczynamy budowę domu bo dostałam działkę blisko lasu. Niestety martwi mnie jedna sprawa bo są wykonywane jakieś wykopaliska i ponoć coś tam znaleźli. Co na to przepisy budowlane i czy mogą wejść na mój teren? Do kogo powinnam się zgłosić o pomoc? Najlepiej ktoś kto zna się na takich sprawach.
Korpo20
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2024-02-25, 20:00

Re: Budowa domu a wykopaliska

Postprzez parko » 2024-02-28, 12:37

Nie wiem, czy mogą wejść kopać, obstawiam, że nie, ale w takiej sytuacji raczej na pewno musisz mieć nadzór archeologiczny. U nas zajmowała się tym ta firma - https://pogotowiearcheologiczne.pl/ Pogadajcie, opisz temat, to wyjaśnią wszystko. Natomiast bez obaw. Archeolog jest przy pracach ziemnych, robi jakieś tam badania, dokumentację i jeśli niczego nie znajdzie, to możecie kontynuować prace. Tak więc bez obaw...
parko
 
Posty: 59
Dołączył(a): 2023-03-06, 12:39

Re: Budowa domu a wykopaliska

Postprzez GeorgeSmith1965 » 2024-03-15, 14:13

Kiedy budujesz dom na działce, istnieje wiele przepisów i procedur, które należy przestrzegać. Jeśli wykonano jakieś wykopaliska na Twojej działce i znaleziono tam coś, może to mieć wpływ na Twój plan budowy. Przede wszystkim, warto się skonsultować z lokalnym urzędem gminy lub miasta, gdzie znajduje się Twoja działka, aby uzyskać dokładne informacje na temat sytuacji i przepisów obowiązujących w Twojej okolicy.
GeorgeSmith1965
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2024-03-15, 14:02


Powrót do Remonty, wyposażenie wnętrz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości