Jaki rodzaj ogrzewania?

Jaką kupić wannę? gdzie najtaniej? na jaki kolor i czym pomalować kuchnię?

Jaki rodzaj ogrzewania?

Postprzez ozon » 2016-12-15, 11:38

Zastanawiam się nad tym jakie ogrzewanie będzie najlepsze do ogrzania domu 160 m.kw powierzchni, dwukondygnacyjny. Powiem szczerze, że nie jestem przekonany do tego, aby stosować jakieś alternatywne czy odnawialne źródła, bo jestem sceptycznie nastawiony na to, że działają. Myślę raczej nad ogrzewaniem węglowym. Kilka razy na tym forum widziałem, że polecacie sobie firmę Smart Trans jako tą, która dostarcza węgiel. Czy węgiel orzech jest dobry do ogrzewania takich dużych domów? Może macie jakieś inne sugestie?
ozon
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2016-12-15, 11:18

Re: Jaki rodzaj ogrzewania?

Postprzez Jurek89 » 2017-01-05, 15:44

Gaz ziemny LNG/CNG jest najczystszym paliwem kopalnym. LNG jest źródłem konkurencyjnych cen energii, które mogą pomóc w zaspokojeniu przyszłych potrzeb gospodarczych na całym świecie. Gaz LNG (gaz ziemny skroplony) jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie mają dostępu do sieci gazu ziemnego. Sprawdź ofertę dla siebie http://www.cryogas.pl/o_lng
Jurek89
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2015-12-11, 10:04

Re: Jaki rodzaj ogrzewania?

Postprzez Grizzly » 2017-01-12, 10:40

Według mnie takie ogrzewanie węglowe jest dobre, ale warto też zastanowić się nad tym jakie grzejniki będziemy stosować. Jeżeli chcecie je ukryć, bo uważacie, że nie są one zbyt estetyczne to można przecież wykorzystać grzejniki dekoracyjne. Według mnie prezentują się one naprawdę dobrze i można bez problemów zakamuflować pewne niedoskonałości :) Można je spotkać na przykład w sklepie internetowym Viverto.pl .
Grizzly
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2016-07-20, 13:07
Lokalizacja: Wadowice

Re: Jaki rodzaj ogrzewania?

Postprzez celia.celia84 » 2017-02-17, 16:39

Wydaje mi się, że węgiel zawsze się sprawdzi. Ewentualnie również ekogroszek jest dobrym rozwiązaniem.
celia.celia84
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2017-02-14, 20:36

Re: Jaki rodzaj ogrzewania?

Postprzez martekM » 2017-03-18, 18:52

uwazam ze gaz ziemny ale tez punktowe ogrzewanie np kominek
martekM
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2017-03-18, 12:52

Re: Jaki rodzaj ogrzewania?

Postprzez Quiet » 2017-03-20, 11:47

Może i węgiel zawsze się sprawdzi, ale myślę, że prędzej, czy później wypadałoby zacząć myśleć o środowisku. Dla wielu osób wymówką jest to, że węgiel jest dla nich najbardziej opłacalny. Skąd ta pewność? Istnieją naprawdę oszczędne sposoby na ogrzanie domu oraz jednoczesne zapewnienie sobie niezwykłego komfortu mieszkania. System Feelco jest dobrym tego przykładem. Pozwala ona na szybkie ogrzanie (ewentualnie schłodzenie) wnętrza domu, dzięki nadmuchowi powietrznemu nowej generacji. Jest to bardzo wydajna i oszczędna opcja. Dodatkowo system ten pozwala na kontrolowanie wilgotności powietrza i radzi sobie z odzyskiwaniem ciepła w przypadku rekuperacji. Przecież nie ma to jak połączenie wygody, oszczędności i ekologii, a tym właśnie jest system Feelco (http://feelco.pl/), którego jestem szczęśliwym użytkownikiem. Szkoda, że tak wiele osób szuka wymówek, od których chwilami już głowa zaczyna boleć. Gdyby każdy choć trochę pomyślał, to problem smogu naprawdę w tak dużym stopniu nie dotyczyłby Polski.
Quiet
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2017-03-07, 11:27

Re: Jaki rodzaj ogrzewania?

Postprzez Henry » 2017-04-26, 11:26

Ja od zawsze paliłem węglem i dalej będę palił. Jeszcze przed zimą zakupiłem nowoczesny kocioł na węgiel i nikt mnie nie przekona do innych rozwiązań. Węgiel jest idealnym materiałem grzewczym, tylko trzeba przy nim trochę pracować. Jednak gdy zakupi się dobrej jakości opał to nie trzeba tak często odwiedzać kotłowni. Od ponad roku korzystam z usług firmy SmartTrans i oferują najlepszy węgiel orzech na jaki kiedykolwiek trafiłem. Nigdzie nie znajdziecie tak dobrego opału w takiej cenie. 8)
Henry
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2017-04-26, 10:35

Re: Jaki rodzaj ogrzewania?

Postprzez Aza » 2017-05-02, 18:31

Moi rodzice właśnie zrezygnowali z ogrzewania węglowego i postawili na panelowe ogrzewanie elektryczne. Znaleźli polską firmę Eco Partner, która nie tylko dokonuje montażu instalacji ale również sama produkuje panele grzewcze. Rodzice postawili na polską jakość. Moim zdaniem dokonali mądrego wyboru. Fachowcy bardzo pomocni i rzetelni. W przypadku nietypowej wnęki, w którym mama chciała umieścić panel nie było żadnego problemu. Wyprodukowali go pod wymiar w parę dni. Teraz była pierwsza zima, gdzie testowane było to ogrzewanie. Czuło się fantastyczny komfort ciepła, a kosztowo moim zdaniem wyszło rewelacyjnie, dom 100m2 - ok. 200-650zł na miesiąc w zależności od mrozów. Rodzice zadowoleni, a to najważniejsze.
Aza
 
Posty: 76
Dołączył(a): 2015-06-01, 20:27

Re: Jaki rodzaj ogrzewania?

Postprzez olga83 » 2017-07-17, 11:51

Grizzly napisał(a):Według mnie takie ogrzewanie węglowe jest dobre, ale warto też zastanowić się nad tym jakie grzejniki będziemy stosować. Jeżeli chcecie je ukryć, bo uważacie, że nie są one zbyt estetyczne to można przecież wykorzystać grzejniki dekoracyjne. Według mnie prezentują się one naprawdę dobrze i można bez problemów zakamuflować pewne niedoskonałości :) .

Z tymi grzejnikami dekoracyjnymi to bardzo dobry pomysł. Jeśli chodzi o taki asortyment to sklep Terma Tech ma duży wybór. Zgadzam się z opinią, że takie grzejniki dekoracyjne to dobra alternatywa dla tych tradycyjnych. Nie tylko są funkcjonalna - bo grzeją jak "normalne", ale też są ciekawym uzupełnieniem aranżacji wnętrza.
olga83
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2017-07-17, 11:48

Re: Jaki rodzaj ogrzewania?

Postprzez Maniok31 » 2018-01-18, 23:41

Jeżeli szukasz dobrej jakości węgla bądź ekogroszku to mogę śmiało polecić hurtownię KGM w której zaopatrujemy się już od jakiegoś czasu, Stawiają jedynie na najwyższej jakości węgiel z krajowych kopalń. Do tego opał odpowiednio przygotowany (frakcja, wilgotność, niewielkie ilości generowanego popiołu oraz wysoka wartość opałowa).
Maniok31
 
Posty: 32
Dołączył(a): 2016-05-18, 08:14


Powrót do Remonty, wyposażenie wnętrz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 3 gości

cron