niepełnoletni inwestor

Mieszkania, domy, działki - tutaj możesz porozmawiać z innymi użytkownikami o wszystkim nt. nieruchomości

Moderator: Latos

niepełnoletni inwestor

Postprzez Namit » 2009-11-24, 11:27

Witam

Mam dość nietypową sytuację. Przedstawię krotką historię problemu:

Parę miesięcy temu moj ojciec dokonał darowizny na rzecz mnie i brata działki budowlanej. Mamy w planach wybudowanie na tej działce domu jednorodzinnego dwu-lokalowego. Czyli oznacza to że mamy współwłasność i w takim układzie jest dwóch inwestorów. Dostaliśmy pozwolenie na budowę na mnie i brata. Budowa na razie nie została rozpoczęta.
Sytuacja się niestety skomplikowała (ze względu na pewne problemy rodzinne) i chcemy aby brat zrobił teraz darowiznę na swoje dzieci. Chcemy aby w całą budowę była włączona prawnie cała jego rodzina a nie jedynie on. Dzieci nie są pełnoletnie - 16 lat i 8 lat.
Czy w takim wypadku budowę można przeprowadzić z takimi inwestorami czyli: ja i dzieci brata(z pomocą ich prawnych opiekunów - rodziców którzy odpowiadają za nie do momentu uzyskania pełnoletności)?

dodam jeszcze ze na razie pozwolenie na budowe mamy na mnie i brata... domyslam sie ze trzebaby zmieniac w pozwoleniu inwestora z brata na jego niepelnoletnie dzieci.

Nie pytajcie jaka sytuacja skłania nas do takiego rozwiązania bo to bardzo długa historia :?
Namit
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2009-11-24, 11:05

Powrót do Nieruchomości - dyskusje ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron