mieszkanie czy dom

Mieszkania, domy, działki - tutaj możesz porozmawiać z innymi użytkownikami o wszystkim nt. nieruchomości

Moderator: Latos

Re: mieszkanie czy dom

Postprzez malina32 » 2016-03-03, 17:56

Też pewnie wolałabym dom ale męczą mnie dojazdy, dlatego przemawiają do mnie takie inwestycje jak Lazurowa 168, blisko trasy i ceny jeszcze w granicach rozsądku.
malina32
 
Posty: 48
Dołączył(a): 2016-03-03, 12:40

Re: mieszkanie czy dom

Postprzez zyga » 2016-04-01, 09:52

jasne, że dom, swoboda większa
zyga
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2016-04-01, 09:24

Re: mieszkanie czy dom

Postprzez malina32 » 2016-04-11, 10:19

Jak mieszkanie dobre to i swoboda będzie, w pobliżu Lazurowej 168 są 3 parki, sklepy, centra handlowe a to spokojne kameralne osiedle zamknięte, to daje poczucie bezpieczeństwa i sprawia wrażenie zacisznego miejsca.
malina32
 
Posty: 48
Dołączył(a): 2016-03-03, 12:40

Re: mieszkanie czy dom

Postprzez kardamon » 2016-04-18, 09:38

Nie wyobrażam sobie mieszkania przez całe życie w bloku ale to oczywiście kwestia indywidualna. Gdy jest się młodym, bezdzietnym to własne M jest całkiem w porządku, gdy jednak rodzina się powiększa to dom (z przyczyn czysto powierzchniowych) jest lepszym rozwiązaniem. My zainwestowaliśmy w budowę czegoś swojego i oszczędziliśmy nieco na projekcie. Zamiast współpracować z architektem, po prostu kupiliśmy gotowy zarys od http://projektyprestige.pl/ - niecałe 150 m2, z garażem na jedno auto. Mają tak duży wybór projektów, że aż ciężko się zdecydować co wybrać.
kardamon
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2016-04-18, 09:26

Re: mieszkanie czy dom

Postprzez miroslaw.kruczynski » 2016-04-18, 12:36

Witam.
Polecam się na pełnienie funkcji Kierownika Budowy, Inspektora Nadzoru lub odbiór budynku.
Doradzimy Państwu, które etapy budowy warto skontrolować oraz wyjaśnimy ewentualne wątpliwości techniczne.

Koszty uzależnione są od rodzaju usługi oraz wielkości inwestycji. Jestem na głównych etapach budowy: m.in. fundamenty, konstrukcja stropu, konstrukcja wieńca, konstrukcja dachu. Podczas wizyt kontroluje prowadzone prace i wypełniam dziennik budowy. Doradztwo techniczne w cenie nadzoru.

Oferujemy usługi:
- kierownik budowy;
- inspektor nadzoru inwestorskiego;
- przeglądy techniczne obiektów budowlanych (kontrole okresowe) roczne, półroczne i pięcioletnie;
- ekspertyzy techniczne, opinie i oceny techniczne obiektów budowlanych;
- świadectwa charakterystyki energetycznej;
- odbiory budynków i mieszkań;
- doradztwo techniczne;
- kosztorysy;
- legalizacje samowoli budowlanych;
- inwentaryzacje;
- badania kamerą termowizyjną.


W przypadku zainteresowania proszę o kontakt:

mgr inż. Mirosław Kruczyński 505-950-412.
miroslaw.kruczynski@wp.pl
www.mirbud-nadzory.pl
Pozytywne opinie znajdą Państwo też na stronie www.kierownikbudowy2.oferteo.pl

Pozdrawiam
miroslaw.kruczynski
 
Posty: 16
Dołączył(a): 2016-04-18, 12:25

Re: mieszkanie czy dom

Postprzez alicja_b » 2016-09-27, 14:50

Moim zdaniem można iść na kompromis i zainwestować w mieszkanie, które znajduje się w budynku posiadającym ogród, albo nawet ogród na dachu, tak jak w Villi Sucholeskiej. Świetne rozwiązanie, bo zyskuje się prywatną, naturalną przestrzeń.
alicja_b
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2016-09-27, 13:54

Re: mieszkanie czy dom

Postprzez natkat5 » 2016-09-29, 16:40

Tak, te mieszkania Villi Sucholeskiej wyglądają pięknie i fajne jest to, że łatwo dojechać stamtąd do Poznania. Taki dom z ogrodem na dachu to musi być coś genialnego
natkat5
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2016-09-29, 16:36

Re: mieszkanie czy dom

Postprzez marianna90 » 2016-10-17, 19:32

Z firmą FACHMAN nie straszna mi była budowa domu. Bardzo się bałam tego przedsięwzięcia. Znajomi dali mi namiary na tą firmę z Mielca, super fachowcy. Zajęli się wszystkim od projektu po wykończenie. Z tego co wiem to mają też oddział w Rzeszowie. Warto z nich skorzystać,potrafią doradzić, współpraca z nimi ułatwia wiele spraw. Z taką firmą budowa domu jest niestraszna i wybór czy mieszkanie czy dom łatwiejszy.
marianna90
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2016-01-11, 15:03

Re: mieszkanie czy dom

Postprzez tosia26 » 2016-12-27, 15:52

Wydaje mi się, że to zależy czy chcesz mieszkać gdzieś w pobliżu centrum miasta czy na jakimś odludziu. Jeśli jest Ci to obojętne, że mieszkasz wśród ludzi to mieszkanie jest wygodniejsze w utrzymaniu, ogrzewaniu itp. Natomiast dom fajnie się sprawdza dla ludzi którzy wolą mieszkać gdzieś poza miastem z dala od miejskiego zgiełku. Ja mieszkam w mieszkaniu, nowym, ładnie urządzonym, cieplutkim i jestem zadowolona. Jeśli szukasz dobrego dewelopera to mogę Ci polecić Modernbud http://www.modernbud.pl/ Ja jestem zadowolona :)
tosia26
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2016-12-27, 15:19

Re: mieszkanie czy dom

Postprzez sanneccki » 2016-12-29, 17:59

Szukacie ładnych mieszkań na sprzedaż w Poznaniu ? Chcielibyście zamieszkać w nowoczesnym budownictwie w świetnej okolicy ? Jeśli tak to mieszkania deweloperskie poznań http://ronson.pl/inwestycje-poznan/ jest idealną ofertą dla was ! Mieszkania oferuje deweloper Ronson, mieszkania na Grunwaldzie czy Jeżycach lub na obrzeżach mieszkania w Tulcach !
sanneccki
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2016-12-29, 12:31

Re: mieszkanie czy dom

Postprzez Aza » 2017-01-21, 17:29

Wybór dom czy mieszkanie jest trudnym wyborem. Jednak gdy chcemy wybrać większą swobodę to najlepszym wyborem jest dom. Ja właśnie taką decyzję podjęłam i nie żałuję. Mam swój piękny domek drewniany z bali na wsi, gdzie po codziennych obowiązkach w pracy z chęcią wracam do tej oazy spokoju. Budowa mojego domu ze względu na wybraną technologię budowy przebiegała szybko i sprawnie. Budowała mi go firma Natur Eko Dom z Mrągowa. Zanim się na nich zdecydowałam obejrzałam ich dom modelowy i kilka realizacji. Wszystkie te domy mnie oczarowały i stąd też mój wybór.
Aza
 
Posty: 76
Dołączył(a): 2015-06-01, 20:27

Re: mieszkanie czy dom

Postprzez andzia » 2017-02-02, 11:10

Ja sie wychowałam w domu ale od studiów, po studiach cały czas w mieście i w mieszkaniu, tak sie przyzwyczaiłam że mimo że dawniej mówiłam że tylko dom to teraz jestem wolimy kupic mieszkanie niż budowac dom za miastem. Przede wszystkim więcej zachodu jest z budową, więcej rzeczy trzeba dopilnowac, zorganizowac, być na miejscu a w naszym wypadku to niemożliwe bo w mieście mamy prace. Nie chcemy tego zrzucać na rodziców żeby pilnowali budowy a tak bardzo nam nie zależy więc prościej bedzie kupic mieszkanie. Może w przyszłości, jak nam sie uda spłacić mieszkanie zdecydujemy sie na jakis mały domek a mieszkanie zostawimy dzieciom ale to bardzo daleko przyszłość póki co.
andzia
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2017-02-02, 11:05

Re: mieszkanie czy dom

Postprzez kimon » 2017-02-06, 11:24

Dom jak i mieszkanie ma swoje zalety i wady. Ale myślę że dom jest lepszy.
kimon
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2017-02-06, 11:22
Lokalizacja: opole

Re: mieszkanie czy dom

Postprzez Kuba871 » 2017-02-20, 16:06

Jak ktoś lubi ciszę i spokój to w domu zdecydowanie lepiej się mieszka. Ale też dużo zależy od sąsiadów, w bloku ma się ich więcej więc i ilość źródeł hałasu jest większa. Trzeba wtedy mocować solidne, dźwiękoszczelne drzwi i okna.
Mieszkanie w bloku jest z kolei tańsze oraz łatwiejsze do zakupu czy wynajęcia.
Kuba871
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2017-02-20, 15:40

Re: mieszkanie czy dom

Postprzez bronislaw » 2017-02-23, 19:47

Dom dla kogoś kto chce mieć dzieci, a mieszkanie kto woli opcję ja + partner ewentualnie pies/kot.
bronislaw
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2017-02-23, 19:43
Lokalizacja: Grajewo

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nieruchomości - dyskusje ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ThomasRob i 2 gości

cron