Mieszkanie na wynajem

Tutaj możesz porozmawiać o wszystkim nie związanym z tematem nieruchomości

Mieszkanie na wynajem

Postprzez biedronka1212 » 2015-07-30, 09:11

od jakiegoś czasu zastanawiam się czy nie warto by było zainwestować kasę i kupić jakieś mieszkanie tylko po to żeby je potem wynajmować.

sama mieszkam w domu po rodzicach, więc opłat z tym związanych nie mam no i dzięki temu mam już trochę oszczędności, do tego wziełabym kredyt i na mieszkanko jakieś 2-3 pokojowe by mi starczyło. potem kasa za wynajem jako dopłata do kredytu, 10-15 lat spłacania i potem już (mam nadzieję) czysty zarobek

co o tym myślicie? może ktoś z was już zrobił coś podobnego ? czy rzeczywiście się to opłaca?
biedronka1212
 
Posty: 13
Dołączył(a): 2015-07-20, 14:45

Re: Mieszkanie na wynajem

Postprzez malami69 » 2015-08-03, 08:39

hej, tez o tym myslalam, na poczatku chyba jest ciezko, bo jak masz kredyt to i tak do tego doplacasz, ale jak mieszkanie jest juz od kredytu uwolnione to zawsze cos zarobisz, szczegolnie w duzym miescie gdzie są studenci. Interesując sie tematem przeczytalam, ze zyski z wynajmu mieszkania wynoszą we wroclawiu około 4–4,7% w skali roku. To trochę jak lokata z tym, ze jest wg mnie wiekszym zabezpieczeniem w razie czego. Zobacz sobie ten artykul http://www.nieruchomosci.com.pl/artykuly/mieszkanie_na_wynajem___czy_to_sie_oplaca,2975.html
co prawda dotyczy on typowo Wroclawia, ale to chyba sie przeklada na inne miasta tez. ;)
malami69
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2015-08-03, 08:23

Re: Mieszkanie na wynajem

Postprzez mad8man » 2015-08-03, 11:59

Jasne, zawsze lepiej jak ktoś ci spłaca mieszkanie niż ty komuś. Ale pamiętaj, żeby to dobrze przemyśleć, bo czasami to nie jest taki do końca opłacalny biznes. najlepiej wynajmować studentom, ale nigdy nie wiadomo na kogo się trafi. myślałaś o ew. zagrożeniach? możesz mieć np. problem z lokatorami, którzy nie będą chcieli się wyprowadzić ( a prawo chroni bardziej ich niż właściciela). pomyśl o dobrej umowie, to może cię zabezpieczyć przed takimi sytuacjami. przejrzałem sobie tę stronę od malami69 i znalazłem tam też ciekawy artykuł o tym, jak bezpiecznie wynająć mieszkanie. tam znajdziesz wskazówki.
mad8man
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2015-08-03, 11:53

Re: Mieszkanie na wynajem

Postprzez domciu » 2015-10-02, 14:10

Jest to sposób zainwestowania kapitału. Ale przy zawarciu umowy wynajmu warto się zabezpieczyć z każdej strony, bo podnajemcy bywają różni.
domciu
 
Posty: 30
Dołączył(a): 2015-09-29, 10:55

Re: Mieszkanie na wynajem

Postprzez beata22 » 2015-10-28, 12:42

Mieszkanie na wynajem to dobry pomysl. My tak swoje wynajmujemy a kredyt na dom nam sie splaca. Kończymy już budowę mąż teraz chce kupić rozdzielnice http://zpue.pl/rozdzielnice-sn/rotoblok/opis-techniczny.html ja się nie orientuję ale wierzę mu na słowo.
beata22
 
Posty: 25
Dołączył(a): 2015-04-08, 13:29

Re: Mieszkanie na wynajem

Postprzez korbek » 2015-11-09, 19:26

Mnie to nurtuje od jakiegoś czasu, niedawno jeszcze wynajmowałam swoje mieszkanie kiedy mieszkałam w służbowym, teraz myślę o kupnie i wydaje mi się że ciekawą ofertę w tym zakresie ma JW Construction, aparthotel Wola Invest mam na myśli.
korbek
 
Posty: 50
Dołączył(a): 2015-11-06, 12:36


Powrót do Hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron