Drzwi Aluhaus

Mieszkania, domy, działki - tutaj możesz porozmawiać z innymi użytkownikami o wszystkim nt. nieruchomości

Moderator: Latos

Drzwi Aluhaus

Postprzez Aza » 2018-01-16, 19:13

Teściowie muszą wymienić drzwi zewnętrzne. Upali się, że chcą identyczne jak te, które niedawno zamontował sąsiad czyli aluminiowe Aluhaus. Czy ktoś może wie co to za drzwi i czy są godne uwagi?
Aza
 
Posty: 76
Dołączył(a): 2015-06-01, 20:27

Re: Drzwi Aluhaus

Postprzez Brzez90 » 2018-01-24, 10:45

Aluhaus to marka należąca do Oknoplastu. Produkty mają naprawdę wysokiej jakości, więc śmiało możesz brać. Najlepiej poszukaj autoryzowanego salonu Oknoplastu i tam się podpytaj. Oni mają najlepszą wiedzę o tych produktach i dobrą cenę. Sam się o tym przekonałem gdy wymieniałem okna w poleconym przez Oknoplast salonie Sampre.
Brzez90
 
Posty: 43
Dołączył(a): 2017-01-18, 20:06

Re: Drzwi Aluhaus

Postprzez konat77 » 2018-01-29, 15:26

Bardzo dobre drzwi. Wysoko oceniane, ciepłe i aluminiowe. Jeżeli pasuje Ci cena i model to śmiało bierz. To raczej górna półka jeżeli chodzi o same drzwi. Upewnij się, że będzie Ci to montować sprawdzona ekipa, bo takie drzwi musa być zamontowane przez fachowców. Tak jak pisze Brzez90 poszukaj autoryzowanego sprzedawcę na stronie Oknoplastu i tam zakup. To najlepsze źródło produktu i odpowiednio wykwalifikowana kadra monterska.
konat77
 
Posty: 27
Dołączył(a): 2018-01-29, 15:21

Re: Drzwi Aluhaus

Postprzez Aza » 2018-02-02, 19:16

Aluhaus to drzwi Oknoplastu ? Jestem bardzo zdziwiona gdyż ten producent kojarzył mi się tylko z oknami. Myślałam, że te drzwi to jakiś mało znany producent robi i stąd me zapytanie. Rzeczywiście muszę z teściami odwiedzić salon Oknoplastu i zobaczyć ofertę na te drzwi. U nas w rodzinie nikt się nie zna na wprawianiu drzwi więc zakup w naszym wypadku będzie tylko i wyłącznie z opcją montażu by zrobili to fachowcy.
Aza
 
Posty: 76
Dołączył(a): 2015-06-01, 20:27

Re: Drzwi Aluhaus

Postprzez konat77 » 2018-02-06, 14:14

Aza napisał(a):Aluhaus to drzwi Oknoplastu ? Jestem bardzo zdziwiona gdyż ten producent kojarzył mi się tylko z oknami. Myślałam, że te drzwi to jakiś mało znany producent robi i stąd me zapytanie. Rzeczywiście muszę z teściami odwiedzić salon Oknoplastu i zobaczyć ofertę na te drzwi. U nas w rodzinie nikt się nie zna na wprawianiu drzwi więc zakup w naszym wypadku będzie tylko i wyłącznie z opcją montażu by zrobili to fachowcy.


Takie drzwi to tylko montaż przez fachowców. Takie drzwi spełniają również funkcje antywłamaniowe, więc ich prawidłowy montaż to podstawa. Do tego odpowiednia regulacja drzwi by łatwo je się otwierało. Podobnie jak masz w oknach, regulacja jest w różnych kierunkach. Samodzielnie to raczej niemożliwe do zrobienia. W każdym razie dobrze. Widziałem jak fachowcy z Sampre ustawiali takie drzwi i samemu na pewno bym się za to nie brał.
konat77
 
Posty: 27
Dołączył(a): 2018-01-29, 15:21

Re: Drzwi Aluhaus

Postprzez weronikalewandowska » 2018-03-07, 19:07

konat77 napisał(a):
Aza napisał(a):Aluhaus to drzwi Oknoplastu ? Jestem bardzo zdziwiona gdyż ten producent kojarzył mi się tylko z oknami. Myślałam, że te drzwi to jakiś mało znany producent robi i stąd me zapytanie. Rzeczywiście muszę z teściami odwiedzić salon Oknoplastu i zobaczyć ofertę na te drzwi. U nas w rodzinie nikt się nie zna na wprawianiu drzwi więc zakup w naszym wypadku będzie tylko i wyłącznie z opcją montażu by zrobili to fachowcy.


Takie drzwi to tylko montaż przez fachowców. Takie drzwi spełniają również funkcje antywłamaniowe, więc ich prawidłowy montaż to podstawa. Do tego odpowiednia regulacja drzwi by łatwo je się otwierało. Podobnie jak masz w oknach, regulacja jest w różnych kierunkach. Samodzielnie to raczej niemożliwe do zrobienia. W każdym razie dobrze. Widziałem jak fachowcy z Sampre ustawiali takie drzwi i samemu na pewno bym się za to nie brał.


Dobry montaż to podstawa. Bez tego mogą dziać się dziwne rzeczy. Ustawić byle jak to każdy potrafi a żeby to było dobre ustawienie to już wymaga się odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Praktyki. Sampre to firma z długoletnią praktyka, więc sobie poradzą z takimi drzwiami.
weronikalewandowska
 
Posty: 56
Dołączył(a): 2017-10-02, 18:33

Re: Drzwi Aluhaus

Postprzez konat77 » 2018-04-23, 13:51

weronikalewandowska napisał(a):
Dobry montaż to podstawa. Bez tego mogą dziać się dziwne rzeczy. Ustawić byle jak to każdy potrafi a żeby to było dobre ustawienie to już wymaga się odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Praktyki. Sampre to firma z długoletnią praktyka, więc sobie poradzą z takimi drzwiami.


Widziałem już montaż przez jakieś zwykłe firmy, nie producenckie. I to był moim zdaniem koszmar. Drzwi niewyregulowane mogą prowadzić właściwie do uszkodzenia samych drzwi po dłuższym okresie ich wadliwego wykorzystywania. A potem to koszty naprawy albo i nawet ponownej wymiany. Nie ma co kombinować. Szczególnie ze biorąc montaż w komplecie z zakupem nowych drzwi dostajemy całkiem dobra cenę.
konat77
 
Posty: 27
Dołączył(a): 2018-01-29, 15:21

Re: Drzwi Aluhaus

Postprzez weronikalewandowska » 2018-10-29, 10:07

konat77 napisał(a):
Widziałem już montaż przez jakieś zwykłe firmy, nie producenckie. I to był moim zdaniem koszmar. Drzwi niewyregulowane mogą prowadzić właściwie do uszkodzenia samych drzwi po dłuższym okresie ich wadliwego wykorzystywania. A potem to koszty naprawy albo i nawet ponownej wymiany. Nie ma co kombinować. Szczególnie ze biorąc montaż w komplecie z zakupem nowych drzwi dostajemy całkiem dobra cenę.


Oczywiście. Mniej wprawny montażysta, albo taki który nigdy nie montował danego rozwiązania, to duży problem. Lepiej brać ekipy z salonów które mają podpisane odpowiednie umowy z producentami (jak Sampre z całą grupą Oknoplastu) i montażyści uczestniczą w odpowiednich szkoleniach. Mniejsze salony nie mają niestety takich możliwości.
weronikalewandowska
 
Posty: 56
Dołączył(a): 2017-10-02, 18:33

Re: Drzwi Aluhaus

Postprzez Aza » 2018-11-18, 16:13

Dzięki Wam udało mi się znaleźć autoryzowany salon Oknoplastu Sampre w Bydgoszczy. Oczywiście drzwi Aluhaus mieli w swej ofercie. Zostaliśmy znakomicie przyjęci przedstawiono nam ofertę wraz z opcją montażu. Teściowi się zdecydowali i są zadowoleni. Drzwi wyglądają pięknie i co najważniejsze gwarantują im bezpieczeństwo w domu jak i zatrzymują ciepło w jego wnętrzu.
Aza
 
Posty: 76
Dołączył(a): 2015-06-01, 20:27

Re: Drzwi Aluhaus

Postprzez weronikalewandowska » 2019-04-27, 13:38

Aza napisał(a):Dzięki Wam udało mi się znaleźć autoryzowany salon Oknoplastu Sampre w Bydgoszczy. Oczywiście drzwi Aluhaus mieli w swej ofercie. Zostaliśmy znakomicie przyjęci przedstawiono nam ofertę wraz z opcją montażu. Teściowi się zdecydowali i są zadowoleni. Drzwi wyglądają pięknie i co najważniejsze gwarantują im bezpieczeństwo w domu jak i zatrzymują ciepło w jego wnętrzu.


Oknoplas i Aluhaus to ta sama firma ;) Więc jak salon ma jedno w ofercie to i drugie będzie miał.A sam salon Sampre to o ile kojarze taki wyróżniony salon. Oknoplast chyba ma kilka salonów Premium.
weronikalewandowska
 
Posty: 56
Dołączył(a): 2017-10-02, 18:33

Re: Drzwi Aluhaus

Postprzez konat77 » 2019-05-27, 14:37

weronikalewandowska napisał(a):
Aza napisał(a):Dzięki Wam udało mi się znaleźć autoryzowany salon Oknoplastu Sampre w Bydgoszczy. Oczywiście drzwi Aluhaus mieli w swej ofercie. Zostaliśmy znakomicie przyjęci przedstawiono nam ofertę wraz z opcją montażu. Teściowi się zdecydowali i są zadowoleni. Drzwi wyglądają pięknie i co najważniejsze gwarantują im bezpieczeństwo w domu jak i zatrzymują ciepło w jego wnętrzu.


Oknoplas i Aluhaus to ta sama firma ;) Więc jak salon ma jedno w ofercie to i drugie będzie miał.A sam salon Sampre to o ile kojarze taki wyróżniony salon. Oknoplast chyba ma kilka salonów Premium.


Dokładnie. U nich na stronie jest wyszukiwarka partnerów. Aluhaus to fajne drzwi. Ciepłe i bezpieczne. Moim zdaniem to dobry wybór.A jak jeszcze fachowcy polecani przez producenta montowali to już super.
konat77
 
Posty: 27
Dołączył(a): 2018-01-29, 15:21

Re: Drzwi Aluhaus

Postprzez weronikalewandowska » 2019-07-03, 19:48

Wiem, że Aluhaus to dobre drzwi. Chyba jedne z lepszych na rynku. Bardzo ładne i parametry z tego co wiem mają całkiem rozsądne. Spojrzałam sobie na Sampre i widzę, że i innych producentów mają. I to całkiem szeroką ofertę. Fajnie że klienci mają wybór.
weronikalewandowska
 
Posty: 56
Dołączył(a): 2017-10-02, 18:33

Re: Drzwi Aluhaus

Postprzez Aza » 2019-07-29, 17:30

Sampre ofertę ma doskonałą, a Aluhaus polecam wyglądają doskonale, a i w użytkowaniu nie sprawiają problemu. Zostały u nas idealnie dopasowane.
Aza
 
Posty: 76
Dołączył(a): 2015-06-01, 20:27

Re: Drzwi Aluhaus

Postprzez weronikalewandowska » 2019-08-29, 17:47

Aza napisał(a):Sampre ofertę ma doskonałą, a Aluhaus polecam wyglądają doskonale, a i w użytkowaniu nie sprawiają problemu. Zostały u nas idealnie dopasowane.


No Aluhaus to górna półka jeżeli chodzi o drzwi, więc ja się nie dziwie, że sa tak dobre ;) Idealne dopasowanie to raczej zaleta osoby co robiła pomiar i ekipy montującej ;) Czyli pewnie ci z Sampre.
weronikalewandowska
 
Posty: 56
Dołączył(a): 2017-10-02, 18:33

Re: Drzwi Aluhaus

Postprzez raffal » 2021-05-30, 21:48

A stosujecie uszczelki do drzwi np. https://simteq.pl/do/cat/32/Uszczelnienia Czasem się przydają jeśli drzwi nie są idealnie dopasowane do framugi.
raffal
 
Posty: 84
Dołączył(a): 2018-04-27, 15:49

Następna strona

Powrót do Nieruchomości - dyskusje ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ThomasRob i 0 gości

cron