czy kupić mieszkanie?

Mieszkania, domy, działki - tutaj możesz porozmawiać z innymi użytkownikami o wszystkim nt. nieruchomości

Moderator: Latos

czy kupić mieszkanie?

Postprzez dominika.t » 2017-01-18, 08:56

Witam, aktualnie jeszcze przebywam na emigracji ale myślę o powrocie do Polski, nie będzie to prawdopodobnie wcześniej niż za 5 lat ale tak sobie myślę, ponieważ dysponuje środkami na zakup mieszkania i zastanawiam się czy nie poszukać czegoś co będzie mi służyć w przyszłości a teraz jeszcze póki mnie nie ma nie wynająć. Rozważam Rzeszów oraz Kraków, nie do końca jednak jestem pewna czy moja decyzja jest słuszna.
dominika.t
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2017-01-18, 08:54

Re: czy kupić mieszkanie?

Postprzez HSDArrow » 2017-01-19, 14:56

Zakup mieszkania to bardzo dobra inwestycja! Dopóki Pani sama nie będzie w nim mieszkać, zawsze można je wynająć, na przykład studentom albo osobom pracującym. W ten sposób będzie Pani miała dodatkowy dochód, a także mieszkanie, do którego po powrocie będzie można się wprowadzić. Jeśli rozważa Pani Kraków lub Rzeszów, mogę jedynie doradzić, jak sytuacja wygląda w tym pierwszym mieście, ponieważ tam oraz w Kielcach działa nasza firma. Krakowa raczej nie trzeba nikomu zachwalać, bogata oferta kulturalna, liczne uczelnie, miasto z historią oraz piękną architekturą, do którego co roku zjeżdżają licznie turyści, studenci oraz firmy. Wynajęcie mieszkania w Krakowie nawet na dłuższy czas nie powinno stanowić problemu.
HSDArrow
 
Posty: 34
Dołączył(a): 2016-06-20, 09:34

Re: czy kupić mieszkanie?

Postprzez dominika.t » 2017-01-20, 08:21

Kraków wiadomo, że piękne miasto. Ja jeszcze mam sentyment ponieważ studiowałam tutaj trzy lata i mam piękne wspomnienia. Jak na razie więcej ofert przeglądałam właśnie z Krakowa i będę bardziej skłaniała się do tej lokalizacji.
dominika.t
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2017-01-18, 08:54

Re: czy kupić mieszkanie?

Postprzez HSDArrow » 2017-01-20, 16:23

Aktualnie prowadzimy kilka inwestycji, w których jeszcze dostępne są mieszkania o różnym metrażu. Do zaproponowania mamy mieszkania na osiedlu Rżąka, przy ulicy Kącik - niedaleko krakowskiego Kazimierza oraz w dzielnicy Prądnik Czerwony - w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Zaczarowanej Dorożki. Naszą aktualną ofertę wraz ze szczegółowymi informacjami: opisem lokalizacji, wizualizacjami oraz rzutami mieszkania znajdzie Pani na naszej stronie: https://hsd-arrow.pl/nowe-inwestycje-krakow.html.
HSDArrow
 
Posty: 34
Dołączył(a): 2016-06-20, 09:34

Re: czy kupić mieszkanie?

Postprzez Kristoff83 » 2017-01-20, 17:44

Ile w tej chwili kosztuje kupno mieszkania we Wrocławiu? Chodzi mi o lokum blisko centrum - około 50 metrów kwadratowych.
Kristoff83
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2017-01-20, 17:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: czy kupić mieszkanie?

Postprzez hubertkrnab » 2017-03-21, 12:49

Myslę, że zakup wcześniej mieszkania, jeszcze przed powrotem do kraju jest dobrym pomysłem. Jakby nie patrzeć - po urządzeniu możesz je wynająć i w ten sposób będzie na siebie zarabiało, a już na pewno nie generowało kosztów bo te pokryjesz z czynszów lokatorów. Poza tym wydaje mi się, że teraz ceny mieszkań są atrakcyjne - nie są to jeszcze takie ceny jak przed kryzysem gospodarczym, stąd łap okazję póki jeszcze jest.
hubertkrnab
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2017-03-21, 12:46

Re: czy kupić mieszkanie?

Postprzez Geek » 2018-09-28, 06:10

Jeżeli tylko cie na to stać to jak najbardziej. Cos takiego to zawsze inwestycja. Sami myślimy o kupnie mieszkania w Olsztynie, tylko nie wiem jeszcze czy tęczowy las czy co innego bo opinie są podzielone.
Geek
 
Posty: 12
Dołączył(a): 2018-09-28, 06:08

Re: czy kupić mieszkanie?

Postprzez Ramoneska » 2018-09-28, 06:22

Geek napisał(a):Jeżeli tylko cie na to stać to jak najbardziej. Cos takiego to zawsze inwestycja. Sami myślimy o kupnie mieszkania w Olsztynie, tylko nie wiem jeszcze czy tęczowy las czy co innego bo opinie są podzielone.

Mi się podoba, wiec jak szukasz opni to polecam, dużo zieleni, często spędzamy z Tymkiem czas na dworze.
Ramoneska
 
Posty: 12
Dołączył(a): 2018-09-28, 06:19

Re: czy kupić mieszkanie?

Postprzez korbek » 2018-12-28, 13:33

Pytanie czy kupić mieszkanie jest retoryczne, oczywiście że warto zainwestować w ten temat, nawet jeśli nie szukasz dla siebie a pod wynajem, ja planuję kupić je w centrum Łodzi, Atal tam przy Drewnowskiej buduje niedrogie apartamenty
korbek
 
Posty: 50
Dołączył(a): 2015-11-06, 12:36

Re: czy kupić mieszkanie?

Postprzez Krecek » 2019-09-05, 13:00

Też tak jak Geek zastanawiam się nad kupnem mieszkania w Olsztynie. Mi najbardziej do gustu przypada oferta https://centaurus-olsztyn.pl/pl/mieszkania-i-apartamenty . Innowacyjne budownictwo w samym centrum miasta, do tego wielofunkcyjny obiekt, a więc wszystko powinno być na miejscu. Co sądzicie o takim wyborze?
Krecek
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2019-08-07, 08:55

Re: czy kupić mieszkanie?

Postprzez malina32 » 2019-09-09, 12:04

Nie wiem, nigdy nie byłam w Olsztynie. Ja jakbym miała kupować to podobnie jak siostra zdecydowałabym się zamieszkać na gdańskim Jasieniu, na ładnym nowoczesnym osiedlu takim jak na przykład Gdańskie Tarasy, jest zlokalizowane niedaleko obwodnicy a więc łatwo się samochodem przemieszczać z tego osiedla we wszystkie strony
malina32
 
Posty: 48
Dołączył(a): 2016-03-03, 12:40

Re: czy kupić mieszkanie?

Postprzez Aza » 2019-10-24, 19:56

Moim zdaniem lepszą alternatywą jest budowa domu w niewielkiej odległości od miasta tak byś mógł po powrocie z pracy odpocząć od zgiełku miasta. My tak zrobiliśmy i to była znakomita decyzja. Wybudowaliśmy dom drewniany z bala z Natur Eko Dom, firmy której realizacje nas oczarowały. Budowa tego domu trwała niespełna trzy miesiące, podczas których zyskaliśmy klimatyczny, ekologiczny i energooszczędny dom naszych marzeń.
Aza
 
Posty: 76
Dołączył(a): 2015-06-01, 20:27


Powrót do Nieruchomości - dyskusje ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron