Co się bardziej opłaca - budowa nowego domu czy...

Mieszkania, domy, działki - tutaj możesz porozmawiać z innymi użytkownikami o wszystkim nt. nieruchomości

Moderator: Latos

Re: Co się bardziej opłaca - budowa nowego domu czy...

Postprzez Jarek » 2015-09-11, 14:52

Zdecydowanie budowa nowego! Można od razu dostosować go do swoich wymagań. Więcej z tym problemu, ale na prawdę się opłaca :)
Jarek
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2015-09-10, 20:09
Lokalizacja: Poznań

Re: Co się bardziej opłaca - budowa nowego domu czy...

Postprzez domciu » 2015-09-29, 11:17

Zdecydowanie nowy, dokładnie taki jak ci się marzy.
domciu
 
Posty: 30
Dołączył(a): 2015-09-29, 10:55

Re: Co się bardziej opłaca - budowa nowego domu czy...

Postprzez korbek » 2016-02-10, 15:27

A jeszcze lepiej kupić gotowy nowy dom z ogródkiem, np ten na osiedlu Villa Campina, jeśli łapiesz się w regulaminie dopłat tu spokojnie zmieścisz się w limitach. Okolica jest wyjątkowo atrakcyjna dla tych którym marzyła się przeprowadzka w spokojniejsze rejony żeby obcować z przyrodą.
korbek
 
Posty: 50
Dołączył(a): 2015-11-06, 12:36

Re: Co się bardziej opłaca - budowa nowego domu czy...

Postprzez miroslaw.kruczynski » 2016-04-18, 12:37

Witam.
Polecam się na pełnienie funkcji Kierownika Budowy, Inspektora Nadzoru lub odbiór budynku.
Doradzimy Państwu, które etapy budowy warto skontrolować oraz wyjaśnimy ewentualne wątpliwości techniczne.

Koszty uzależnione są od rodzaju usługi oraz wielkości inwestycji. Jestem na głównych etapach budowy: m.in. fundamenty, konstrukcja stropu, konstrukcja wieńca, konstrukcja dachu. Podczas wizyt kontroluje prowadzone prace i wypełniam dziennik budowy. Doradztwo techniczne w cenie nadzoru.

Oferujemy usługi:
- kierownik budowy;
- inspektor nadzoru inwestorskiego;
- przeglądy techniczne obiektów budowlanych (kontrole okresowe) roczne, półroczne i pięcioletnie;
- ekspertyzy techniczne, opinie i oceny techniczne obiektów budowlanych;
- świadectwa charakterystyki energetycznej;
- odbiory budynków i mieszkań;
- doradztwo techniczne;
- kosztorysy;
- legalizacje samowoli budowlanych;
- inwentaryzacje;
- badania kamerą termowizyjną.


W przypadku zainteresowania proszę o kontakt:
mgr inż. Mirosław Kruczyński 505-950-412.
miroslaw.kruczynski@wp.pl
www.mirbud-nadzory.pl

Pozytywne opinie znajdą Państwo też na stronie www.kierownikbudowy2.oferteo.pl
Pozdrawiam.
miroslaw.kruczynski
 
Posty: 16
Dołączył(a): 2016-04-18, 12:25

Re: Co się bardziej opłaca - budowa nowego domu czy...

Postprzez malwa » 2016-04-18, 19:15

Przeliczyłam, że postawienie domu w stanie surowym to koszt ok. 300 000 (w zależności od metrażu). Ceny mieszkań na rynku warszawskim (powiedzmy tych 60 m2, zależy też od dzielnicy) są dużo wyższe. Dochodzi jeszcze umeblowanie i wyposażenie. Rachunek jest więc prosty. Gdybym miała możliwość, nie wahałabym się ani minutę i postawiła swój dom. Tym bardziej, że moi znajomi zdecydowali się niedawno na budowę i wybrali gotowy projekt od http://projektyprestige.pl/ - nie dość, że duży wybór projektów, to jeszcze wyszło taniej niż od architekta. Teraz mają 150 m2 własne gniazdko. Cisza i spokój.
malwa
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2016-04-18, 19:09

Re: Co się bardziej opłaca - budowa nowego domu czy...

Postprzez marianna90 » 2016-10-17, 20:03

Buduj od podstaw - będzie dokładnie taki, jak go sobie wymarzyłeś :) Polecam firmę Fachman, ma siedzibę w Mielcu ale dojeżdżają do pobliskich miejscowości. Ja akurat budowałam się w Dębicy ale żadnego problemu z dojazdem nie było. Dom wybudowany porządnie, niedrogo, wszystko oddane na czas. Ja jestem zadowolona. Taki nowo wybudowany dom gwarantuje Ci spokój i brak remontów przez kilka lat a to duża oszczędność.
marianna90
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2016-01-11, 15:03

Re: Co się bardziej opłaca - budowa nowego domu czy...

Postprzez biedronka1212 » 2016-10-18, 13:50

najważniejsze to wycenić czy ten dom nie nadaje się tylko do rozbiórki, bo może skończyć sie na tym, że zamiast tylko wybudować, będziesz jeszcze musiała pokryć kolejna koszta...
biedronka1212
 
Posty: 13
Dołączył(a): 2015-07-20, 14:45

Re: Co się bardziej opłaca - budowa nowego domu czy...

Postprzez malina32 » 2016-10-28, 07:25

Z opłacalnością bywa różnie, dla mnie ważne żeby dom spełniał moje oczekiwania i wymagania jeśli zamierzam np. prowadzić jakąś działalność w przyszłości, nieraz przeróbki są o wiele droższe niż od razu zaplanowane rozwiązania, mam na myśli takie instalacje jak biofiltry http://amargo.pl/pl/oferta/produkty/biofiltry
malina32
 
Posty: 48
Dołączył(a): 2016-03-03, 12:40

Re: Co się bardziej opłaca - budowa nowego domu czy...

Postprzez rafallinski » 2017-03-20, 14:00

Jeżeli jest taka możliwość to oczywiście warto jest postawić własny dom. Oczywiście wiążą się z tym różne prace, dojdą na pewno nam dodatkowe obowiązki związane z otoczeniem domu itp. Mimo wszystko warto. Ja trafiłem na świetną firmę TomBud - Tomasz Ruszyński i sama budowa domu poszła bardzo sprawnie ;)
rafallinski
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2017-02-23, 15:37
Lokalizacja: Biskupice

Re: Co się bardziej opłaca - budowa nowego domu czy...

Postprzez paula-888 » 2017-04-28, 13:28

W sumie to trudna decyzja, oba rozwiązania maja zalety i wady, przy takim dylemacie można kierować się lokalizacją działek między którymi sie wahamy. Jeśli znacząco się różnią to na podstawie tego podjęłabym decyzje
paula-888
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2017-04-28, 13:20

Re: Co się bardziej opłaca - budowa nowego domu czy...

Postprzez galileos » 2017-07-26, 16:12

Na pewno opłaca się budowa nowego domu energooszczędnego. Moim zdaniem jest to naprawdę bardzo opłacalne. Np. na http://geobud.pl/ jest napisane, że za ogrzewanie takiego domu rocznie zapłaci się około 1500 zł. Jest to moim zdaniem naprawdę bardzo opłacalne :) Szczególnie, że perspektywy tego typu domów w przyszłości też wyglądają całkiem nieźle :)
galileos
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2017-07-19, 19:54

Re: Co się bardziej opłaca - budowa nowego domu czy...

Postprzez lukasz » 2017-07-26, 23:09

Ja uważam że to zależy od wymagań. Są ludzie którym marzy sie piękny dom w którym wydatki nie kończą się. Inni wolą kupić mieszkanie i miec swięty spokój jak kto lubi
lukasz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2017-07-26, 23:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co się bardziej opłaca - budowa nowego domu czy...

Postprzez Mirka31 » 2017-07-27, 11:56

Jedno i drugie ma plusy i minusy... Ale można też połączyć wszystko i kupić mieszkanie z ogródkiem :)
Mirka31
 
Posty: 96
Dołączył(a): 2014-12-11, 13:18

Re: Co się bardziej opłaca - budowa nowego domu czy...

Postprzez jemowoce » 2018-03-15, 19:53

Hejka Wam :) Mam właśnie w tym momencie poważny dylemat z wyborem jakieś porządnej firmy ze śląska, która zajmuje się niklowaniem. Nie jest to może jakaś specjalnie pilna sprawa na ten moment, ale muszę się już zacząć za tym dość poważnie rozglądać... Macie w tym doświadczenie i moglibyście coś zasugerować oraz polecić? Znalazłem w Sieci tę ofertę firmy z Tarnowskich Gór http://obex.pl/ Mają doświadczenie od lat 90-tych, więc myślę, że mogliby być warci rozważenia. Co o tym sądzicie? Z góry wielkie dzięki za wszelkiego rodzaju porady oraz sugestie ;) Myślę, że z całą pewnością przydadzą mi się one :)
jemowoce
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2018-02-28, 23:03

Re: Co się bardziej opłaca - budowa nowego domu czy...

Postprzez galileos » 2018-06-16, 16:45

Jeżeli jest dobra oferta kupna domu, bo ktoś potrzebuje pieniędzy to lepiej kupić. Jeżeli już chcesz budować to najlepiej energooszczędny.
Najlepiej szukać osoby, które gdzieś już wykonywały jakieś prace. Jestem dość precyzyjną osobą i po kontakcie z 20 firmami w końcu wybrałem firmę http://ecobud.pl , postawiła dom szkieletowy i wyremontowała dom w 2 miesiące. Cały czas nadzorowałem, dlatego żadnych poprawek na końcu nie było. Wszystko zgodnie z ustaleniami. Najlepszą inwestycją była gruntowa pompa ciepła, przez którą ogrzałem dom w pierwszym roku za 1800zł. Temperatura pokojowa mniej więcej 23 stopnie. Zero problemów, sterowanie przez komórkę. Kwota za pompę z instalacją zmieściła się w 35 tysiącach. Pompa z firmy gejzer, ich strona https://gejzer.com - jest to polski producent, kontakt bezproblemowy. Instalacją zajęła się firma www.geobud.pl , fachowców od kostki brukowej nie polece, bo spaprali robotę i chyba temat skończy się w sądzie.
Aha zapomniałem, jeszcze mogę polecić firmę z Katowic www.roleter.pl - mają drzwi, bramy, okna, rolety i bardzo miło traktują klienta. Dziękuję za uwagę, mam nadzieje że komuś pomogę.
galileos
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2017-07-19, 19:54

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nieruchomości - dyskusje ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron