Kto zawinił - kto ma zapłacić?

Wszelkie problemy prawne związane z nieruchomościami: prawo pierwokupu, ustawy, akty prawne, interpretacje, pomoc w rozwiązywaniu problemów.

Kto zawinił - kto ma zapłacić?

Postprzez Kamyczek » 2021-05-25, 07:46

Witajcie!

Mam problem z lokatorem. Wynajmuję mieszkania w bloku na osiedlu na Pradze. Do tej pory wszystko było tip top, ale ostatnio popsuło się i to mocno. Lokatorzy zamówili nowe meble (są ich, wyprowadzą się razem z meblami) i niestety katastrofa nastapiła. Firma przewozowa zrujnowała klatkę schodową. Zerwali poręcz przy schodach oraz zniszczyli ściany. No i mamy problem. Spółdzielnia zwróciłą się do mnie o pokrycie szkód jako do właściciela mieszkania, a ja uważam że to lokatorzy powinni zapłacić. Czy ktoś może polecić mi jakieś rozwiązanie albo pomoc prawną?
Kamyczek
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2021-05-25, 07:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kto zawinił - kto ma zapłacić?

Postprzez Destemona » 2021-06-01, 05:48

Logiczne wydaje się, że powinni zapłacić lokatorzy. A jeśli nie chcą, to nie masz na co czekać tylko zgłoś się o pomoc do adwokata. Polecam kancelarię pani mecenas Magdaleny Karaczun - http://karaczun.com.pl/ . Otrzymasz tam kompleksową pomoc - czy to chodzi o udzielenie porady prawnej, czy sporządzeniu opinii prawnej, pisma procesowego, czy też reprezentowanie cię przed sądami wszystkich instancji. Pani mecenas specjalizuje się w prawie cywilnym, zajmuje się m.in. sprawami o zapłatę, o odszkodowanie i zadośćuczynienie, sprawami z zakresie prawa rzeczowego (o naruszenie posiadania itp.).
Destemona
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2021-03-17, 06:36


Powrót do Prawo na rynku nieruchomości

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron