Odbior mieszkania od developera. Jak to zrobic?

Mieszkania, domy, działki - tutaj możesz porozmawiać z innymi użytkownikami o wszystkim nt. nieruchomości

Moderator: Latos

Odbior mieszkania od developera. Jak to zrobic?

Postprzez spandor » 2010-04-14, 10:45

Hej,

Niedlugo odbieram mieszkanie od developera w Trojmiescie i slyszalem, ze to jest wazny moment, gdyz potem wiekszosc uwag czy usterem moze nie byc uwzglednionych. Jak sie zabezpieczyc przez taka sytuacja?
spandor
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2010-04-14, 10:43

Postprzez julita » 2010-04-16, 12:14

Najlepiej zaleźć kogoś kto dokona takiego "odbioru" przed właściwym z developerem. Trzeba zwrócić uwagę na to czy kąty są proste, czy szyby nie porysowane, czy wszelkie instalacje działają.
Kiedy sama byłam na etapie odbioru technicznego korzystałam z usług doradzamy.com ale to na terenie mazowieckiego.
julita
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2010-04-09, 10:49

Postprzez jerzyGR » 2010-04-26, 11:56

Jestem doradcą Garden Residence. Postanowiłem włączyć się do dyskusji, przekazać kilka istotnych informacji, które mogą okazać się przydatne dla osób poszukujących mieszkań.
Przed podpisaniem umowy końcowej Klient dokonuje odbioru technicznego. Osobiście idzie z [przedstawicielem developera] i ogląda nieruchomość, stan jej wykończenia. Jeśli stwierdzi rozbieżność lub usterki to je zgłasza i ma prawo nie podpisać protokołu odbioru technicznego. Jeśli obawiamy się, że nie mamy wystarczającej wiedzy budowlanej, można zabrać ze sobą zaufanego, niezależnego eksperta, który pomoże nam ocenić wykonane prace.
jerzyGR
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2010-04-26, 11:52

Postprzez Jowita82 » 2010-04-27, 08:11

a czy mam prawo prosić dewelopera o informacje szczegółowe na temat prac na budowie, żeby dowiedzieć się z jakich materiałów i jak wykonane dane prace takie jak izolacja ocieplenia?
Jowita82
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2010-04-22, 08:25

INFORMACJA: korzystajmy ze swoich praw

Postprzez jerzyGR » 2010-04-27, 20:06

[Jestem doradcą Garden Residence] Jest to nawet bardzo wskazane. Decydując się na zakup inwestycji w trakcie budowy, podobnie jak zlecając jakiejś firmie budowę naszego domu, powinniśmy osobiście kontrolować przebieg prac, jej najważniejszych etapów. Wtedy łatwo będziemy śledzić postęp budowy i sprawdzać kalendarz inwestycji. Jednak proszę pamiętać, że wejście na teren budowy jest zabroniony [ze względów bezpieczeństwa] i wizyty takie należy umawiać z przedstawicielem dewelopera. Jeśli developer odmawia nam zobaczenia terenu inwestycji, powinno to wzbudzić naszą ‘czujność’. Mamy prawo pytać się o wszystkie szczegóły techniczne. Mało tego – mamy prawo uzyskać na nie odpowiedzi. W przypadku problemów, warto być nieustępliwym – ekipy budowlane opuszczą budowę, a my będziemy mieszkać w tym miejscu przez długie lata…
jerzyGR
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2010-04-26, 11:52

Postprzez Jowita82 » 2010-04-29, 09:58

a czy kupione od dewelopera mieszkanie ma jakąś "gwarancję" - na przykład, jęsli po roku mieszkania zacznie mi pekac sciana, to czy deweloper moze to naprawic na własny koszt? w koncu nie wszystko mozna zauwazyc przy oglądzie mieszkania, wiele usterek wychodzi w trakcie uzycia...
Jowita82
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2010-04-22, 08:25

odpowiedzialność dewelopera

Postprzez jerzyGR » 2010-05-07, 18:45

[jestem doradca Garden Residence] Odpowiedzialność dewelopera za budynek to kolejny argument za kupnem nowego mieszkania, czy apartamentu. Zgodnie z przepisami kodeksu cywilnego deweloper ponosi bowiem odpowiedzialność z tytułu rękojmi za wady fizyczne budynku. Na mieszkanie kupione od dewelopera lub zbudowane przez tzw. generalnego wykonawcę przysługuje trzyletnia rękojmia (od daty odbioru budynku). Obejmuje ona tylko konstrukcję budynku. Na wykończenie mieszkania przysługuje tylko przez rok . Warto zapytać się dewelopera, czy udziela dodatkowych, dobrowolnych gwarancji. Polecam lekturę: http://gazetadom.pl/prawo/1,65546,2617088.html
jerzyGR
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2010-04-26, 11:52

Postprzez Sylwester Ołdak » 2011-06-01, 12:40

na co zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania można przeczytać m.in. tu: http://centruminwestycje.pl/poradnik/od ... -to-zrobic
Konsultacja z fachowcem przy odbiorze mieszkania może kosztować z 300 zł, ale warto je zainwestować gdyż samemu można wiele rzeczy przegapić, a naprawienie błędów dewelopera może wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych!
Sylwester Ołdak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2011-05-28, 23:35

Re: Odbior mieszkania od developera. Jak to zrobic?

Postprzez Scylla » 2015-03-05, 11:45

[quote="spandor"]Hej,

Niedlugo odbieram mieszkanie od developera i slyszalem, ze to jest wazny moment, gdyz potem wiekszosc uwag czy usterem moze nie byc uwzglednionych. Jak sie zabezpieczyc przez taka sytuacja?[/quote]

Dobrze słyszałeś, bo tak jest, w momencie jak przyklepiesz odbiór, a potem sie okaże że np hydraulika czy elektryka ma jakis feler, to już sobei musisz na własny koszt poprawiać, niestety...
Polecałabym wykupienie takiej usługi odbioru mieszkania i już. Nie wiem jakie ceny u Ciebie, ale w Wawie to jest ok, 500 zł - np. w Deconovie - to taka firma której deweloperzy nienawidzą, bo przypierniczają się do wszystkiego hehehe.
Ale dla właściciela mieszkania to raczej dobrze
Scylla
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2012-08-09, 14:09

Re: Odbior mieszkania od developera. Jak to zrobic?

Postprzez karolav » 2015-03-19, 10:31

w Deconovie - to taka firma której deweloperzy nienawidzą, bo przypierniczają się do wszystkiego hehehe.


No to faktycznie rekomendacja nie powiem...
Ja bym wolała żeby o mojej firmie nikt nie mówił, że nienawidzi i się przypiernicza.
No ale nie jestem developerem a klientem, więc sumie... :)
karolav
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2015-03-19, 10:28

Re: Odbior mieszkania od developera. Jak to zrobic?

Postprzez marczepal » 2015-06-06, 09:57

Odpowiedzi na wiele nurtujących pytań na temat mieszań od deweloperów można znaleźć tutaj: http://www.artbud.szczecin.pl/poradniki.html?page=2 Warto poczytaj i przygotować się na tę ważną chwilę, jaką jest odbiór mieszkania
marczepal
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2015-06-06, 09:56

Re: Odbior mieszkania od developera. Jak to zrobic?

Postprzez miroslaw.kruczynski » 2016-04-18, 14:00

Witam.

Firma MIRBUD chętnie pomoże Państwu przy odbiorze mieszkania. Podczas odbioru wskazujemy wady mieszkania, które są niezgodne z polskimi normami, przepisami techniczno-budowlanymi, a także z umową podpisaną ze sprzedającym. Pozwala to uniknąć w okresie późniejszym dodatkowych kosztów i problemów związanych z wykończeniem.

Podczas odbioru sprawdzamy min.:
tynki; posadzki; stolarkę okienną i drzwiową; obróbki blacharskie; elementy balkonów; stan ogólny instalacji sanitarnych; stan ogólny instalacji elektrycznych; wysokość pomieszczeń; powierzchnię użytkową.

Oferujemy usługi:
- kierownik budowy;
- inspektor nadzoru inwestorskiego;
- przeglądy techniczne obiektów budowlanych (kontrole okresowe) roczne, półroczne i pięcioletnie;
- ekspertyzy techniczne, opinie i oceny techniczne obiektów budowlanych;
- świadectwa charakterystyki energetycznej;
- odbiory budynków i mieszkań;
- doradztwo techniczne;
- kosztorysy;
- legalizacje samowoli budowlanych;
- inwentaryzacje;
- badania kamerą termowizyjną.


W przypadku zainteresowania proszę o kontakt
:
mgr inż. Mirosław Kruczyński 505-950-412.
miroslaw.kruczynski@wp.pl
www.mirbud-nadzory.pl

Pozytywne opinie znajdą Państwo też na stronie www.kierownikbudowy2.oferteo.pl

Pozdrawiam.
miroslaw.kruczynski
 
Posty: 16
Dołączył(a): 2016-04-18, 12:25


Powrót do Nieruchomości - dyskusje ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron