Ogrzewanie podłogowe - chciałbym parkiet ale…. ?

Jaką kupić wannę? gdzie najtaniej? na jaki kolor i czym pomalować kuchnię?

Ogrzewanie podłogowe - chciałbym parkiet ale…. ?

Postprzez MozparMR » 2009-11-09, 00:13

Zauważyłem że niektórzy inwestorzy wybudowali wymarzony dom, założyli ogrzewanie podłogowe, bo przecież nowoczesne i tak im doradzono, teraz przychodzi czas na wykończenie podłóg i zaczyna się zamieszanie ….. ktoś doradzi że tylko terakota jest dobra, ktoś inny powie że panele u niego się sprawdzają bo parkiet kazano mu sobie wybić z głowy. A tak naprawdę to można zakładać co kto lubi i nie słuchać opowieści że to czy tamto nie nadaje się . Jeśli „fachowiec ” odradza Ci parkiet, to nie wiem czy to dlatego że sam nasłuchał się niestworzonych opowieści na ten temat czy po prostu nigdy nie montował parkietu na takim podłożu.
Zwolenników poszczególnych rozwiązań nie powinno się odwodzić od ich pomysłu, tylko dostosować materiały do oczekiwań. Kto chciałby parkiet nie musi się obawiać, bo nieprawdą jest że parkiet się nie nadaje, nie przepuszcza odpowiedniej ilości ciepła czy też się rozeschnie i straci wygląd. Stosując odpowiednie materiały do montażu i zachowując odpowiedni mikroklimat w pomieszczeniu można mieć piękny parkiet, czy to wykonany z klepek parkietowych, czy też parkiet taflowy gdzie paleta wzorów, intarsji i gatunków stosowanego drewna zaspokoi wszelkie gusty miłośników drewna na podłodze.
Pozdrawiam
Jurek
Mozpar Mozaiki Renesansowe
MozparMR
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2009-11-08, 22:34

Postprzez tomekk22 » 2010-01-06, 23:43

tomekk22
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2010-01-06, 23:40

Postprzez kowal80 » 2010-06-15, 14:47

Fachowcy fachowcami a życie weryfikuje wszystko.
Poczytaj co ludzie o tym mówią na forach i wtedy myśl, dopytuj...
Ja kojarze, np.http://www.budujesz-kupujesz.pl/forum-budowlane/viewtopic.php?f=15&t=13&sid=40afeabefe2e99135de525f739fc2fd9
kowal80
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2010-06-15, 14:09

Re: Ogrzewanie podłogowe - chciałbym parkiet ale….

Postprzez Janek » 2010-07-19, 08:55

MozparMR napisał(a):Zauważyłem że niektórzy inwestorzy wybudowali wymarzony dom, założyli ogrzewanie podłogowe, bo przecież nowoczesne i tak im doradzono, teraz przychodzi czas na wykończenie podłóg i zaczyna się zamieszanie ….. ktoś doradzi że tylko terakota jest dobra, ktoś inny powie że panele u niego się sprawdzają bo parkiet kazano mu sobie wybić z głowy. A tak naprawdę to można zakładać co kto lubi i nie słuchać opowieści że to czy tamto nie nadaje się . Jeśli „fachowiec ” odradza Ci parkiet, to nie wiem czy to dlatego że sam nasłuchał się niestworzonych opowieści na ten temat czy po prostu nigdy nie montował parkietu na takim podłożu.
Zwolenników poszczególnych rozwiązań nie powinno się odwodzić od ich pomysłu, tylko dostosować materiały do oczekiwań. Kto chciałby parkiet nie musi się obawiać, bo nieprawdą jest że parkiet się nie nadaje, nie przepuszcza odpowiedniej ilości ciepła czy też się rozeschnie i straci wygląd. Stosując odpowiednie materiały do montażu i zachowując odpowiedni mikroklimat w pomieszczeniu można mieć piękny parkiet, czy to wykonany z klepek parkietowych, czy też parkiet taflowy gdzie paleta wzorów, intarsji i gatunków stosowanego drewna zaspokoi wszelkie gusty miłośników drewna na podłodze.
Pozdrawiam
Jurek
Mozpar Mozaiki Renesansowe


Na ogrzewanie podłogowe mogę ci polecić z czystym sumieniem drewno egzotyczne. Parkiet i lite drewniane deski są dość szerokie. Przed podgrzewaniem leżą w dość wilgotnym powietrzu. Po podgrzaniu podłogi drewno kurczy się i w podłodze powstaną widoczne szczeliny. Aby uniknąć kłopotu, należy wybrać parkiet z takiego drewna, które ma możliwie najniższy współczynnik skurczu oraz charakteryzuje się jak najdłuższym czasem dochodzenia do równowagi higroskopijnej. Z krajowych gatunków drewna do tego celu nadaje się tylko dąb. Na ogrzewaniu podłogowym nie należy układać parkietu z buka czy grabu, uznawanych powszechnie (i słusznie) za najtwardsze gatunki drewna, z uwagi na wysoki współczynnik kurczenia się ich. Warto w tej sytuacji skierować uwagę na drewno egzotyczne.

Merbau, iroko czy jatoba charakteryzują się takimi własnościami, które uchronią naszą ogrzewaną podłogę przed powstawaniem szczelin. Te gatunki drewna rosną w puszczach tropikalnych, gdzie panują ekstremalne warunki - wysokie upały i gwałtowne ulewy. Drewno poddawane nim jest znacznie bardziej twarde i nie zmienia swoich
właściwości. Z paneli polecam deskę barlinecką, jest to produkt naprawdę dobrej jakości, nie wymaga lakierowania i cyklinowania. Warstwę wierzchnią tego panela stanowi naturalne drewno więc jeśli po latach zaistniałaby potrzeba wycyklinowania podłogi, to nie ma najmniejszego problemu. Położona deska barlinecka po dziś dzień wygląda rewelacyjnie. Więcej info na temat deski barlineckiej znajdziesz na stronie producenta: http://www.barlinek.com.pl
Janek
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2010-06-14, 11:25

ja też polecam parkiet.. albo panele

Postprzez gigu68 » 2010-07-22, 13:51

witam,
chcę się przyłączyć do dyskusji, sąsiad montował panele na ogrzewanie podłogowe i mówił, że nie ma zadnego problemu pod kilkoma warunkami:
:!:
- stosujemy produkty dedykowane do ogrzewania podłogowego
- montują podłogę fachowcy a nie pan Zenek (o ile pan Zenek nie jest fachowcem :wink: )
:!:
sąsiad miał ekipę sklepową - Komfort u niego montował - bo podkład dostał w gratisie :P
Pozdr AB
gigu68
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2010-07-22, 11:30

Postprzez karolcia » 2010-07-22, 13:54

Czyli najlepiej może się sprawdzić na ogrzewanie podłogowe, poza panelami laminowanymi, deska trójwarstwowa. Mamy jednocześnie luksus drewna na podłodze i gwarancję, że nic nie nie skurczy ani nie wypaczy.
A tutaj jeszcze znalazłam kilka fachowych porad technicznych: http://www.komfort.pl/porady/widok/Podl ... owym/id/35

Tylko chyba muszę zmienić firmę montażową, bo moja nie ma certyfikatu na badanie wilgotności podłoża zalecana metodą.
Może ktoś mi poleci taką firmę z okolic Łodzi?
pozdrawiam karolcia
:)
karolcia
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2010-07-22, 13:42

Postprzez gigu68 » 2010-07-22, 14:02

ooo widze, że koleżanka też w komforcie :D
zapytaj w sklepie o ekipę - firmuja robotę i dadzą jeszcze rabat jak z montażem weźmiesz
gigu68
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2010-07-22, 11:30

Postprzez karolcia » 2010-07-22, 14:20

na razie przeglądałam tylko strony internetowe, ale chyba faktycznie trzeba się ruszyć i poszukać kontaktu do tych fachowców w sklepach specjalistycznych z podłogami - przecież nie będą firmować byle kogo, nie?

:) :)

Jeśli ktoś ma sprawdzona firmę montażową z Łodzi (deska trójwarstwowa), to proszę o info
Dziękuje!
karolcia
karolcia
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2010-07-22, 13:42


Powrót do Remonty, wyposażenie wnętrz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron