Mieszkanie dla młodych?

Kredyty mieszkaniowe - spytaj innych gdzie najtaniej? najkorzystniej? podziel się doświadczeniami

Mieszkanie dla młodych?

Postprzez mad8man » 2015-08-03, 12:06

Cześć, czy ktoś korzystał z programu mieszkanie dla młodych i mógłby się podzielić opinią? jak to funkcjonuje i czy rzeczywiście się opłaca, tak jak o tym wszędzie wypisują... 8)
mad8man
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2015-08-03, 11:53

Re: Mieszkanie dla młodych?

Postprzez malami69 » 2015-08-03, 12:19

Ja osobiście nie korzystałam, ale moi znajomi, którzy dopiero wchodzą w "dorosłe życie" tak i może to nie jest jakieś cudo, ale byli zadowoleni, bo wyszło taniej. Wiadomo, są pewne trudności i nie ma takiego komfortu jak przy zakupie "normalnie", nie można specjalnie przebierać jak w ulęgałkach (limity cenowe za m2, nie każdy się łapie itd...), jednak wydaje mi się, że jeśli jest możliwość - trzeba korzystać, nawet jeśli różnica jest stosunkowo "niewielka", bo to tylko dopłata do wkładu własnego. Ja też zastanawiam się nad kupnem, ale nie wiem czy nie poczekam jeszcze trochę, bo z tego co czytałam w jednym artykule (wrzucę link na dole), to objęte mają być programem też mieszkania z rynku wtórnego, więc zanosi się, że będzie można kupić niedługo własne mieszkanie jeszcze taniej. Polecam zastanawiać się, szukać, szperać i czytać, w końcu zakup mieszkania to poważna decyzja... Ja też w tym mocno siedzę...

wspomniany artykuł o mdm na wtórnym rynku: http://www.nieruchomosci.com.pl/aktualnosci/mieszkanie_dla_mlodych__niedlugo_rowniez_z_rynku_wtornego,3008.html
malami69
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2015-08-03, 08:23

Re: Mieszkanie dla młodych?

Postprzez elmis » 2015-09-07, 10:31

Warto postarać się o dofinansowanie jeśli zostaną spełnione wszystkie warunki. Wprawdzie nie jest to droga szybka i prosta ale mimo to warta rozwagi.
elmis
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2015-09-07, 10:25

Re: Mieszkanie dla młodych?

Postprzez bulajL » 2015-10-03, 15:31

Wszytko ładnie i pięknie, pod warunkiem, że mieszkanie/dom który planujesz zakupić mieści się w limitach. My szukaliśmy mieszkania z dofinansowaniem w Warszawie. Niestety nic nie było, albo bardzo daleko ( półtorej godziny dojazdu do pracy) albo poza limitem.
Podsumowując warto ale nie za wszelką cenę
bulajL
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2015-10-03, 15:21

Re: Mieszkanie dla młodych?

Postprzez Niepokorny » 2015-10-15, 13:48

Ale teraz przepisy się zmieniły i jest łatwiej. Można kupować nawet na rynku wtórnym.
Niepokorny
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2015-10-12, 20:18


Powrót do Kredyty mieszkaniowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron