Praca za granicą

Tutaj możesz porozmawiać o wszystkim nie związanym z tematem nieruchomości

Re: Praca za granicą

Postprzez scesny » 2021-11-22, 13:32

Praca dobra. Lepsze zarobki i same warunki ciekawe. No i poza krajem zupełnie inne podejście do świata. Pracuję w Niemczech i moim zdaniem to lepsze rozwiązanie. Po prostu spokojniej w głowie. Pracę załatwiałem jeszcze będąc w kraju. Teraz jestem na kontrakcie do końca marca, ale potem na pewno mi przedłużą, bo tak zawsze robią :)
scesny
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2021-11-22, 13:29

Re: Praca za granicą

Postprzez weronikalewandowska » 2021-11-23, 19:43

Moim zdaniem jest to dobra opcja. Oczywiście należy brać pod uwagę sytuację tu na miejscu, bo nie każdy może i chce :) Inna sprawa to warto to też zrobić z głową, by nie jechać w ciemno. Warto mieć już coś zabukowane na miejscu i najlepiej jakąś pomoc tam. Może z pomocą Mondi Polska? To agencja pracy która pomaga w poszukiwaniu pracy w Niemczech. Całkiem nieźle sobie radzą i mają ciekawe oferty. I warunki. I pomagają na miejscu.
weronikalewandowska
 
Posty: 56
Dołączył(a): 2017-10-02, 18:33

Re: Praca za granicą

Postprzez Brzez90 » 2021-11-24, 19:35

weronikalewandowska napisał(a):Moim zdaniem jest to dobra opcja. Oczywiście należy brać pod uwagę sytuację tu na miejscu, bo nie każdy może i chce :) Inna sprawa to warto to też zrobić z głową, by nie jechać w ciemno. Warto mieć już coś zabukowane na miejscu i najlepiej jakąś pomoc tam. Może z pomocą Mondi Polska? To agencja pracy która pomaga w poszukiwaniu pracy w Niemczech. Całkiem nieźle sobie radzą i mają ciekawe oferty. I warunki. I pomagają na miejscu.


Mają całkiem fajne oferty pracy u siebie na stronie. I całkiem prężnie działają. I ciągle sie rozwijają, bo jak widziałem, to ciągle też rekrutują koordynatorów do pracy, jak i osoby do swojego biura w Poznaniu. Z tego co widzę, to robią sporo na miejscu. No i to tak naprawdę oddział firmy niemieckiej, więc znajomość tamtejszego rynku pracy jest na pewno na wysokim poziomie.
Brzez90
 
Posty: 43
Dołączył(a): 2017-01-18, 20:06

Re: Praca za granicą

Postprzez weronikalewandowska » 2021-11-27, 17:36

mkosier64 napisał(a):Dziękuję, ża wszystkie podpowiedzi. Bardzo dobre. Musze sprawdzić to Mondi, bo wygląda interesująco. Z tego co widzę, to jest to oddział firmy niemieckiej, wiec znający doskonale warunki zatrudnienia na tamtejszym rynku. To raczej plus.


Zgadza się. Firma ma fundamenty na tamtym rynku, wiec działa dużo lepiej niż pośrednik polski. Przez co moze zaoferować i lepsze wsparcie na miejscu i ciekawsze oferty.
weronikalewandowska
 
Posty: 56
Dołączył(a): 2017-10-02, 18:33

Re: Praca za granicą

Postprzez Aza » 2021-12-14, 22:06

Pomoc Mondi dla początkującego pracownika na rynku niemieckim jest nieodzowna. Wiem coś o tym gdyż współpracuje z nimi mój kolega, który aktualnie nie wyobraża sobie powrotu na polski rynek pracy gdyż podobają mu się warunki pracy jak i zarobki.
Aza
 
Posty: 76
Dołączył(a): 2015-06-01, 20:27

Re: Praca za granicą

Postprzez Darek25 » 2021-12-22, 20:06

Też jestem zadowolony z współpracy z nimi. Płaca ok, warunki bytowe dobre i jest szansa na dłuższą współpracę. Nic mi więcej nie potrzeba.
Darek25
 
Posty: 16
Dołączył(a): 2017-10-07, 20:45

Re: Praca za granicą

Postprzez Brzez90 » 2022-01-05, 22:24

Darek25 napisał(a):Też jestem zadowolony z współpracy z nimi. Płaca ok, warunki bytowe dobre i jest szansa na dłuższą współpracę. Nic mi więcej nie potrzeba.


To najwazniejsze :) Warunki umowy raczej powinny być ok, bo to jest raczej regulowane prawem niemieckim, bo umowe masz ich.
Brzez90
 
Posty: 43
Dołączył(a): 2017-01-18, 20:06

Re: Praca za granicą

Postprzez Darek25 » 2022-01-27, 20:26

Brzez90 napisał(a):
Darek25 napisał(a):Też jestem zadowolony z współpracy z nimi. Płaca ok, warunki bytowe dobre i jest szansa na dłuższą współpracę. Nic mi więcej nie potrzeba.


To najwazniejsze :) Warunki umowy raczej powinny być ok, bo to jest raczej regulowane prawem niemieckim, bo umowe masz ich.


Dokładnie. Jestem bardzo zadowolony i żałuję, ze wcześniej nie zdobyłem się na odwagę by wyjechać znacznie wcześniej.
Darek25
 
Posty: 16
Dołączył(a): 2017-10-07, 20:45

Re: Praca za granicą

Postprzez weronikalewandowska » 2022-08-26, 10:57

Najważniejsze tak naprawdę jest to, że pojechałeś. A po czasie to pewnie masz inne doświadczenia, inne wrażenia na cała prace za granicą niż przed wyjazdem :) Tam jest cały czas inaczej niż u nas. Niby gonimy zachód, niby jest u nas normalnie, ale jednak. O ile sie nie mylę to w Niemczech dopiero po 5 latach pracy nabywa się prawa do ich emerytury. No ale jej wysokość jest trochę inna niż nasza. Także praca z Mondi ma całkiem spory sens.
weronikalewandowska
 
Posty: 56
Dołączył(a): 2017-10-02, 18:33

Re: Praca za granicą

Postprzez Brzez90 » 2022-12-19, 16:13

Gonimy, ale nadal jesteśmy gdzieś z tyłu. Zarobki nadal są niższe, a patrząc na przelicznik to wypada taka praca jeszcze bardziej korzystnie. Oferty Mondi, jak ktoś śledzi, robią sie coraz ciekawsze. Kiedyś były to bardzo proste. Teraz robią się w ciekawszych firmach. Fabryka rowerów, Mercedes itp. Nawet jakieś biura w Berlinie były chyba. Także coraz fajniej ten rynek się otwiera.
Brzez90
 
Posty: 43
Dołączył(a): 2017-01-18, 20:06


Powrót do Hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości