Kredyt, przewalutowanie z PLN na walute

Kredyty mieszkaniowe - spytaj innych gdzie najtaniej? najkorzystniej? podziel się doświadczeniami

Kredyt, przewalutowanie z PLN na walute

Postprzez WojtekG » 2009-02-18, 12:46

Witam,

Posiadam obecnie kredyt we zl na kwoete 531 000 PLN w Noble Bank.

Ponizej szczegoly kredytu:

Okres spalty 50lat
Oprocentowanie 8% (marza 1,45%, Wibor 6,55%) +1% dodatkowo do momentu wpisania hipoteki
Rata na chwile obecna to okolo 4 100 zl
Oplata za wczesniejsza splate: 0
Oplata za przewalutowanie: 0
Calkowity koszt kredytu po 50 latach 2 421 577,40 PLN 

Mimo ze mialem podpisana umowe z bankiem na kredyt we frankach w chwili kiedy go bralem franki sie skonczyly i byly niedostepne (listopad 2008), nie pozostalo mi nic innego jak tylko wziac kredyt w zl bo taki byl najbardziej przestepna opcja.

Obecnie zastanawiam sie nad refinansowaniem i przewlutowaniem kredytu na inna walute jak USD, CHF czy Euro.

Moja zdolnosc kredytowa jest stosunkowo wysoka i nie sadze aby jakis bank odmowil mi kredytu. Napomkne jeszcze ze pracuje za granica i najwygodniej byloby dla mnie placic ten kredyt w USD poniewaz w takiej tez walucie zarabiam.

Interesuje mnie kredyt na 30 lat z opcja rat malejacych.
Czy ktos moglby mi prosze doradzic czy w chwili obecnej jest sens przewalutowac kredyt zlotowkowy na inna walute i czy jakis bank zaoferuje mi lepsze warunki niz te przedstawione powyzej?

Dziekuje
WojtekG
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2009-02-18, 12:44

Postprzez Latos » 2009-02-22, 22:05

Witaj

Jesli zarabiasz w USD to jak najbardziej bierz kredyt w USD. Teraz jest stosunkowo dobry moment, kwestia wstrzelenia sie w szczyt, ktory wg mnie jeszcze nie nastapil. USD ma szanse byc powyzej 4 zl, wiec jak juz przebije to przy 4.2 za USD mozna smialo brac przewalutowanie zł -> USD (dla sumy 550 tys ~ $130k, wiec nie tak najgorzej, w Chicago mieszkania w 2007 stały po $200k, a sadzac po kwocie to wybrales Warszawe na inwestycje (?) :)
Latos
 
Posty: 79
Dołączył(a): 2005-12-15, 17:31
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Kredyt, przewalutowanie z PLN na walute

Postprzez Bogumiła W. » 2009-02-23, 11:23

[quote="WojtekG"]Witam,

Posiadam obecnie kredyt we zl na kwoete 531 000 PLN w Noble Bank
Interesuje mnie kredyt na 30 lat z opcja rat malejacych.
Czy ktos moglby mi prosze doradzic czy w chwili obecnej jest sens przewalutowac kredyt zlotowkowy na inna walute i czy jakis bank zaoferuje mi lepsze warunki niz te przedstawione powyzej?

Witam
Żeby móc odpowiedzieć na pytanie, czy opłaca się przewalutować kredyt, trzeba byłoby znać odpowiedź, jak będą kształtować się kursy walut na przestrzeni najbliższych 15-20 lat. A to trudne zadanie. Mogę Ci doradzić jakie są mechanizmy rządzące kredytami indeksownymi i jakie są banki, które na dzień dzisiejszy mają najlepszą ofertę dla Ciebie, a Ty na tej podstawie będziesz mógł podjąć świadomą decyzję. Mój adres mailowy: b.wojech@invigo.pl. Zapraszam również na stronę internetową http://www.invigo.pl
Bogumiła W.
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2008-12-03, 09:42

Postprzez piotrkon » 2009-03-23, 22:07

własciwie najlepszy moment na przewalutowanie juz minał, im predzej to zrobisz tym więcej zarobisz, USD jest na chwile obecna przeszacowany, poziom docelowy to ok 2,8-3,0 zł/USD. Predzej czy pozniej osiągnie ten poziom. A wtedy nieruchomosci juz beda drozsze.
piotrkon
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2008-12-15, 10:35

Postprzez jaga1808 » 2009-03-25, 14:56

teraz jest odpowiednia chwila to zmianę walutykredytu hipocztecznego zł zaczyna się umacniać,inwestorzy zagraniczni wracają do naszego kraju,żeby zacząć ponownie inwestować,więc jeśli nie teraz to kiedy będzie lepszy moment na zmianę waluty kredytu hipotecznego?
Ostatnio edytowano 2009-04-20, 15:26 przez jaga1808, łącznie edytowano 1 raz
jaga1808
 

Postprzez waclawek » 2009-04-16, 23:30

na twoim miejscu pozostawił bym ten kredyt w złotówkach,a napewno nie stracisz na tym okres kiedy warto było zmienić walutę już minął
waclawek
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2009-04-16, 23:21

Postprzez doradca_ania » 2009-09-05, 23:05

Z przewalutowaniami trzeba uwazac, rzadko teraz jest to oplacalne.
doradca_ania
 


Powrót do Kredyty mieszkaniowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron