Ogrzewanie jakie polecacie?

Jaką kupić wannę? gdzie najtaniej? na jaki kolor i czym pomalować kuchnię?

Ogrzewanie jakie polecacie?

Postprzez Aza » 2017-09-27, 19:33

Teściowie do tej pory ogrzewali dom węglem, w chwili obecnej myślą o zmianie tej metody gdyż wymaga ona wkładu ciężkiej pracy a z racji wieku czasami to trudno. Jakie alternatywy ogrzewań wziąć pod uwagę? Przy tych kryteriach wyboru?
Aza
 
Posty: 76
Dołączył(a): 2015-06-01, 20:27

Re: Ogrzewanie jakie polecacie?

Postprzez Anka22 » 2017-09-28, 14:07

Mój brat zaczął remont domku po teściach.Planuje przerobić tam dosłownie wszystko,ogrzewanie też.I teraz jest na etapie oglądania i analizowania co jest tańsze,a co bardziej się opłaca.Ostatnio ktoś ze znajomych polecił mu panele grzewcze.Bratowa chciałaby zmienić wystrój na bardziej nowoczesny i panele podobno można fajnie w to wkomponować.
Anka22
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2017-04-25, 18:35

Re: Ogrzewanie jakie polecacie?

Postprzez Mieszkanka » 2017-10-02, 08:39

Moim zdaniem najlepsza opcja jest ogrzewanie gazem. Teraz ceny gazu nie sa już jakieś bardzo wysokie. Na rynek polski gaz dostarcza Onico więc ceny w ciągu ostatnich lat stały się bardzo konkurencyjne. Ogrzewanie gazem to same plusy - nie musisz sie męczyć z wrzucaniem węgla i przechowywaniem go, nie trzeba czyścic pieca. Wystarczy ustawić parametry na piecu i samo sie grzeje. Jak dla mnie to najlepsze rozwiązanie w kwestii ogrzewania. Komfort jest nie do przecenienia.
Mieszkanka
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2017-10-02, 08:30

Re: Ogrzewanie jakie polecacie?

Postprzez weronikalewandowska » 2017-10-02, 18:39

Gaz nie wszędzie jest dostępny a węgiel to tak jak piszesz dużo brudu i pracy. Wygodniej jest iść w ogrzewanie elektryczne. Takie panele grzewcze na podczerwień są doskonałym przykładem. A prąd jest w każdym domu przecież.
weronikalewandowska
 
Posty: 56
Dołączył(a): 2017-10-02, 18:33

Re: Ogrzewanie jakie polecacie?

Postprzez grzesio » 2017-10-04, 15:59

Gazowe i kominek z płaszczem wodnym. Panele też spoko, ale w zimie trzeba by raczej czymś innym dogrzewać, one w mroźne dni nagrzeją gdzieś do 15 stopni, ale resztę trzeba dogrzać z innego źrodła.
grzesio
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2017-09-21, 12:51

Re: Ogrzewanie jakie polecacie?

Postprzez Darek25 » 2017-10-16, 18:56

grzesio napisał(a):Gazowe i kominek z płaszczem wodnym. Panele też spoko, ale w zimie trzeba by raczej czymś innym dogrzewać, one w mroźne dni nagrzeją gdzieś do 15 stopni, ale resztę trzeba dogrzać z innego źrodła.

Nie zgadzam się z Twoją opinią. Jestem użytkownikiem paneli na podczerwień i w mym mieszkaniu jest ciepło. W pomieszczeniu ustawiam taką temperaturę jaką chcę, a dzięki sterownikowi w każdym z nich może być ona różna. Chwalę sobie to ogrzewanie gdyż naprawdę jest bezproblemowe i bezobsługowe. Instalację wykonywał mi Eco Partner, firma która produkuje panele z polskich materiałów wysokiej jakości. Myślę, że to właśnie jakość paneli i ich moc przyczynia się do otrzymania komfortowego ciepła w mieszkaniu. Może opisane przez Ciebie panele były źle dobrane do wielkości pomieszczenia.
Darek25
 
Posty: 16
Dołączył(a): 2017-10-07, 20:45

Re: Ogrzewanie jakie polecacie?

Postprzez weronikalewandowska » 2017-10-24, 18:02

grzesio napisał(a):Gazowe i kominek z płaszczem wodnym. Panele też spoko, ale w zimie trzeba by raczej czymś innym dogrzewać, one w mroźne dni nagrzeją gdzieś do 15 stopni, ale resztę trzeba dogrzać z innego źrodła.

No ale jak to sobie wyobrażasz? Temperatura wynosi 15 stopni i dalej już nie grzeje? Czy że nie ma szans dogrzać do wyższej temperatury? Jak pierwszy przypadek to pewnie sterowanie źle ustawione albo uszkodzone, a w drugim przypadku to źle dobrany panel o za małej mocy. Takie panele warto dobrać o trochę większej mocy niż wynika z obliczeń (a patrząc na stronę Eco Partner to znają się na liczeniu) ponieważ to generuje oszczędności w eksploatacji. Przy taryfach G12w ustawia się na grzanie w tanich taryfach by zyskać oszczędności, a większa moc skraca czas dogrzewania.
weronikalewandowska
 
Posty: 56
Dołączył(a): 2017-10-02, 18:33

Re: Ogrzewanie jakie polecacie?

Postprzez Boo » 2017-10-30, 12:58

Jeśli był w użyciu piec węglowy, to warto dowiedzieć się, czy w gminie są przewidziane dopłaty przy modernizacji lub wymianie sposoby ogrzewania w domu. Np. w mojej gminie ustalono dopłaty nawet do 80% kosztów zakupu nowego kotła.

A poza tym do wyboru masz kotły z automatycznym podajnikiem na różne paliwa: ekogroszek, pellet, oprócz tego gazowe, olejowe. Warto się też rozeznać czy jest szansa na dofinansowanie ekologicznych sposobów ogrzewanie jak np. pompa ciepła, lub pompa + wymiennik ciepła.

Wszystko jest kwestią inwestycji i kosztów ogrzewania.
Boo
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2017-10-30, 12:40
Lokalizacja: Katowice

Re: Ogrzewanie jakie polecacie?

Postprzez Aza » 2017-11-08, 21:08

Dzięki za podpowiedzi. Nawet nie pomyślałam, żeby dowiedzieć się o dofinansowaniu z gminy. Musze teściom o tym podpowiedzieć. To ogrzewanie elektryczne na podczerwień wydaje się dobra alternatywą, nie potrzeba dodatkowych pomieszczeń na składowanie opału i praktycznie jest ono bezobsługowe dzięki czemu teściowie nie będą obarczeni dodatkowymi pracami przy nim. Muszę skontaktować się z wskazaną tu firmą Eco Partner i poprosić o wycenę instalacji. Dużym plusem jest też to, ze sami produkują panele z polskich materiałów co daje gwarancję ich solidności.
Aza
 
Posty: 76
Dołączył(a): 2015-06-01, 20:27

Re: Ogrzewanie jakie polecacie?

Postprzez weronikalewandowska » 2017-12-14, 20:52

Aza napisał(a):Dzięki za podpowiedzi. Nawet nie pomyślałam, żeby dowiedzieć się o dofinansowaniu z gminy. Musze teściom o tym podpowiedzieć. To ogrzewanie elektryczne na podczerwień wydaje się dobra alternatywą, nie potrzeba dodatkowych pomieszczeń na składowanie opału i praktycznie jest ono bezobsługowe dzięki czemu teściowie nie będą obarczeni dodatkowymi pracami przy nim. Muszę skontaktować się z wskazaną tu firmą Eco Partner i poprosić o wycenę instalacji. Dużym plusem jest też to, ze sami produkują panele z polskich materiałów co daje gwarancję ich solidności.


Wycenę zrobią ci bardzo szybko. Cenowo na pewno będziesz zadowolona. Pomyśl też czy nie chcesz mieć od nich trochę lepszych dodatków, lepszych sterowników (mają kilka modeli do wyboru). Można też zastanowić się nad panelami w formie lustra. To fajne rozwiązanie do łazienki lub w przedpokoju. Doskonale komponuje się w przestrzeń. Mają też panele wykończone grafiką. Dowolną. Sama im podsyłasz co chcesz mieć namalowane.
weronikalewandowska
 
Posty: 56
Dołączył(a): 2017-10-02, 18:33

Re: Ogrzewanie jakie polecacie?

Postprzez TobiaszK22 » 2019-11-12, 15:45

Ja mam u siebie własnie podłogówkę. Do tego grzeję prądem i wychodzi mnie całkiem korzystnie. Jedyne co to dla bezpieczeństwa, w razie awarii zainwestowałem w agregat z kruzera- jak to mówią lepiej być zabezpieczonym!
TobiaszK22
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2019-11-12, 15:43

Re: Ogrzewanie jakie polecacie?

Postprzez serwisdom » 2019-11-15, 17:02

Węgiel jest bardzo nieekologiczny. Lepiej ogrzewać dom gazem. Moim zdaniem najlepszą opcją jest połączenie pieca gazowego i ogrzewania podłogowego. Podłoga bardzo długo trzyma ciepło i ogrzewa większą powierzchnię niż grzejniki.
serwisdom
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2019-11-15, 16:57

Re: Ogrzewanie jakie polecacie?

Postprzez jamo » 2019-12-10, 21:45

Na dzisiejsze czasy tylko pellet
jamo
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2017-10-14, 09:48
Lokalizacja: Poznan

Re: Ogrzewanie jakie polecacie?

Postprzez voicepl » 2020-02-15, 21:00

Ja też postawiłbym raczej na pellet to bardzo dobrej jakości paliwo, producentem pelletu który stawia na jakość jest firma Maximer to z kolei przekłada się na większą czystość i wydajność pelletu. Firma oferuje swoje produkty również wprost do odbiorców indywidualnych, mogą oni zakupić aż 5 ton pelletu za jednym razem.
voicepl
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2020-02-15, 20:58

Re: Ogrzewanie jakie polecacie?

Postprzez prokratki.pl » 2020-05-11, 16:21

ZAPRASZAM do zapoznania się z szeroką ofertą wkładów kominkowych, pieców wolnostojących oraz biokominków, dostępnych na naszej stronie: www.prokratki.pl oraz na stronie producenta www.kratki.pl

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową na terenie całego kraju, a także pomagamy w montażu.
Zapraszamy również do naszego salonu firmowego Alekratki w Starogardzie Gdańskim przy ul. Wł. Jagiełły 4a.
W razie pytań zachęcamy również do kontaktu telefonicznego : 793768748
prokratki.pl
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2020-05-11, 16:15

Następna strona

Powrót do Remonty, wyposażenie wnętrz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron