Ok kiedy należy płacić czynsz za mieszkanie od dewelopera?

Mieszkania, domy, działki - tutaj możesz porozmawiać z innymi użytkownikami o wszystkim nt. nieruchomości

Moderator: Latos

Ok kiedy należy płacić czynsz za mieszkanie od dewelopera?

Postprzez Clayar » 2020-01-24, 17:41

Witam
Dzisiaj odebrałem klucze do nowego mieszkania o d dewelopera. Zostało mi też przekazane powiadomienie o wysokości czynszu. Ok 180z za utrzymanie części wspólnych + 230 zł opłat indywidualnych tj. ścieki, woda i śmieci.
Podpisanie umowy przyrzeczonej planowane jest na koniec sierpnia. W powiadomieniu dostałem informację o wysokości opłat za styczeń i kolejne miesiące.
Mam dwa pytania.
1. klucze odebrałem 24 stycznia i nie rozumiem z jakiego powodu miałbym płacić z styczeń, a tym bardziej całość czynszu.
Nie widzę problemu w zaliczce na wodę i ścieki czy ogrzewanie , bo na to ma odpis stanu z liczników i koniec końców wiem za co płacę, ale np. śmieci czy utrzymanie części wspólnej powinien być co najwyżej od daty odbioru kluczy. Niby mowa o jakiś 15 zł różnicy, ale zwyczajnie nie rozumiem za co właściwie miałbym płacić
- Skoro podpisanie umowy przyrzeczonej planowane jest na sierpień to do tego czasu nie jestem prawnym właścicielem mieszkania i części wspólnych. Więc czy nie powinienem płacić tylko opłat indywidualnych jak śmieci czy woda, a opłatę za części wspólne powinien ponosić deweloper. Dodam tylko,że w umowie deweloperskiej jest jedynie zapis ,że od daty odbioru mieszkania to kupujący przejmuje na siebie wszystkie ryzyka oraz fragment mówiący o części wspólnej ,który dołączam w załączniku.
Z góry dziękuję z pomoc i pozdrawiam.
Załączniki
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg (37.03 KiB) Przeglądane 1604 razy
Clayar
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2020-01-24, 17:09

Powrót do Nieruchomości - dyskusje ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: RonaldNash i 0 gości

cron