mieszkanie czy dom

Mieszkania, domy, działki - tutaj możesz porozmawiać z innymi użytkownikami o wszystkim nt. nieruchomości

Moderator: Latos

Re: mieszkanie czy dom

Postprzez Galadewe » 2018-08-07, 14:18

Wybór dom czy mieszkanie ? na to pytanie to powinien odpowiedzieć sobie każdy sam ponieważ nie można kierować się sugestiami innych ponieważ pod namową możemy wybrać źle, a zakup domu czy mieszkania często wiąże nas na całe życie z tym jednym miejscem. Osobiście wolę mieszkać w mieszkaniu niż w domu ponieważ jest mniej obowiązków niż mieszkając w domu.
Galadewe
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2018-08-07, 14:15

Re: mieszkanie czy dom

Postprzez adex33 » 2018-08-29, 15:17

Jakbyście szukali dobrej firmy do budowy różnego rodzaju drewnianych konstrukcji, to koniecznie polecam zajrzeć na https://www.woodandplay.pl/ Ich propozycja jest naprawdę warta rozważenia :)
adex33
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2018-08-27, 15:18

Re: mieszkanie czy dom

Postprzez nataniel13 » 2018-09-03, 11:22

Cześć Wam wszystkim. Buduję się właśnie pod Katowicami i poszukuję kogoś sprawdzonego do zaprojektowania instalacji elektrycznej. Czy macie może w tym zakresie jakieś doświadczenie i moglibyście mi coś sensownego polecić? Na rynku jest sporo firm i dość ciężko jest się na coś zdecydować... W Internecie, z tego co widzę, dobre opinie zbiera firma https://vosa.pl/ Czy mieliście może z nimi styczność i jesteście w stanie coś na jej temat powiedzieć? Z góry wielkie dzięki za sprawdzone informacje w tym temacie :)
nataniel13
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2018-08-21, 17:25

Re: mieszkanie czy dom

Postprzez Freek » 2018-10-02, 14:02

Galadewe napisał(a):Wybór dom czy mieszkanie ? na to pytanie to powinien odpowiedzieć sobie każdy sam ponieważ nie można kierować się sugestiami innych ponieważ pod namową możemy wybrać źle, a zakup domu czy mieszkania często wiąże nas na całe życie z tym jednym miejscem. Osobiście wolę mieszkać w mieszkaniu niż w domu ponieważ jest mniej obowiązków niż mieszkając w domu.

Zgadzam się z każdym zdaniem, zwolennicy domów się pewnie oburzają, ale mieszkania mają wiele plusów i nie każdy marzy o domku z ogródkiem. Moim celem było nowoczesne mieszkanie z antresolą i na takie mogłem sobie w końcu pozwolić, m.in. dzięki temu że lokale w inwestycji fotoplasykon która wybrałem sa stosunkowo wysokie. Jeden cel zyciowy spełniony, syn już jest, zostało posadzic drzewo i zabrać rodzine na wakacje zycia :P nic tylko do pracy i zarabiać pieniazki ha ha
Freek
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2018-09-28, 06:04

Re: mieszkanie czy dom

Postprzez malina32 » 2018-12-28, 14:24

Ja też się z tym zgadzam, wolę mieszkanie, zwłaszcza jak jest na jakimś fajnym nowoczesnym osiedlu gdzie masz już wszystko czego potrzebujesz. Chciałabym kupić takie z wykończeniem od Atala żeby mieć od razu wszystko gotowe ale urządzone pod siebie
malina32
 
Posty: 48
Dołączył(a): 2016-03-03, 12:40

Re: mieszkanie czy dom

Postprzez Krecek » 2019-08-07, 08:57

Zdecydowanie apartament :D Niedawno przeprowadziłem się do Olsztyna i zdecydowałem się na lokum znajdujące się tutaj https://centaurus-olsztyn.pl/pl/mieszkania-i-apartamenty, nie żałuję ani złotówki
Krecek
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2019-08-07, 08:55

Re: mieszkanie czy dom

Postprzez korbek » 2019-09-09, 13:39

Mi z powodzeniem wystarczy nieduże mieszkanie ale na ładnych spokojnym osiedlu, mam na myśli Gdańskie Tarasy, okolica tu jest bardzo spokojna, blisko do jeziora ale też do obwodnicy dzięki czemu łatwo można się przemieszczać nie tylko komunikacją miejską ale też samochodem
korbek
 
Posty: 50
Dołączył(a): 2015-11-06, 12:36

Re: mieszkanie czy dom

Postprzez weronikalewandowska » 2019-09-22, 13:09

Postawiliśmy na dom do remontu. Może i nie przewidzieliśmy wszystkich wydatków ale konsekwentnie działamy i idziemy do przodu. W tej chwili dokonujemy remontu dachu by był w pełni szczelny i wytrzymały przez długie lata. Jako pokrycie dachowe wybraliśmy płaską dachówkę Simple glazurowaną od Creatona w pięknym kolorze łupka. Dzięki temu wyborowi dach zyska trwałość i 50 lat gwarancji, a do tego świetnie będzie uzupełniał się z kolorystyką okien i całej elewacji. No i zmieni się trochę forma domu na bardziej nowoczesny. Jakbyśmy chcieli pozostać przy tradycyjnym wyglądzie, to poszlibyśmy pewnie w Titanię.
weronikalewandowska
 
Posty: 56
Dołączył(a): 2017-10-02, 18:33

Re: mieszkanie czy dom

Postprzez Arni.Ar » 2020-02-26, 22:54

Zależy od oczekiwań. Jeśli ktoś potrzebuje jedynie miejsca, gdzie można odpocząć i coś sobie tylko ugotować, a resztę dnia spędza się w pracy to raczej tylko mieszkanie. Jeśli natomiast ktoś marzy o wyciszonym miejscu to powinno się iść w kierunku domu, a do tego potrzeba wiedzy, którą możecie znaleźć tutaj https://www.mgprojekt.com.pl/ .
Arni.Ar
 
Posty: 42
Dołączył(a): 2019-09-08, 22:11

Re: mieszkanie czy dom

Postprzez patra » 2020-03-26, 15:30

Dokładnie, ja mam taki styl życia a więc dla mnie idealne jest mieszkanie, najlepiej blisko centrum i życia kulturalnego takie jak te w kamienicy na Pradze przy Stalowej 27
patra
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2019-10-09, 08:51

Re: mieszkanie czy dom

Postprzez camio » 2020-04-15, 11:29

Dom! Zdecydowanie. Mieszkanie jest fajne, ale w pewnym momencie ma się ochotę wyjść na taras czy rozłożyć koc na trawie i nie musieć jechać po to przez całe miasto. Również dom jest bardziej reprezentacyjny. My na przykład wybraliśmy firmę projektową www.mgprojekt.com.pl i jesteśmy w trakcie budowy wspaniałej rezydencji. A ja już nie mogę się doczekać przeprowadzki!
camio
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2020-04-15, 11:17

Re: mieszkanie czy dom

Postprzez martynna » 2020-04-23, 10:25

A widzisz! Brałam pod uwagę to o czym mówisz i można kupić mieszkanie na osiedlu Bliżej Gwiazd na Mehoffera z ogródkiem albo dużym balkonem czy tarasem, tam się możesz rozkładać na leżakach, kocykach, jak chcesz ale jednocześnie możesz korzystać z beztroskiego mieszkania w nowoczesnym budynku na nowoczesnym osiedlu
martynna
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2020-04-23, 07:35

Re: mieszkanie czy dom

Postprzez zosiakier » 2020-04-23, 11:29

moja znajoma kupiła we Wrocławiu domek w szeregówce i powiem wam, że może wykończenie domku jest bardziej kosztowne, ale jak już kupować to warto domek aniżeli mieszkanie, lepszy komfort przestrzeń, chyba, że się chce w centrum mieszkać
zosiakier
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2020-04-23, 11:21

Re: mieszkanie czy dom

Postprzez kornelselle » 2020-07-06, 14:14

Kazdy ma inne podejście, jedni lubią spokój i ciszę inny wola wygodę i brak obowiązków jakie niesie za sobą posiadanie domu. Do tego przy domu należy zadbać o remont podwórka, dachu itp wiec koszty utrzymania rosą z każdym rokiem.
W okolicach Legnicy poleciłbym hurtownie - https://polskiecentrumdachowe.pl/ znajdziemy tam wszystko co potrzebne do remontu czy wykończenia np dachu.
kornelselle
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2019-11-07, 23:24

Re: mieszkanie czy dom

Postprzez munio » 2020-07-08, 11:51

Osobiście wolę mieszkanie. Te, które mam obecnie pomogła mi kupic firma Gero Nieruchomości. O to link: http://www.gero.nieruchomosci.pl/oferta/mieszkania-sandomierz Po fakcie powiem, że firma jest godna zaufania. Wszystko przebiegło bardzo sprawnie i bez problemów. Cieszę się z nowego mieszkania. Szczerze polecam firmę.
munio
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2020-07-08, 11:45

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nieruchomości - dyskusje ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron